Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dieta niemowlaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    dieta niemowlaka

    Witam! chciałabym zapytac kiedy niemowlakowi (ponad 5 miesięczny), któremu rozszerzana jest dieta mozna podawac juz obiadki z mięsem. Na wszystkich gotowych daniach róznych firm jest informacja ' po 5 miesiącu'. Mój pediatra mówi co innego. troche jestem skołowana i prosze o jednoznaczna odpowiedź. Dodam że moja córka je obiadki warzywne bardzo chetnie, zjada całe słoiczki a takze zupki które sama przygotowuje i chciałabym jej już z podawac dania z odrobiną miesa ale nie wiem czy wolno.

    #2
    Odp: dieta niemowlaka

    Nie napisała Pani, czy dziecko jest karmione piersią czy sztucznie.Jeśli sztucznie- można stopniowo wprowadzać pokarmy z mięsem. Jeżeli dziecko dobrze się czuje i nie ma dolegliwości tzn , że taka dieta jest dla niego odpowiednia. W schematach karmienia naturalnego- można do 6 miesiąca życia włącznie nie wprowadzać innych pokarmów poza niewielka ilością glutenu. Niezależnie od tych poglądów- jeśli dziecko skończyło 6 miesięcy- można podawać mięso- początkowo w małych ilościach. Jedyny problem to jakość dostępnego mięsa.
    dr n. med. Izabela Rogozińska, specjalista pediatrii. Współpracuje z marką JELP

    Skomentuj


      #3
      Odp: dieta niemowlaka

      Bardzo dziękuje za odpowiedź)

      Skomentuj

             
      Working...
      X