Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lęk przed kupką

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Lęk przed kupką

    Moja córka od kilku tygodni boi się robić kupkę. A było to tak, że pewnego dnia zaczęła robić zbite kupki (takie jak koreczki). Parę razy przetrzymała i potem ciężko jej szło. Od tego czasu boi się robić kupkę, co skutkuje tym iż potem jest ból brzuszka i jeszcze bardziej boli wypróżnianie. Raz jest lepiej gdy nie wstrzymuje i robi normalnie a raz gorzej. Pediatra jest bezradna i nie bardzo chce dać coś "rozluźniającego". Nie pomaga duże ilości picia, owoce, błonnik, rozmowy czy zmiana diety.
    Zastanawiam się czy to może mieć związek z jakąś alergią pokarmową albo tym że ja miałam ten sam problem od urodzenia do ok 3 roku życia. Zaznaczę, że córka jako niemowlę i poźniej nie miała kolek czy problemów z kupką.
    Aha i problem nie polega na tym, że córka nie może zrobić kupki tylko na tym, że ją wstrzymuje.



  •    
       

    #2
    Odp: Lęk przed kupką

    wiesz co moja Ola ktoregos razu dostala rozwolnienia dawalam jej jakis syrop do picia na biegunke, po tym jakos zaczela sie bac robic kupe ale to az ta kze po 3-5 dni nei robila a ja kzrobila to z wielkim bolem i placzem i tak caly rok ja kszla kupa a ja nie widzialam to ona szybko ja wstrzymywala. Pediatra ta kja ku was byla bezadna zadne diety nei pomagaly, picie duzej ilosci wody leki z apteki pomagaly troszke w sensie ze kupa nie byla co 5dni a 3 az w koncu ktoregos dnia na sile jej dala m3 sloiczki bobovitki czy gerberka nei pamietam suszona sliwka. ak poszla nkibel tak zrobila kupe luzna bez bolu, i tak przez tydzie ndawala mje jte sliwki i zaczela robic normalnie

    Skomentuj


      #3
      Odp: Lęk przed kupką

      no ale fakt ze ponad rok czasu bala sie robic ta kupke, moze w koncu do tego dorosla zeby sie z tym zmierzyc i te sliweczki je jw tym pomogly?

      Skomentuj


        #4
        Odp: Lęk przed kupką

        moja córka też miała problem z kupką, raz zrobiła taką twardą i pożniej się bała robić na nocnik więc wstrzymywała w rezultacie czego dalej była twarda i bolala ją pucia przy robieniu, koleżanka poleciła mi DUPHALAC w aptece bez recepty nieszkodliwy naturalny środek stymuluje pracę okrężnicy i przywraca naturalną konsystencje kupki, nie ma działania przeczyszczającego, podałam córce parę razy i wszystko wrociło do normy, ma dobry slodki smak, warto spróbować

        Skomentuj


          #5
          Odp: Lęk przed kupką

          Dzięki dziewczyny za rady, napewno wypróbuję.



          Skomentuj


            #6
            Odp: Lęk przed kupką

            Do wszystkich rad doświadczonych mam dołożyłabym jeszcze jedna- uregulowany tryb życia- tzn: np rano - zawsze podobna godzina pobudki i nocnik. Można dziecko do tego przyzwyczaić. Warto spróbować rano na czczo pół szklanki lekko ciepłej wody do picia. Regularne posiłki, codziennie 2 x spacer, niezależnie od pogody, ograniczenie węglowodanów prostych ( słodkie płyny, słodycze) do każdego posiłku jarzyny lub owoce.Jeśli te zabiegi nie przyniosa pozytywnego efektu- warto zasięgnąć porady gastrologa.
            dr n. med. Izabela Rogozińska, specjalista pediatrii. Współpracuje z marką JELP

            Skomentuj


              #7
              Odp: Lęk przed kupką

              Duphalac u nas zdziałał cuda. Córka od tygodnia robi normalnie kupkę, bez krzyku czy płaczu



              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Lęk przed kupką

                alertec







                _________________________________________
                Zaskakująca oferta http://berenikaszewczyk.pl/ Zobacz!
                Last edited by Kwidiks; 12-12-2013, 21:51.

                Skomentuj

                       
                Working...
                X