Wróć   Forum Mamotoja.pl > MamoToJa.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Porady pediatry
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady pediatry Na wasze pytania o zdrowie i pielęgnację niemowląt i kilkulatków. Dziecko ma gorączkę ale brak innych objawów choroby? A może nie wiesz, który specjalista dziecięcy w Twojej okolicy jest najlepszy? Pomagamy sobie w rozwiewaniu wątpliwości.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 17-05-2017, 07:09
madureczka madureczka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
madureczka.polki.pl

Domyślnie Odp: Uporczywy kaszel

Trzeba po prostu zrobić kompleksowe badania, by wykluczyć takie sprawy jak refluks czy alergia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-05-2017, 11:56
agulamala agulamala jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
agulamala.polki.pl

u nas kaszel pojawia się zazwyczaj przy przeziebieniowych infekcyjkach w połączeniu z zatykajacym katarem, podajemy wtedy syrop na kaszel w zależności od tego które dziecko kaszle (jest spora różnica wieku i nie wszystkie leki są uniwersalne), dodatkowo zawsze smarujemy je takim balsamem mustela bebe z kamforą i mentolem, aby mniej się męczyły
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-2017, 15:12
olcia3007 olcia3007 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
olcia3007.polki.pl

Niestety u nas pojawiał się podobny problem, uporczywy kaszel towarzyszył nam przes kilka dni, dopiero pomogł aspecton http://ekspertodprzeziebien.pl/produ...pecton-junior/ Krewel Meuselbach (KM) jest producentem preparatów na bazie naturalnych i cenionych składników. Firma specjalizuje się w środkach na szeroko rozumiane przeziębienie.
Produkuje preparaty np do stosowania przy leczeniu oskrzeli jak wymieniłam wyżej aspecton junior.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-05-2017, 07:57
kasiazaleta kasiazaleta jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kasiazaleta.polki.pl

a inhalacje z soli fizjologicznej nie pomogły? U mojego Księcia pomagają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-2017, 09:23
malenka1996 malenka1996 jest offline
Ban - nieopłacona reklama

Zobacz mój nowy profil
malenka1996.polki.pl

Z kaszlem nie ma żartów, jeśli po tygodniu nie ustępuje to trzeba iść do lekarza bo może rozwijać się zapalenie oskrzeli czy płuc. Jeśli lekarz tego nie stwierdzi to polecam http://www.e-****************************/pulneo-s...-ml-150ml.html można go dostać już bez recepty a jest bardzo skuteczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-11-2017, 15:51
Celina Celina jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Celina.polki.pl

Oj tak, [url=http://www.mucosolvan.pl/]kaszel u dzieci to może być prawdziwa udręka. Najgorzej, jeśli lekarz nie potrafi postawić trafnej diagnozy a leczenie nie przynosi skutku. A czasem niestety tak się zdarza. Warto szukać do skutku i nawet konsultować z kilkoma lekarzami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-11-2017, 15:51
Celina Celina jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Celina.polki.pl

Oj tak, kaszel u dzieci to może być prawdziwa udręka. Najgorzej, jeśli lekarz nie potrafi postawić trafnej diagnozy a leczenie nie przynosi skutku. A czasem niestety tak się zdarza. Warto szukać do skutku i nawet konsultować z kilkoma lekarzami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-11-2017, 10:22
dziku12 dziku12 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
dziku12.polki.pl

może to na tle alergicznym?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-12-2017, 12:42
olcia3007 olcia3007 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
olcia3007.polki.pl

A ja zawsze męcze się z kaszlem, potem towarzyszy zawsze silny bol gardła. Przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów również działa łagodząco na podrażnione gardło. Istnieje wiele domowych sposobów na złagodzenie bólu gardła. Stosuje się płukanki z wody i miodu, z dodatkiem ziół takich jak: tymianek, szałwia, rumianek http://glimbax.pl/dla-lekarza/czym-plukac-gardlo/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-12-2017, 18:31
iwona46 iwona46 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
iwona46.polki.pl

Ja swoim dzieciom przy uporczywym kaszlu podaję syropy wykrztuśne. Najlepiej dopytać lekarza który lek stosować. W rozrzedzeniu zalegającej wydzieliny, ułatwieniu jej odkrztuszania i oczyszczeniu oskrzeli, mogą pomóc tabletki na kaszel mokry lub syropy na kaszel mokry.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania