Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nazwisko dziecka samotnej matki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Moja kuzynka dała dziecku nazwisko ojca chociaz z nim nie była.
    teraz żałuje.
    chłopak ma 10 lat i nie chciał by mama do szkoły chodziła na wywiadówki.
    potem się zwierzył że wstydził się że mama ma inne nazwisko niz on
    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      witaj. mam podobną sytuację. w akcie dziecka jest moje nazwisko, ponieważ nie zgodziłam się na nazwisko ojca mimo iż przyznaje się do ojcostwa. to ty wybierasz po kim dziecko będzie miało nazwisko.

      Skomentuj


        #18
        MOje dziecko ma moje nazwisko, wydawalo mi sie to jasne ze wzgledu na to,ze ojciec malej nie intersesuje sie nia wcale, wiec nie widze powodu aby miala jego nazwisko.
        Color Women i kolejna sprawa ktora nas laczy....
        Amelia ur.21.06.2008r

        Skomentuj


          #19
          Napisane przez sygita Pokaż wiadomość
          MOje dziecko ma moje nazwisko, wydawalo mi sie to jasne ze wzgledu na to,ze ojciec malej nie intersesuje sie nia wcale, wiec nie widze powodu aby miala jego nazwisko.
          Color Women i kolejna sprawa ktora nas laczy....
          Zgadzam się z Tobą
          Amelia 12.03.08

          Skomentuj


            #20
            a czesto slyszalam opinie ze powinno byc inaczej :P
            Amelia ur.21.06.2008r

            Skomentuj


              #21
              Napisane przez sygita Pokaż wiadomość
              a czesto slyszalam opinie ze powinno byc inaczej :P
              Powiem CI ,że ja także ale to moje dziecko i ja się nim zajmuję.Kiedyś ojciec Amelka namawiał mnie abym zmieniła akt , nie zgodziłam się.Amelka ma moje nazwisko i juz
              Amelia 12.03.08

              Skomentuj


                #22
                Oczywiscie,ze tak! ja tez bym sie nie zgodzila na zmiane nazwiska mojego dziecka! tak jak pisaly dziewczyny wczesniej, wole nie narazac swojego dziecka na jakies wysmiewiska czy tez tlumaczenie dlaczego ma inne nazwisko niz mama... co innego gdyby dawca poczuwal sie w jakikolwiek sposob ....
                Amelia ur.21.06.2008r

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Hmm... ja jestem z ojcem dziecka, a Nasza córka i tak ma moje nazwisko. Nie układało się między nami i nie układa, nie chciałam więc ryzykować, że w momencie rozstania, dziecko zostanie z nazwiskiem swojego ojca. A nawet jeśli pozostaniemy razem to przecież ja będę załatwiała wszystkie sprawy związane z przedszkolem, szkołą itd. więc po co mała ma mieć jakieś nieprzyjemności z powodu innego nazwiska? Ślubu nie mamy i raczej mieć nie będziemy...
                  Z załatwianiem formalności w USC wygląda to tak, że jeśli rodzice nie są małżeństwem to tak naprawdę o wszystkim decyduje matka. Ojciec w sprawie dziecka nic sam załatwić nie może. Nawet do uznania ojcostwa musi być matka. Tutaj więc byłam nieugięta i nawet jak mój partner strzelał fochy przed Panią w urzędzie na temat nazwiska to ja powiedziałam, że nie i Pani musiała posłuchać.

                  Skomentuj


                    #24
                    Mirenka doskonale Cie rozumiem i popieram to co zrobilas. Dokladnie, dlaczego dziecko ma miec pozniej nieprzyjemnosci z tego tytulu,ze ma inne nazwisko niz mama? sluszna decyzja
                    Amelia ur.21.06.2008r

                    Skomentuj


                      #25
                      Ja miałam taką sytuacje.W przypadku rejestracji dziecka muszą byc obecni oboje rodzice, jeżeli nie są małżeństwem, a ojciec uznaje dziecko. Co do nazwiska to obie strony muszą wyrazić chęć, żeby dziecko miało nazwisko ojca, jeżeli matka się nie zgadza dziecko ma jej nazwisko. Wogóle to w takich przypadkach rejestracja wyglada inaczej. Trzeba przed kierownikiem stanu cywilnego podpisywać jakiś protokól uznania dziecka przez ojca. Troche dziwnie się z tym czułam, bo jesteśmy razem, tylko bez ślubu. A w urzędzie czułam się jak bym spotkała się z nim po to tylko, żeby coś załatwić.


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        moja córka ma moje nazwisko, nie potrzebna była do tego zgoda ojca, był ze mną w usc aby uznać małą i tyle... dziś bardzo się cieszę że tak wybrałam, choć on się zdziwił w usc (nigdy na ten temat nie rozmawialiśmy) a jak spytał dlaczego moje to ja się spytałam czy będzie chodził na zebrania do szkoły... zatkało go... nie widział dziecka od prawie 7 lat. lepiej dla nas że ma moje

                        Skomentuj


                          #27
                          tak, więc drogie forumowiczki utwierdziłyście mnie tylko w przekonaniu, że dobrze zrobiłam. Nawet moja rodzina była zdziwiona taką decyzją. Przekonania są jednak przekonaniami. U Nas w Polsce zazwyczaj było normalne, że dziecko dostaje nazwisko ojca. Dobrze, że zaczyna się to zmieniać. Kobiety mają coraz więcej odwagi

                          Skomentuj


                            #28
                            Napisane przez Mirenka Pokaż wiadomość
                            tak, więc drogie forumowiczki utwierdziłyście mnie tylko w przekonaniu, że dobrze zrobiłam. Nawet moja rodzina była zdziwiona taką decyzją. Przekonania są jednak przekonaniami. U Nas w Polsce zazwyczaj było normalne, że dziecko dostaje nazwisko ojca. Dobrze, że zaczyna się to zmieniać. Kobiety mają coraz więcej odwagi
                            I tak powinno być.Nie może być tak że rodzina wywiera presję na to jakie ma być nazwisko.To nasze dzieci i to my będziemy szły z nimi przez świat.
                            Amelia 12.03.08

                            Skomentuj


                              #29
                              zgadzam sie z colorowomen to nasze dzieci wiec nie moga inni za nas decydowac....takze Mirenka glowa do gory
                              Amelia ur.21.06.2008r

                              Skomentuj


                                #30
                                Hej

                                Jeśli chodzi o nazwisko dziecka to może mieć twoje nawet jeśli zostanie uznane przez ojca w USC. Ale musi ocjciec na to wyrazi zgode że takie coś mu pasuje. Bo o to pyta sie urzędnik gdy wystawia akt urodzenia dziecka.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X