Wróć   Forum Mamotoja.pl > Konkursy > Konkursy zakończone
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Konkursy zakończone Tutaj przenosimy konkursy, które są już zakończone.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 26-11-2018, 10:15
Redakcja_MamoToJa.pl's Avatar
Redakcja_MamoToJa.pl Redakcja_MamoToJa.pl jest offline
Administratorzy

Zobacz mój nowy profil
Redakcja_MamoToJa.pl.polki.pl

Miasto: Warszawa
Zdjęcia: 3168
Domyślnie Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

Aby wziąć udział w konkursie "Które dźwięki budzą nasze dzieci", należy:
mieć konto w systemie mamotoja.pl i adres na terenie Polski,
  • napisać jaki dźwięk budzi Twojego malucha i spróbować opisać w kilku zdaniach jak na niego reaguje w specjalnie założonym przez redakcję wątku konkursowym na forum
Konkurs trwa od 26 listopada do 9 grudnia 2018 r. Wyniki konkursu ogłosimy do 16 grudnia 2018 r.
Nagrodami w konkursie*są trzy*Szumisie Lily - zabawki zapewniające spokojny sen noworodka.
Nieprzeczytane 26-11-2018, 10:31
fruda fruda jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
fruda.polki.pl

Zdjęcia: 10
Smile Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

Może zacznę od tego jak usypia Moje dziecko? Moje dziecko nie uspia. Chyba nie potrzebuję snu. Ma wiecznie naładowane baterie, do ewentualnej regeneracji wystarczy mu 5 minutowe leżakowanie na poduszce na samym środku salonu. Naturalnie w ciągu dnia. Wieczorami na usypianie też nie ma czasu. On nie usypia, on PADA. Ze zmęczenia po całym dniu. Z nogami na poduszce, rączkami i nogami między szczebelkami, otwartą buzią i oczywiście odkryty, bo kołdrę mimo wszystko jednak zdąży skopać. Rano budzi go zwykle dźwięk mojego budzika (mam ustawiony na ptasie trele budzę starszą córkę do przedszkola, jeszcze kładziemy się wszyscy na chwilę w łóżku. To czas na poranne przytulaski, jak dzieci przestają trzeć oczy zaczynami szykowanie do wyjścia.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-11-2018, 12:14
evelinek13's Avatar
evelinek13 evelinek13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
evelinek13.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 508
Domyślnie Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

może i to będzie śmieszna odpowiedź... ale prawdziwa!!
Mojego maluszka budzi głos teściowej... za każdym razem!! Mimo iż bardzo ją lubię, wiem że za każdym razem stara się być cicho to jednak nie potrafi
A córka za każdym razem gdy ją słyszy reaguje płacząc, to płasz wiszczący, jakby jej siękrzywda działa, na szczęście przytulenie i pogłaskanie ją uspakaja Nigdy tak nie płacze, nawet gdy ma kolki!
Ahhh te nasze złote teściowe!!
Nieprzeczytane 26-11-2018, 12:38
Mamamika87 Mamamika87 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Mamamika87.polki.pl

Domyślnie Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

Moja córcia zasypia w sposób wymarzony przez wszystkich rodziców. Dostaje całuska i z uśmiechem kładziemy ją do łóżeczka, tam przykrywa się kocykiem i zasypia. Śpi słodko pod warunkiem, że nie usłyszy stukotu pazurów naszego psa na panelach. O ile można psa przekonać aby wylegiwał się beztrosko na kanapie o tyle drugi dźwięk czyli lejaca się woda jest bardzo trudny do wykluczenia. Helenka musi przy spaniu w tle mieć załączone ciche melodie. Paradoksalnie młot udarowy zupełnie jej nie przeszkadza we śnie, a odkurzacz jest świetną kolysanką.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-11-2018, 12:53
Szarlotka87 Szarlotka87 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Szarlotka87.polki.pl

Zdjęcia: 16

Mój synek jest cudowny dla swoich rodziców i usypia bez większych problemów, śpi spokojnie i nie trzeba być specjalnie cicho by spał słodko, lecz jest kilka rodzajów dźwięków, które zakłócają ten błogostan.

- Śmiech starszej siostry, na który reagował śmiałymi kopniakami już w brzuchu mamy no ale jak zabronić radosnego wyrażania emocji córce?

- upadające na podłogę kredki - również sprawka starszej siostry

- Wibracja w telefonie.

- pociągi - mieszkamy w pobliżu stacji kolejowej i choć nie słychać ich głośno to maleństwu najwyraxniej przeszkadzają

Z braku szumisia maskujemy dzwięki szumem puszczanym z telefonu i jestem pod wrażeniem działania tej metody ale zwykle wtedy (patrz punkt 3) ktoś dzwoni i maleństwo budzi wibracja telefonu
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-11-2018, 13:36
KHJB KHJB jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
KHJB.polki.pl

Zdjęcia: 32

Mimo, że na płacz wybudzonego ze snu dziecka mam jeszcze chwilkę czasu, to śmiało mogę stwierdzić, na które dźwięki nasza dziewczynka reaguje najintensywniej.

Jeśli chodzi o muzykę - chyba nie podała się tu na mamę (a może wręcz przeciwnie?). Gdy tylko włączę swoje ulubione rockowe kawałki, niemalże natychmiast w brzuchu rozpoczyna się dyskoteka - trudno stwierdzić czy mała ćwiczy dzikie pogo, czy może może myśli: "Matka, serioo? Weź to wyłącz".

Nie mogłabym nie wspomnieć o kocie, który nad ranem miauczy donośnie, dając znać, że miska jeszcze stoi pusta - te dźwięki też nie umkną naszej dziewczynce. Od razu radośnie reaguje kopniakami, podczas gdy kot mniej radośnie dopomina się o swoje.

Jednak najmocniej i zdecydowanie najintensywniej Emilka reaguje na głos mamy i taty. To niesamowite jak w ostatnich miesiącach zżyliśmy się ze sobą, choć jedynym naszym kontaktem były kopniaki (mniejsze lub większe) i podglądanie małej przez USG. Każdej takiej wizyty nie mogłam się doczekać. Uwielbiam na nią patrzeć, słuchać jej tętna, głaskać miejsc, w których brzuch staje się nagle wypukły.

Równie mocno nie możemy doczekać się jej na świecie. Kawał pracy za nami (choć całkiem przyjemny swoją drogą), ale jeszcze więcej pracy przed nami. Mam nadzieję, że szumiący ekspert od snu trochę nam to ułatwi

Pozdrawiam
najszczęśliwsza mama na świecie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-11-2018, 16:56
embodnar embodnar jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
embodnar.polki.pl

Dźwięk, który budzi mojego Jasia ze snu to głos naszego starszaka. Jaś zwykle lubi pospać do siódmej-ósmej rano, Filipek wstaje wcześniej, wtedy zagląda do naszej sypialni i mówi dzień dobry, bądź już wstałem, albo nudzi mi się.. cokolwiek by nie powiedział Jasiek ma już oczy jak pięć złotych dosłownie. W taki sposób budzi się od okresu noworodkowego, do teraz. Na głos brata reaguje uśmiechem, a teraz już śmiechem na głos. I to najpiękniejsze budzenie jakie istnieje dla mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-11-2018, 18:28
agusiaczap3 agusiaczap3 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
agusiaczap3.polki.pl

Miasto: Wołomin
Zdjęcia: 2
Wyślij wiadomość przez AIM do agusiaczap3 Wyślij wiadomość przez MSN do agusiaczap3

Jaki dźwięk budzi moje dziecko? Chyba łatwiej odpowiedzieć na pytanie, który nie budzi! Od pierwszej chwili w szpitalu moja córka była przekorna - spała jak zabita kiedy na sali (byłyśmy we trzy mamy, plus trzy noworodki i goście) było głośno i wielu ludzi, za to kiedy przychodził wieczór, a goście wychodzili ze szpitala i pozostałe maluchy i ich mamy spały... Emilka wtedy zaczynała "koncert". Do tej pory tak jest. Kiedy mamy gości, kiedy jest głośno, kiedy są rozmowy, śmiechy, ba, nawet na weselu podczas głośnej muzyki, Emilka zasnęła - bez smoczka, bez lulania na rękach, ot tak w wózku. Za to w domu nie jestem w stanie wyjąć garnka/talerza/sztućców z szuflady, bo jest bardzo wrażliwa na dźwięki. Obudzić potrafi się kiedy nieraz stanę w miejscu, w którym cichutko skrzypi podłoga.
Nieprzeczytane 26-11-2018, 22:07
moniawp5 moniawp5 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
moniawp5.polki.pl

Zdjęcia: 2

Mojego maluszka budzią dźwięki płaczącego dziecka za ścianą akurat mamy pokoje siąsiadujące z innym mieszkaniem i gdy tamto dziecko zaczyna płakać to nasz syn oczy jak 5 złotych i zaczyna się wiercić i też płakać i koniec spania :/ a dziecko zza ściany zaczyna zawsze płaczki jak mój maluch śpi czy to w ciągu dnia czy wieczorem
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-11-2018, 22:57
Martynaa02 Martynaa02 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Martynaa02.polki.pl

Moje dziecko budzi kaszel. Wystarczy że ktoś zakaszle w domu, od razu się budzi. Macha rączkami, marszczy brwi i płacze ale przez chwilę. Bo szybko reaguje i przytulam malutką do siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania