Wróć   Forum Mamotoja.pl > MamoToJa.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Porady ginekologa
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady ginekologa Zadaj pytanie dotyczące ginekologicznych spraw - być może któraś użytkowniczka miała podobny problem. Zapraszamy do dyskusji!

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-03-2015, 11:38
laskotka laskotka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
laskotka.polki.pl

Miasto: Sosnowiec
Domyślnie torbiel

Witam,
U mnie znów problemy..za Waszą namową zmieniłam ginekologa. Wreszcie po raz pierwszy od czasów ciąży -6lat miałam wykonane usg. Okazało się że jest torbiel. Musiała się pojawić w tym cyklu i zablokować okres-spoziony o 2,5tyg już.. Torbiel ma 4,5cm i płyn w środku.. Dwóch ginekologów twierdzi że to przetrwały pęcherzyk i w środku jest płyn. Jeden z nich natomiast zlecił badanie ca 125-markery..jestem załamana, przerażona i modle się o zdrowie..jeden ginekolog zlecił ino luteine,drugi ten od vadania na markery dał Augmentin antybiotyk i czopki Distreptaza. antybiotyk mam na 7dni,czopki mam na 3dni.Luteine biorę do soboty by było 10dni brania..panicznie boje się operacji.. Boje się raka..Jestem zaplakana i przerażona.. Skutecznie mi.się odechciało już drugiego dziecka..chce żyć dla mojej córeczki, a mam różne myśli.. Czy ta torbiel może być wynikiem prawdopodobnego wczesnego poronienia na początku lutego czy np.odstawieniem po 6latach tab antykoncepcyjnych? Cera oszalała, strasznie się zniszczyła.. Błagam o jakąkolwiek pomoc..
Nieprzeczytane 19-03-2015, 11:47
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

Domyślnie Odp: torbiel

laskotka myślę że na wyrost panikujesz, torbiel nie musi od razu oznaczać raka, przypuszczam że lekarz od razu dmucha na zimne i chce taką opcję wykluczyć, przecież dwóch innych lekarzy takich podejrzeń nie mają, faktycznie może organizm szaleje po odstawieniu tabletek, z drugiej jednak strony rozumiem Twoje obawy jakbym dostała takie skierowanie też bym się martwiła, życzę Ci żeby wszystko się dobrze ułożyło!!
Nieprzeczytane 19-03-2015, 11:48
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów

ja niestety nie pomoge bo nie jestem w temacie - trzymaj sie i pamietaj ze my tu wszystkie trzymamy za Ciebie mocno kciuki o to by bylo wszystko dobrze - jestesmy z Tobą
Nieprzeczytane 19-03-2015, 12:35
pradip pradip jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Laskowska torbiel faktycznie jest spora ale jesteś juz pod opieką lekarza, dostałaś leki wiec pozostaje tylko czekać aż zaczną działać. A jeśli mogę to zapytam dlaczego chodzisz do tylu lekarzy?
Nieprzeczytane 19-03-2015, 12:52
perpetua88 perpetua88 jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
perpetua88.polki.pl

Moja kuzynka po poronieniu miała torbiel- powstał w wyniku gwałtownych zmian hormonalnych po poronieniu z tego co pamiętam. Szczegółów nie znam, ale wiem, że na pewno nie każdy torbiel to od razu rak- rzadko tak jest. Kuzynka miała usuwany torbiel laparoskopowo. I obecnie dobrze się miewa! Trzymam kciuki, by wszystko dobrze przebiegło! Trzymaj się! Myślę, że wszystko będzie dobrze, taj jak u mojej kuzynki
Nieprzeczytane 19-03-2015, 13:25
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Torbiele często też się pojawiają po ciąży w trakcie karmienia piersią przez wariujace hormony wiec zarówno poronienie jak i tabletki antykoncepcyjne tez może potęgowac ich powstawanie.
Nieprzeczytane 19-03-2015, 14:41
laskotka laskotka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
laskotka.polki.pl

Miasto: Sosnowiec

Pradip - byłam u dwóch bo chciałam sprawdzić co powiedzą na tą torbie, Tymbardziej że zmieniam ginekologa i jeszcze do.żadnego nie mam 100% zaufania..
Dzięki kobitki!
Nieprzeczytane 19-03-2015, 15:41
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Cytat:
Napisał laskotka Zobacz post
Pradip - byłam u dwóch bo chciałam sprawdzić co powiedzą na tą torbie, Tymbardziej że zmieniam ginekologa i jeszcze do.żadnego nie mam 100% zaufania..
Dzięki kobitki!
A to bardzo dobrze, że byłaś potwierdzić diagnozę u kogoś innego. Też zawsze chcę usłyszeć też zdanie innej osoby ale nie raz wkopałam się że każdy mówił co innego i nie wiedziałam kogo słuchać...
Nieprzeczytane 21-11-2015, 20:50
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie

laskotka u mnie w 2012 roku lekarz przy kontrolnej wizycie stwierdził torbiel znacznie wiekszą - 8 cm! Mimo to nie wysłał mnie od razu na operację tylko zaczęliśmy walczyć hormonami z nią. Też miałam robione markery i czekając na wyniki umierałam każdego dnia. Ale miało to swoją dobrą stronę, bo wiele rzeczy sobie pod wpływem tego poukładam, pogodziłam się z kilkoma osobami itp itd. Markery wyszły prawidłowe Ja próbowałam walczyć z torbielą mając nadzieję ze zniknie, ale w lutym 2013 zostałam wysłana na operację usunięcia. Wtedy torbiel miała 9,5 cm już. Torbiel na usg wygladala na surowiczą a okazała się dermoidalną więc nie było szans żeby znikła... Razem z torbilą trzeba było usunąć jajnik. LEkarze mówili, że będę miała problemy z zajściem w ciążę i powinnam się spieszyć. Ja się nie spieszyłam. Chłopak mi się oświadczył dwa miesiące po operacji. W sierpniu 2014 wzięliśmy ślub i z podróży poślubnej wróciłam w ciąży Bez żadnego problemu i bez komplikacji w czasie ciąży.
Nieprzeczytane 21-04-2020, 11:46
magdawawaa magdawawaa jest offline
Ban - nieopłacona reklama

Zobacz mój nowy profil
magdawawaa.polki.pl

tez miałam torbiele, pomógł mi je wyleczyć ginekolog lek. Krzysztof Herman z Centrum Medycznego Babka Medica mieszczącego się w Warszawie, to świetny lekarz, który ma duże doświadczenie, umiejętnie dobiera sposoby leczenia (pomógł nie tylko mnie ale i moim koleżankom) – jeśli macie torbiele lub inne schorzenia, czy po prostu chcecie być pod opieką dobrego ginekologa to możecie mu zaufać

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania