Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Storczyk

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Storczyk

    Anis tez lubie fiołki ale o tym patencie o ktorym piszesz nie słyszałam takie kolorowe kwiaty o soczystych kolorach sa piekne ale bardzo czesto to dzieło człowieka jak w przypadku storczykow i co po niektorzy twierdza ze to zbrodnia na kwiatach meczyc je barwnikami

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Storczyk

      niestety to prawda, jeśli lubisz fiołki, a masz kilka kolorów polecam je łaczyć pięknie się prezentują białe z bordo, karbowane z gładkimi, popróbuj za zobaczysz ja póki co mam 3 kolory a w 2 doniczkach kilka połączonych, ale dopiero kiełkują listki wiec nie wiem co z nich powstanie

      Skomentuj


        #33
        Odp: Storczyk

        spróbuje nie słyszałam o tym wczesniej a fiołki lubie bardzo, to bardziej humanitarna metoda niz naszczekiwanie barwika w moim odczuciu

        Skomentuj


          #34
          Odp: Storczyk

          Polecam, zawsze to nowy kolor kwiatków na parapecie kiedy zakwitną
          ja barwników nigdy nie dodawałam, chociaż o tym słyszałam.
          Na kolor można wpłynąć jeszcze ustawiając je w niezbyt nasłonecznionym miejscu, wówczas będą bardziej intensywne

          Skomentuj


            #35
            Odp: Storczyk

            A ja chcę zapytać czy spotkałyście się z chorobą storczyków. Mam ich 6 na jednym oknie i od jakiegoś czasu zaczęły się liście pokrywać lepką wydzieliną i pojawiły się brązowe pęcherzyki. Jak ratować storczyki. Czy ktoś wie??

            Skomentuj


              #36
              Odp: Storczyk

              Swego czasu i u nas mieliśmy liście pokryte jakimiś lepkimi kropelkami, ale liście przemyłam woda i póki co przeszło, może warto zapytać o jakąś odżywkę do storczyków, ja się zastanawiam z przesadzeniem naszego mamy jeden ale ciągle kwitnie, kwiatek ostatnio utrzymywał się od grudnia do teraz aktualnie puścił kolejny pęd do kwiatków, kiedy najlepiej go rozsadzić?

              Skomentuj


                #37
                Odp: Storczyk

                Ja musze się pochwalić że mam bardzo dobre warunki do tego aby storczyk kwitł, mój co zrzuci kwiat to pojawia się nowy. Oststnio nawet wzięłam z pracy storczyka, bo stała tam i stał, nie kwitł, więc chciałam zobaczyć czy u mnie w domu wypuści pęd i po kilku tygodniach pojawił się

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Storczyk

                  Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
                  Swego czasu i u nas mieliśmy liście pokryte jakimiś lepkimi kropelkami, ale liście przemyłam woda i póki co przeszło, może warto zapytać o jakąś odżywkę do storczyków, ja się zastanawiam z przesadzeniem naszego mamy jeden ale ciągle kwitnie, kwiatek ostatnio utrzymywał się od grudnia do teraz aktualnie puścił kolejny pęd do kwiatków, kiedy najlepiej go rozsadzić?
                  zapytam się siostry Ona swojego storczyka przesadziła do chyba 4 doniczek i ładnie jej rosną ale już tego starego storczyka wyrzuciła jak nie było jej w domu to o nim zapomnieliśmy i się zmarnował trochę

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Storczyk

                    Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                    zapytam się siostry Ona swojego storczyka przesadziła do chyba 4 doniczek i ładnie jej rosną ale już tego starego storczyka wyrzuciła jak nie było jej w domu to o nim zapomnieliśmy i się zmarnował trochę
                    Ależ ja mądra jestem :/ To co siostra przesadzała to nie był storczyk a że stały na parapecie zawsze obok myślałam że to storczyk Bo miała zamiar ale tego nie zrobiła a tamten kwiat to nawet nie zna jego nazwy

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Storczyk

                      moja mama przesadzala storczyki - ale ona do tych kwiatow ma wogole reke szczescie -bojesli ja bym sie za to zabrala to storczyk pewnie by nie przezyl tej operacji znajac moje szczescie

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Storczyk

                        Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                        moja mama przesadzala storczyki - ale ona do tych kwiatow ma wogole reke szczescie -bojesli ja bym sie za to zabrala to storczyk pewnie by nie przezyl tej operacji znajac moje szczescie
                        tak do tego trzeba mieć rękę ,trzeba się znać na kwiatach a moja gardenia usycha chociaż ją podlewałam i nie wiem co źle zrobiłam

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Storczyk

                          Laratez duzo zalezy od klimatu panujacego w pomieszczeniu, ja mialam wrzos w doniczce 3 rok - przetrwal zime teraz i byl piekny - a na polku cos sie z nim stalo, uschnął - trzymam go bo licze ze sie uratuje ale mam zle przeczucie

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Storczyk

                            Ja właśnie mam kaktusy i storczyka - dla mnie ten kwiat jest bardzo mało wymagający. Nie trzeba codziennie podelwać, ładnie się prezentuje praktycznie cały rok i nie trzeba go przesadzać itp

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Storczyk

                              Możliwe, że usycha przez brak odpowiedniej pielęgnacji. Niektóre rośłiny tego wymagają, trzeba trochę poczytać o danym rodzaju.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Storczyk

                                link do tematu o storczykach http://forum.babyonline.pl/forum/showthread.php?t=4463, ten wątek zostaje zamknięty

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X