Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dzieciaczki z 2007 ;)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Dzieciaczki z 2007

    Monika
    Normalnie uśmiałam się jak czytałam Twojego posta (Olo mi takie coś odwala z bananami, albo nektarynkami)
    Swoją drogą, to zdrowe jest podejście nie martwienia się, że dziecko czegoś nie chce zjeść lub nie doje, w końcu dwulatek potrafi już określić czy jest głodne. Gdybyśmy wszystko to co nasze pociechy jedzą w ciągu dnia położyły na stole to byłaby tego pokaźna ilość...Ale wiadomo, czasem przykro się patrzy, kiedy po czwartym kęsie obiadu dziecko mówi 'nie'. Ja też byłam niejadkiem, a mięsem plułam dalej niż widziałam, a teraz jaka ze mnie baba

    Kamilowielgosz
    Olaś lubi danonki i jogurty truskawkowe (przeważnie), woli co prawda monte, ale o to się nie martwię. Chciałabym jedynie go namówić na np płatki kukurydziane, lub owsiankę na mleku, ale on tego kategorycznie nie uznaje, suche płatki a i owszem zawsze i wszędzie, ale BEZ mleka. Mleka modyfikowanego wypija za to od 260-300ml każdego ranka i wieczora, bez mrugnięcia okiem, czasem wieczorem to się sam kładzie i sobie pije, więc nie wiem czemu nie chce mleka krowiego (nie ma żadnego uczulenia)

    Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

    Różności do postów
    GALERIA OLAFKA

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Dzieciaczki z 2007

      Witam po przerwie :-)
      Moja Malwinka mleko krowie pija litrami nawet obiad czy owoce by chętnie mlekiem popijała, ogólnie je wszystko i bez problemu. Zupełnie inaczej niż jej starsza siostra która nie jada owoców ani surówek do tej pory.
      pozdrawiam serdecznie.
      Też jest spora ma około metra i jakieś 15-16 kg. No ale Malwa będzie miała za 1,5 miesiąca 3 lata .

      Skomentuj


        Odp: Dzieciaczki z 2007

        cześć dziewczyny
        długo mnie tu nie było i tyle naskrobałyście. Moja Ewelka jak skończyła 2 lata to na bilansie miała 11,5 i 90 cm. Teraz waży nie wiele więcej- 12 a je strasznie dużo. Przynajmniej z tym nie ma problemów. Jak jest w domu to zjada zawsze rano miskę lub 1,5 kaszy- sinlak lub mleczno ryżowej. Później dostaje jakiś deser- z reguły jogurcik ze słoiczka. Potem jest obiad- zupkę oprócz barszcu to praktycznie każdą je. Im gęstsza tym lepsza. Na obiad zawsze 2 ziemniaczki lub makaron i mięsko. Jedynie z surówkami jest gorzej, ale jak ja sobie nałożę na talerz jakieś ugotowane warzywa lub szpinak to bardzo chętnie zjada. Lubi też buraczki na zimno i ogórki kiszone, które wręcz pochłania. Ewelka nie przepada za samym ryżem, ale w pomidorówce czy w gołąbkach może być. Kanapki sa rozbierane na części pierwsze. Osobno wędlinka i chlebek z masełkiem, albo sucha bułka. No i jedynie czego mała nie bardzo chce jeść to są owoce. Czasem zjada jabłko lub banan, za to bardzo chętnie zjada owoce w sliczkach i nie za bardzo wiem jak nauczyć ja jedzenia surowych owoców. Może w końcu i do tego etapu dojdzie, że owce będzie jeść. Ze słodyczy to raczej nie dostaje nic, bo jest alergikiem. Chetnie za to je paluszki i płatki kukurydziane ale na sucho. Co do pampersów to my w dzień pozbyliśmy się ich w marcu, a teraz śpimy już bez od tygodnia.


        Skomentuj


          Odp: Dzieciaczki z 2007

          Hey jestem mamą gadziszczaka prawie 2.5letniego.Mój raz je dużo,raz mało ostatnio we wrześniu warzył 12kilo

          Skomentuj


            Odp: Dzieciaczki z 2007

            Buczek, Twoja Ewelka to chyba szczupła i wysoka panienka.
            Ja jutro dowiem się, ile moje dziecię waży i mierzy - idziemy wreszcie na bilans.
            Łukasz 11.10.2007

            Skomentuj


              Odp: Dzieciaczki z 2007

              Hej Mamuśki! A jak tam z ząbkami u Waszych pociech, mają już wszystkie? Naszej Kolci dopiero teraz idą piątki i przez to nie chce spać w nocy. A jak przechodziły to Wasze dzieciaczki - ból, gorączka, płacz, marudzenie czy raczej bez echa przeszło?

              Skomentuj


                Odp: Dzieciaczki z 2007

                U nas od 1 do 4. Czyli 16 ząbków. Piątki jeszcze schowane, ale Młody od kilku tygodni pcha paluszki do buzi, tak właśnie głęboko po bokach. Więc pewnie za jakis czas sie pojawią i piątki.
                A jak dotad ząbkowanie przechodziło dość spokojnie. Czasem jakiś niespokojne spanie, marudzenie przez sen, popłakiwanie. I to tylko przez góra dwie, trzy noce. Kupiłam kiedyś maść na dziąsła, ale nie widziałam poprawy, wiec nie uzywała jej. Przy jednym z pierwszych ząbków nawet Viburcol chciałam dać, ale próba zaaplikowania wywołała o wiele wieksze protesty niz ząbkowanie, więc odpuściłam.
                Uzywałyście Viburcol? Mi go pediatra poleciła po pierwszej szczepionce. Zuzyłam ze 3 czopki, ale nie widziałam efektów i odstawiłam.
                Łukasz 11.10.2007

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Dzieciaczki z 2007

                  Mojemu już wyszły 5tki nawet nie wiem kiedy bo za bardzo nie marudził.Przy pierwszych było trochę płaczu,marudzenia i gorączki

                  Skomentuj


                    Odp: Dzieciaczki z 2007

                    hej
                    MonikaPB21 rzeczywiście Ewelka jest dość wysoka i szczupła. Mam problem z kupowaniem dla niej spodni innych niż dresy. Te z regulacją w pasie jak ściągnę na max to w pupie odstają a mniejsze z kolei maja krótkie nogawki.
                    Co do zębów u nas komplet zęboli był już nim Ewela skończyła 2 lata, ale kiedy 5 się pojawiły to nie wiem. Od początku nie mieliśmy problemów z zębami, nie używaliśmy żadnych środków p-cw bólowych ani maści także nie umiem powiedzieć które są dobre i czy działają.


                    Skomentuj


                      Odp: Dzieciaczki z 2007

                      Witam wszystkie mamusie
                      Co u Was nowego jak Wasze dzieciątka moja Anusia niestety nadal choruje już trzeci tydzień dostaje antybiotyk.
                      Jak przygotowania do świąt? Ja od przyszłego tygodnia zaczynam porządki typu mycie okien, pranie firan itp. a w przerwie będę biegać po prezenty
                      POZDRAWIAM CIEPLUTKO
                      monakrzychu

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Dzieciaczki z 2007

                        Ja, jak co roku, obiecywałam sobie, że prezenty bede miała kupione już w listopadzie. I jak co roku, dwa tygodnie do świąt, a ja jestem w proszku. Tylko Młody obkupiony na Mikołaja.
                        Do okien tez sie przymierzam od tygodnia. W poprzednia sobote była idealna pogoda, ale wolałam na spacer z chłopakami pojechać. A teraz ma juz byc zimno, wiec nie wiem, jak ja te okna pomyję.
                        Dobrze, że swieta będziemy spędzać u rodziców i teściów, to choc gotowanie i pieczenie mnie ominie.
                        Łukasz 11.10.2007

                        Skomentuj


                          Odp: Dzieciaczki z 2007

                          witam!

                          krzychu jak tam ania? mam nadzieję że już lepiej....jeju jak ja nie lubie jak nasze dzieciaczki chorują...a wiem coś o tym...-chyba nigdy nie zapomnę tygodnia z moją niunią w szpitalu... z całego serca życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla twojej malutkiej!!!

                          u mnie przygotowania jeszcze się nie rozpoczęły...najpierw kończymy remont potem zabieramy się pieczenie ciast!

                          a ty monikaPB21 szczęściara z ciebie! no ja niby mieszkam z teściową ale mnie nic nie ominie...ach święta,święta i zaraz będzie po świętach....ale zawsze to człowiek trochę czasu spędzi z bliskimi.

                          a i witam nową mamę-PODOLEC-my się chyba jeszcze nie znamy? coś mało twój niuniek waży...ale jak z niego taki "gadziszczak" jak mówisz

                          co do ząbków-to moja też ma juz piątki i też niewiem kiedy jej się wykluły bo jakoś nigdy nie miała bolesnego ząbkowania...

                          uciekam...pozdrawiam wszystkie mamusie!

                          Skomentuj


                            Odp: Dzieciaczki z 2007

                            od dziś mam inny login zamiast krzychu bo wkońcu to ja pisze a nie mój mąż
                            Dziękuje kamilawielgosz za troskę Ania już się lepiej czuje ale jeszcze parę dni musi łykać antybiotyk
                            Mojej córci jeszcze piątki nie wyszły ale z tymi które ma nie było żadnego problemu poza tym że późno się pojawiły (pierwszy w 9 miesiącu).
                            Ja pożądki już zaczełam mieszkamy z moimi rodzicami (już niedługo) a na wigilię w tym roku idziemy do teściów ale przygotowania potraw mnie nie ominom
                            POZDRAWIAM

                            Skomentuj


                              Odp: Dzieciaczki z 2007

                              No niestety chudzielec ale co zrobić,nieraz je za trzech a nieraz nie je godzinami,bo to nie dobre i tamto tyż

                              Skomentuj


                                Odp: Dzieciaczki z 2007

                                Witam
                                Bierzemy udział w konkursie jeśli tylko możecie prosimy o oddanie glosów
                                http://www.akademiatroskliwejmamy.pl/konkurs/pokoj/4483
                                z góry DZIĘKUJEMY

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X