Wróć   Forum Mamotoja.pl > MamoToJa.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Rodzicielstwo blisko natury
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Rodzicielstwo blisko natury Tutaj możecie porozmawiać o chustonoszeniu, BLW, pieluchach wielorazowych, eko chemii domowej, eko kuchni… oraz szeroko rozumianym naturalnym rodzicielstwie. Spotkacie tutaj również rodziców z problemami podobnymi do waszych. Życzymy miłego zaczytania!

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 22-04-2016, 18:37
bobusie2 bobusie2 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Miasto: Poznań
Domyślnie Odp: BLW-Przepisy

owsianka

Składniki:
•1 szklanka mleka
•2-3 łyżki płatków owsianych
•dowolnie wybrane owoce, owoce suszone (np rodzynki, morele, jabłko,banan, pomarańcza, kiwi itp.)
•opcjonalnie 1-2 łyżki jogurtu naturalnego

Przygotowanie:

Owsiankę możesz zrobić w tradycyjny sposób czyli wystarczy ze płatki i mleko zagotujesz w rondelku, następnie zmniejsz ogień i od zagotowania gotuj jakieś 10 minut, mieszając cały czas aby się nie przypaliła. Zdejmij z ognia, lekko przestudź i dodaj wybrane wcześniej pokrojone owoce, na koniec możesz dodać trochę jogurtu naturalnego wystarczy wymieszać i gotowe.
Owsiankę możesz też zrobić na drugi sposób wystarczy że płatki owsiane zalejesz odrobiną ciepłej przegotowanej wody lub mleka, poczekaj aż zmiękną dodaj resztę dodatków i gotowe.
Ja dodatkowo do swojej owsianki dodałam płatki gryczane, polecam.

Nieprzeczytane 22-04-2016, 18:38
bobusie2 bobusie2 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Miasto: Poznań
Domyślnie Odp: BLW-Przepisy

paluszki owsiane z bananem

Składniki:
•3 łyżki płatków owsianych górskich
•3 łyżki mleka (może być modyfikowane), lub wody
•pół rozgniecionego na papkę banana

Przygotowanie:

Do miseczki wlej mleko i namocz w nim płatki, aż staną się bardzo miękkie, dodaj banana i wszystko razem wymieszaj. Powstałą mieszankę, możesz przełożyć do małego, płaskiego naczynia i docisnąć ją do dna za pomocą łyżki, wstawić do mikrofalówki na 2 minuty i gotowe, bądź wybrać opcję z piekarnikiem z której zawsze korzystam, wystarczy przelać masę na papier do pieczenia, wyrównać, i wstawić do nagrzanego piekarnika na około 10-15 minut aż masa nieco zesztywnieje.
Gdy masa będzie jeszcze gorąca, pokrój ją na paluszki, poczekaj aż wystygnie no i smacznego

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania