Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kupki U Dziecka A Mleko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kupki U Dziecka A Mleko

    Witam!
    Mam maly problem... Mój syn ma prawie 4 miesiace brakuje mu tygodnia. Dałam mu do wypicia soczek z tych butelek od 4 miesiaca i potarte jablka również ze słoiczka. Tylko w czym rzecz. Zacząl robic ciemna kupke, prawie czarną. Przestraszylam sie i odstawilam te rzeczy. Czy to jest normalne?Może on ma jakies uczulenie?
    Bartuś 26.06.08
    Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków
  •    
       

    #2
    kitty249 a jakie mleko pije? Twoje czy mieszankę?

    Skomentuj


      #3
      Napisane przez colleen Pokaż wiadomość
      kitty249 a jakie mleko pije? Twoje czy mieszankę?

      Mieszkankę, ale czy to ma coś wspólnego?
      Bartuś 26.06.08
      Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

      Skomentuj


        #4
        może to być wina mleczka, zależy od jakiego czasu je pije, u mnie tak było, a z jabłuszkiem, a zwlaszcza soczkami poczekałabym na twoim miejscu jeszcze kilka tygodni, lepiej chyba najpierw wprowadzić zupkę jarzynową,albo marchewkę z jabłkiem, moj synek też miał takie kłopoty,zupka jest łagodniejsza na mały brzuszek, polecam bobovitę w słoiczkach

        Skomentuj


          #5
          Niektóre mieszanki mleczne zmieniają kolor kupki np. bebilon Pepti na zielono. Radzę zacząć od zupki z ziemniaka i marchewki a z soczkami i jakbłkiem jeszcze poczekać.
          Pozdrawiam

          Skomentuj


            #6
            Brak kupki

            Mam problem. Moje maleństwo ma skończony czwarty miesiąc. Zaczęłam rozszerzać dietę bo niedługo muszę wrócić do pracy. Chciałam dawac jej mleko ale nie chce go pić więc wprowadziłam kaszkę mleczno-ryżową i zupki jarzynowe. Od tego czasu często puszcza gazy ale nie robi wogóle kupki. Już minęło prawie pięć dni jak nie robiła.Czy to normalne?

            Skomentuj


              #7
              Joanna76 przede wszystkim co w tej zupce jarzynowej jest??
              Może są jakieś produkty wzdymające ?? Typu groszek, kukurydza
              A po drugie w kaszkach mleczno ryżowych znajduje się mleko
              modyfikowane następne, które bardzo często powoduje u dzieci
              zaparcia, dlatego zaleca się podawanie tego mleko dopiero ok
              6 miesiąca.
              A boli ją brzuszek ??

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                kitty249 oczywiście, że ma znaczenie.
                Tak samo jak w naszym organizmie tak i u Maluchów
                dochodzi to procesów, które zależą od tego co zjemy.
                Jesli byś karmiła piersią i wprowadziła pokarmy stałe, kupki
                byłby jedynie zielonkawe, mieszkanka spowodowała, że kupa
                jest nawet czarna.
                Nie ma co się martwić.

                A jeśli chodzi o wprowadzanie co najpierw to nie ma to żadnego
                znaczenia. Przecież to czy się poda sok marchewkowy czy marchewkę
                przetartą nie ma żadnego znaczenia, aaa tak ma.... soczek
                lepiej zostanie przyjęty, bez dławienia się czy krztuszenia

                Skomentuj


                  #9
                  Teraz z tymi kupkami u nas jest juz ok podaje mu od nowa gerbery Robi normalne kupi, a to co mnie najbardziej cieszy to to, ze robi je czesciej tzn 3-4 na dzien wczesniej tylko raz
                  Bartuś 26.06.08
                  Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                  Skomentuj


                    #10
                    Kupki U Dziecka A Mleko

                    a raczej jej brakiem... Witam! Mój synek ma 2 i pół miesiąca. Od początku miewał problemy ze zrobieniem kupki, pojawiły się również kolki, które praktycznie w tym momencie ustały. Na początku kiedy był już większy problem z kupą (czekaliśmy 3-4 dni) to mały strasznie płakał i się męczył i w ostateczności podawaliśmy mu czopki glicerynowe (pół) i zwykle po tym robił kupke, która nigdy nie była jakoś specjalnie gęsta. Aktualnie czekamy już 5 dzień i kupki brak. Synek się męczy jest niespokojny płacze (wprawdzie nie cały czas ale czasem trudno go uspokoić). Wczoraj wieczorem podaliśmy mu 2/3 czopka glicerynowego i nic... Pomyśleliśmy, że może przypadkiem wypchnął tego czopka nocą i tego nie zauważyliśmy więc około 10 rano podaliśmy mu drugi raz (znów około 2/3 czopka). Jest już godzina 20.30 a kupki nadal brak co robić?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      witaj
                      mój synek też miał takie kłopoty
                      może spróbuj dać całego czopka, jak go zaaplikujesz to postaraj się aby synek potrzymał przez kilka minut nóżki prosto wtedy jest większa pewność że czopek nie wypadnie.
                      w ostateczności możesz pomóc termometrem, ale w ostateczności jak już naprawdę nie bedzie kupki, położna robiła tak mojemu synkowi, końcówkę termometra ( elektronicznego) wkłada się w pupcię i na kilka sekund i to działa, ale to ostatecznośc jak juz dziecko bardzo cierpi, a nic nie idzie.
                      Nie wiem czy karmisz piersią czy mlekiem modyfikowanym, moż powinnaś zastanowić się nad swoją dietą lub nad zmianą mleka na inne.
                      I warto nabyć w aptece kropelki na brzuszek infacol, ale najpierw zapytaj pediatry.
                      pozdrawiam

                      Skomentuj


                        #12
                        U nas dzialala herbatka koperkowa. W ostatecznosci podraznianie odbytu np "miekkim" termometrem.
                        Nie wiem jak karmisz malego - jesli piersia to moze czas przyjrzec sie swojej diecie ? Jesli mleczko - moze zmienic mleko ?
                        Kladz duzo malego na brzuszku, to powinno mu troszke pomoc, mozesz tez zgietymi nozkami dociskac do brzusia.
                        Jesli maluszek bardzo by sie juz meczyl to ja bym odwiedzila szpital ... tam mu ulza i poradza co dalej.

                        Skomentuj


                          #13
                          No i widze ze pojawil sie juz jakis post - co do tego termometra to za zadne skarby sie go nigdzie nie wklada i sie go tam nie trzyma ! Powinno sie tylko podrazniac odbyt.

                          Skomentuj


                            #14
                            Z tego co pamiętam, to mój Nikoś czasem nawet siedem dni kupki nie robił, lekarz mówił, że małe dzieci zwłaszcza karmione piersią tak mają nawet dłużej. Też był nie spokojny chociaż brzuszek był miękki a kolek nie miał nigdy. Po tych siedmiu dniach kupka przyszła a w domu było święto. Też podawałam czasem czopki, ale rzadko pomagały, wszystko się uregulowało a ja podawałam 2 razy dziennie wode koperkową, była świetna. Ponoc nie ma juz jej w sprzedaży, szkoda.

                            Skomentuj


                              #15
                              Synek jest karmiony piersią i 2 razy na dobę dokarmiany bebilonem. Często kładę go na brzuszku, masuje brzuszek, podaje mu wodę koperkową (na początku pomagała i dzięki niej pozbyliśmy się kolek), pije herbatki hippa z kopru włoskiego, oraz na lepsze trawienie. Staram się również dobrze odżywiać... Nie wiem czym więcej mu pomóc...
                              Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i porady

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X