Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie przedszkole lepsze - z językami czy zwykłe?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jakie przedszkole lepsze - z językami czy zwykłe?

    Od niedawna mieszkamy w Ksiązenicach /pod Grodziskiem Mazowieckim/ i mamy wybory kilka przedszkól - przedszkole Tosi i Frnaka - czyli zwykłe oraz Niepubliczne Przedszkole Językowe „Wesoły Autobus”.
    Zastanawiam się czy warto juz w tym wieku malucha męczyć językami?
    czy lepiej jak się "osłucha od małego?
  •    
       

    #2
    Odp: Jakie przedszkole lepsze - z językami czy zwykłe?

    To jest moje prywatne zdanie. Dla trzylatka najważniejsze jest bycie w grupie rówieśniczej. Języki mogą być, ale to tylko osłuchanie tak jak słusznie zauważyłaś. Najważniejsze jest żeby dzieciak zaakceptował miejsce i dobrze się bawił. Jeżeli cenę masz podobną i opinie są o obu równie dobre to wybierz z językami. Ale dla samych jezyków zabijać się o miejsce w takim przedszkolu nie warto. Takie moje zdanie .
    Pozdrawiam serdecznie

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jakie przedszkole lepsze - z językami czy zwykłe?

      Witam zapraszam do Zaczarowanej Akademii Na Tarchominie.
      www.zaczarowana-akademia.pl

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jakie przedszkole lepsze - z językami czy zwykłe?

        Ja swoją córeczkę posłałam do dwujęzycznego przedszkola Żyrafa na Ursynowie. Na początku podchodziłam sceptycznie do nauki języków przez tak małe dziecko, ale jak się zdecydowałam na przedszkole to wszelkie wahania i wątpliwości zniknęły. Język jest nauczany 3 razy dziennie, niunia osłuchuje się z nim, poprzez zabawę zapamiętuje słówka, piosenki czy krótkie wierszyki. Zaczynam dochodzić do wniosku, że jak zacznie szkołę to będzie jej łatwiej. Pozdrawiam

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jakie przedszkole lepsze - z językami czy zwykłe?

          Ja jestem zdecydowanie za przedszkolem językowym. Im wcześniej się osłucha z językiem to później łatwiej będzie mu się go uczyć. A w takim przedszkolu to wiadomo, że nie będzie ścisłej nauki tylko zabawa. A tak nowe rzeczy najłatwiej się zapamiętuje. Ja do tej pory miło wspominam swój angielski w przedszkolu i naukę kolorów
          Czy WSPS jest dobre?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jakie przedszkole lepsze - z językami czy zwykłe?

            Mi też się ogólnie wydaje, że z językami powinno być lepsze. W sumie sama jestem w stresie od pewnego czasu, bo po wakacjach moje dziecko idzie do przedszkola i sama też walczę sama z sobą. W sumie nie ukrywam, że niedawno trafiłam na czasopismo mój przedszkolak i troszkę się uspokoiłam, bardzo fajne wydanie, w którym omawiane są problemy przed jakimi może stanąć rodzić, dla mnie jest to o tyle pomocne że będę wiedziała, na co zwrócić uwagę. Jakby ktoś chciał to teraz trwa promocja jak wejdziecie na land.e-forum.pl/moj-przedszkolak można pobrać bezpłatny numer tego czasopisma. Takie kwestie jakie przedszkole wybrać też powinny być poruszane.
            Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 06-03-2015, 17:09.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jakie przedszkole lepsze - z językami czy zwykłe?

              Polecam przedszkole Zebra. Bardzo dobre przedszkole dwujęzyczne. Organizowane są warsztaty native speaker, dobry poziom nauczania, profesjonalna opieka. W przedszkolu jest również monitoring, dzięki czemu za pomocą smartfona możesz obserwować swoje dziecko.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jakie przedszkole lepsze - z językami czy zwykłe?

                Zdecydowanie przedszkole językowe. Dzieciom bardzo łatwo przychodzi nauka języka. Sama mam doświadczenie w nauce języków właśnie takich maluszków. Można powiedzieć, że w tym wieku "nauka" przychodzi im przez przypadek ponieważ wprowadza się język poprzez zabawę. Takim dzieciom jest później o wiele łatwiej w późniejszym przyswajaniu języka, czują się swobodnie używając go.
                Forever Young

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jakie przedszkole lepsze - z językami czy zwykłe?

                  Ja też jestem za przedszkolami językowymi. Moja córeczka chodzi do przedszkola Promyk http://przedszkole-promyk.pl/, w którym codziennie są zajęcia z języka angielskiego i poprzez zabawę uczy się kolorów, nazw owoców, warzyw itd. Myślę, że warto od małego inwestować w przyszłość swojej pociechy.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jakie przedszkole lepsze - z językami czy zwykłe?

                    Oczywiście, że z językiem, dziecko do 12 roku życia ma najbardziej chłonny mózg więc dobrze by było aby jak najszybciej zacząć naukę języka-już nic na to nie poradzimy, że język jest ważny w dzisiejszym świecie. A nauka języka już u najmniejszych dzieci nie jest męcząca bo bardziej traktują to jako zabawę.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jakie przedszkole lepsze - z językami czy zwykłe?

                      z jezykami obcymi najlepiej oswajac dziecko od najmlodszych lat, jesli masz taka mozliwosc to tylko z jezykami, i w takim przedszkolu znajdzie sobie grupe do zabawy jak i w kazdym innym

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jakie przedszkole lepsze - z językami czy zwykłe?

                        ja też jestem za przedszkolem jesli jest taka mozliwosc to z jezykiem - dzieci w wieku przedszkolnym chlona najwiecej i jesli jest to jeszcze podawane w forimie zabawy to extra a teraz bez jezyków nie osiagnie sie za duzo ...

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jakie przedszkole lepsze - z językami czy zwykłe?

                          dokladnie, jak masz mozliwosc to z jezykiem, najlepiej jest oswajac dziecko od najlodszych lat

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jakie przedszkole lepsze - z językami czy zwykłe?

                            Zdecydowanie przedszkole językowe. Jak tylko będę miała taką możliwość i finansowo będę mogła sobie na takie pozwolić to też wybiorę językowe

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jakie przedszkole lepsze - z językami czy zwykłe?

                              Podzielone są zdania na ten temat, jeśli dziecko ma "chłonąć" musi być niejako zanurzone w języku i najlepsze w tym wypadku jest przedszkole gdzie minimum dwie godziny dziennie jest po angielsku (ogląda się tak bajki, słucha piosenek itp.). Wszystko zależy też od prowadzących i indywidualnych predyspozycji dziecka. Moja córa nie ma okazji chodzić do takiego przedszkola, ale słuchamy piosenek po angielsku, oglądamy bajki, śpiewamy i szczerze polecam The mother goose club- świetne!

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X