Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Wychowanie i nauka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wychowanie i nauka Wasze metody i porady wychowawcze

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-02-2013, 19:17
polinella's Avatar
polinella polinella jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
polinella.polki.pl

Miasto: Łęczyca/Poznań
Zdjęcia: 38
Domyślnie Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieciaków?

Taniec, śpiew, języki, pływanie, judo, jazda konna...? Jakie zajęcia wybraliście dla swoich dzieciaków? Czy dzieci chętnie na nie uczęszczają? Mój kilkuletni chrześniak niestety głównie siedzi przed komputerem. Rodzicom chyba nie za bardzo chce się cokolwiek z dzieckiem "nadprogramowo" zrobić...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-02-2013, 10:38
TusiaAJN TusiaAJN jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
TusiaAJN.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie Odp: Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieciaków?

U nas króluje tenis
Były tańce, balet, ale wszystko szybko się nudziło.
Nieprzeczytane 13-02-2013, 11:57
polinella's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
polinella.polki.pl

Jesli się nudzi, to dobrze, że nie zmuszacie do niczego. A tu proszę proponujecie dalej! Super, naprawdę podziwiam! Wiadomo, nawet najbardziej kreatywne i energiczne dziecko bez pomocy rodzica smao niczego się nie nauczy!

http://moj-dzikus.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-02-2013, 10:44
TusiaAJN TusiaAJN jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
TusiaAJN.polki.pl

Zdjęcia: 2

Kiedyś czytałam, że dziecko do mniej więcej 8 lat powinno spróbować/poznać jak najwięcej różnego rodzaju aktywności żeby móc zdecydować, co lubi.
Najstarszej pasją jest tenis. Bliźniaczki wciąż szukają Od września postanowiłam sobie, że jedną z nich zapiszę na zajęcia aktorsko - wokalne, a druga chce na jazdę konną. To oczywiście ich wybór, ale pomagam im w tym "szukani" biorąc pod uwagę ich predyspozycje.
Nieprzeczytane 14-02-2013, 10:54
polinella's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
polinella.polki.pl

Ja puszczam Małemu bardzo dużo muzyki. Już się fajnie "giba", jak mu się jakaś nutka spodoba Mamy w domu pianino - pozwalam mu brzdąkać. Na pewno obcego języka nie będę uczyć od pieluch, bo i nie mam takich mozliwości. Ale zrobię, co będę mogła. Pokazywać, zachęcać, ale nic na siłę
Załączone Grafiki
File Type: jpg 222756_10151254726521931_1580829133_n.jpg (44.6 KB, 2 wyświetleń)

http://moj-dzikus.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-05-2015, 15:33
marysia8383 marysia8383 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
marysia8383.polki.pl

Moim zdaniem najlepiej zaangażować się w jakieś zajęcie związane z hobby. Moje dziecko np. lubi konie i jeździmy często do stadniny na konie. Moim zdaniem warto pomyśleć o takich zainteresowaniach, każde dziecko takie ma na pewno. Ja sama, aby nadążyć nad nowościami i trendami w końskiej tematyce zerkam na różne strony i nasz ulubiony blog na: http://wanthaveit.pl , tam zawsze wszystko fajnie opisane z modą, sprzętem , gadżetami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-05-2015, 19:32
szyszyn szyszyn jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
szyszyn.polki.pl

Nic na siłę. Sama pamiętam jak trudno było mi spełniać wymagania rodziców. Może dziecko samo zdecyduje się na jakiś kurs? Warto zapytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-05-2015, 21:33
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

Cytat:
Napisał szyszyn Zobacz post
Nic na siłę. Sama pamiętam jak trudno było mi spełniać wymagania rodziców. Może dziecko samo zdecyduje się na jakiś kurs? Warto zapytać.
zgadzam się - trzeba wspierac dzieciaki w rozwoju a nie realizowac nie spełnionych marzen rodzicow,obecnie czesto obserwuje iz rodzice w dzieciakach probuja na sile realizowac swoje nie zrealizowane marzenia z dziecinstwa
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-05-2015, 07:37
Anis81 Anis81 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Anis81.polki.pl

Wszystko jeszcze zależy od możliwości frinansowych, niestety wszelkie szkolenia nie są takie tanie;/ a niestety nie każdego na nie stać, co do zapytania o zainteresowania, myślę że dziecko 3 letnie to wszystko interesuje i wszystkiego chciałby spróbować, łącznie ze skokiem ze spadochronu
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-05-2015, 14:17
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

Anis dokladnie niektore ceny sa kosmiczne i takie zajecia drogo wychodza, jeszcze trzeba doliczyc droge i swoj czas, ja kiedys patrzylam na ceny zajec takich dla dzieciakow i co mnie szokowalo to ceny w Wieliczce byly wyzsze niz w Krakowie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania