Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 09-11-2008, 19:56
darianna37 darianna37 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
darianna37.polki.pl

Domyślnie Jestem Zmęczona I Nie Wiem Jak Przestawić Małego Z Cycusia Na Flache!!!

Witajcie dziewczyny

mam drugiego już synka, pierwszy ma 13 lat a drugi niecałe 6 miesięcy

no i mam DOŚĆ!!! niestety wychowuję dzieci sama, tatuś pracuje od 9.00 rano do 22.30 (i tak marnie zarabia) a że karmię cycusiem to i tak tylko ja mogę wstać w nocy, teściowie nie żyją, mój tata jest po wylewie a mama ma w nosie
coraz częściej padam, a mały wcale nie chce szcztuczności, mogłabym wtedy spać całą noc, bo flachę to by mąż podał, albo wyszłabym do koleżanek, bo to jednak lepsza rozrywka, no i poszłabym do pracy co dałoby nam więcej kasy, bo jest marnie

uwierzcie, że przez prawie 6 miesięcy nikt mi z dzieckiem nie został, wszystko w domu robię sama, starszy syn pomaga, ale to jeszcze dziecko - kiedyś orobi się przy swoich

macie jakieś pomysły co do oduczenia cycusia? POMÓŻCIE!!!
Załączone Grafiki
File Type: jpg Oluś 12 lat wcześniej 002_picnik.jpg (34.5 KB, 3 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-11-2008, 20:06
ColorWomen ColorWomen jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ColorWomen.polki.pl

Domyślnie

Witaj
Niewiem czy to cos pomoze ale prosze http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/...0,1329737.html.
Ty jestes w troche innej sytuacji niz pisza w artykule ale moze sie przyda.
Pozdrawiam i trzymam kciuki
Nieprzeczytane 09-11-2008, 20:10
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

Domyślnie

a skad jestes ? ja z Gdanska
a co do przejscia z cyca na flache nie wiem bo moj tez nie chce sie do flachy z mleczkiem przekonac,ale slyszalam ze trzy dni jest strajku prawie glodowego jak nie dajesz cycusia a potem juz je flache az furczy.

Ostatnio edytowane przez pieczulka : 09-11-2008 o 20:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-11-2008, 21:16
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
darianna37.polki.pl

Domyślnie fajnie, że się odezwałyście :)

jestem z Tarnowa

kuknę na podaną stronkę

mąż czytał, żeby wziąć małego głodem, ale nie mam sumienia patrzeć, jak płacze

wiem, że byłoby łatwiej gdyby ktoś za mnie podał Gabisiowi obiadek, nie widziałby mnie i nie czuł zapachu mojego, ode mnie nie chce bo mu macham cycusiami przed nosem a nie mam kogo poprosić

dzisiaj próbowałam dać kaszkę bananową to zamknął dziubka i sama zjadłam
Załączone Grafiki
File Type: jpg Oluś 12 lat wcześniej 002_picnik.jpg (34.5 KB, 0 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-11-2008, 16:04
misio100 misio100 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
misio100.polki.pl

Domyślnie

Współczucia

a nie masz jakiś koleżanek żeby Ci z malcem posiedziały raz w tygodniu ze 2/3 h? abyś Ty mogła sobie odpocząć?

pozdrawiam Trzymaj się dzielnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-11-2008, 16:16
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
darianna37.polki.pl

Domyślnie niestety nie mam nikogo takiego

mieszkam w bloku, ale aż wstyd powiedzieć - nie mam na kogo liczyć a tymbardziej na koleżanki

dzisiaj mąż dał Gabisiowi obiadek ze słoiczka, ale akurat wyszłam do banku czyli żaden dla mnie odpoczynek jutro jeszcze mąż ma wolne z okazji święta a póżniej znowu cztery dni sama i jeden dzień razem, tylko że jak jesteśmy wszyscy w domu to dodatkowo robię inne rzeczy związane z dokładniejszym szorowaniem chałupy i sprawami urzędowymi

napewno macie jakiś pomysł, podawanie łyżeczką kaszki czy coś w ten deseń
Załączone Grafiki
File Type: jpg Oluś 12 lat wcześniej 002_picnik.jpg (34.5 KB, 0 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2008, 18:36
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
darianna37.polki.pl

Domyślnie

no i dalej tak samo

ode mnie zje deserek a obiadek od tatusia, niestety tatuś nie ma jakoś czasu na karmienie zupką, która już się stała koniecznością, moje mleko i deserki nie mają żelaza

myślałam, że dostanę tu jakieś konkretne porady, bo mogłabym już od teraz iść do pracy a tak to cycuś i chałupa i tak wkółko
Załączone Grafiki
File Type: jpg Oluś 12 lat wcześniej 002_picnik.jpg (34.5 KB, 3 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2008, 19:04
Ewulka25's Avatar
Ewulka25 Ewulka25 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Ewulka25.polki.pl

Domyślnie

hej Laluna,doskonale Cie rozumiem nawet nie masz pojecia jak doskonale,poniewaz borykam sie z tym samym problemem co Ty,dobrze ze zalozylas ten watek tez mialam taki zamiar,juz mi rece opadaja,cale noce mam prawie nie przespane,kaszke i zupke wciskam mojej malej praktycznie na sile,najgorsze jest to ze ostatnio nauczyla sie poprostu nie polykac i wypluwa to wszystko co jej wcisne na mnie,ale i tak juz zjada wiecej niz kiedys,to jedyny postep do przodu,nic tylko by chciala przy cycu wisiec non stop, a jak jej podaje flache to na sam widok sie wykrzywia i odwraca glowe,nawet cherbatki nie potrafi z butli wypic,moze by potrafila ale ona nie chce bo wie ze i tak cyca jej w koncu dam,nie mam serca jej glodowac,boje sie tego strasznie nie potrafie zniesc jej placzu,dodam jeszcze ze mieszkam za granica i niemam tu kompletnie nikogo,oprocz meza,ktory pracuje tak jak twoj 12 g na dobe i 6 dni w tygodniu,poprostu jestem sama jak palec,praktycznie siedze caly czas w domu bo tutaj jest taka pogoda ze non stop pada,czuje ze jeszcze troche i chyba wpadne w depresje,o ile juz jej niemam...?niestety niemoge Ci nijak pomoc bo sama sobie nie potrafie,pocieszeniem moze byc tylko to ze nie jestes sama z tym problemem,przynajmniej mozemy sie wyrzalic na forum,hehe,chyba ze znajda sie jakies dziewczyny z dobrymi radami,czekam na to i z gory dzieki mamy za jakiekolwiek rady
Nieprzeczytane 28-11-2008, 00:44
malwinakoza's Avatar
malwinakoza malwinakoza jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
malwinakoza.polki.pl

Miasto: Malbork
Domyślnie

No wlasnie...tez chcialabym sie tego dowiediec...ja co prawda 2 dziecka nie mam tylko jedno,ale jestem sama ,maz za granica wiec nie mam jak zostawic wikiego na glodowce z kims innym zeby cycka nie widzial ;(
Nieprzeczytane 28-11-2008, 09:50
MMMDSZ MMMDSZ jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
MMMDSZ.polki.pl

Domyślnie

A jakie mleko dajesz? spróbuj różnych firm, mój synek nie lubi bebiko, ale chętnie pije nan. spróbuj jeszcze ze smoczkami, może inny kształt, albo tworzywo. wiem że wszystko kosztuje, ale pomyśl że będziesz miała więcej czasu dla siebie.
Możesz jeszcze spróbować tylko przepajać w nocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania