Wróć   Forum Mamotoja.pl > MamoToJa.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Rodzicielstwo blisko natury
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Rodzicielstwo blisko natury Tutaj możecie porozmawiać o chustonoszeniu, BLW, pieluchach wielorazowych, eko chemii domowej, eko kuchni… oraz szeroko rozumianym naturalnym rodzicielstwie. Spotkacie tutaj również rodziców z problemami podobnymi do waszych. Życzymy miłego zaczytania!

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-08-2014, 21:41
panitereska panitereska jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
panitereska.polki.pl

Domyślnie Odp: Bobas Lubi Wybór :-)

Tak to świetny sposób. Fajnie jest zrobić taki bałagan w kuchni, posmakować wszystkiego, najlepiej palcami i świeże.
Nieprzeczytane 07-10-2014, 22:56
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów

u nas córcia wogóle nie tolerowała papek, słoiczków i dań zblendowanych nie jadła - nie otworzyła buzi i koniec, wszytko co dostawała do jedzonka musiało być w kawałeczku i lubiła i nadal lubi jeść sama i sobie wybiera co zje i w jakich ilościach
Nieprzeczytane 08-10-2014, 10:31
anulenka6 anulenka6 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
anulenka6.polki.pl

Mój synek z kolei nie otwierał buzi wyłącznie do gotowych dań czy deserków zakupionych w słoiczku. Spróbował raz i to był pierwszy i ostatni. Już po pierwszej łyżeczce nie chciał kolejnej. Natomiast zjadał wszystko co mamusia ugotowała tylko ja zaczynałam od papek, a potem kawałki. Ale też dawałam do rączki żeby sam trenował. Kawałki bułeczki, placuszka czy maliny. Nie próbowaliśmy tylko samodzielnego jedzenia łyżeczką, to jeszcze przed nami.
Tak chwalicie tą książkę, że chyba po nią sięgnę tylko też każde dziecko inne i wszystko fajnie w teorii, praktyka bywa różna
Nieprzeczytane 08-10-2014, 13:25
agibee's Avatar
agibee agibee jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agibee.polki.pl

Miasto: Bydgoszcz

Też jestem ciekawa tej książki. Mam w domu jednego niejadka i nieźle trzeba nakombinować żeby cokolwiek zjadła. Córka to przeciwieństwo młodszego brata,który pochłania wszystko.Nie wiem od czego to zależy...

Nieprzeczytane 08-10-2014, 13:41
27otsifem's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Cytat:
Napisał agibee Zobacz post
Też jestem ciekawa tej książki. Mam w domu jednego niejadka i nieźle trzeba nakombinować żeby cokolwiek zjadła. Córka to przeciwieństwo młodszego brata,który pochłania wszystko.Nie wiem od czego to zależy...
u nas też córcia jest niejadkiem - lubi tylko mleczko mamy i żeby coś innego zjadła to ja się musze tyle nagimnastykować jak nigdy - owoce bee, obiad beee, deserek beeee - coś je ale ona dziubie a nie je ... może kiedyś polubi jedzonko
Nieprzeczytane 08-10-2014, 13:46
agibee's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agibee.polki.pl

Cytat:
Napisał 27otsifem Zobacz post
u nas też córcia jest niejadkiem - lubi tylko mleczko mamy i żeby coś innego zjadła to ja się musze tyle nagimnastykować jak nigdy - owoce bee, obiad beee, deserek beeee - coś je ale ona dziubie a nie je ... może kiedyś polubi jedzonko
A w jakim wieku jest Twoja córcia?
Moja ma już prawie 3 lata. U mnie generalnie problem był przez to,że zęby bardzo póżno jej wyszły. Już myślałam,że będzie bezzębna I przez to przyzwyczaiła się do pokarmów zmiksowanych. Jak wprowadzałam jej "w kawałkach" to jakby na zawołanie miała odruch wymiotny.
Do teraz na talerzu tworzę jakieś cuda typu buźki itp.żeby ją zachęcić ale ciężko...

Nieprzeczytane 08-10-2014, 14:23
27otsifem's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Cytat:
A w jakim wieku jest Twoja córcia?
Moja ma już prawie 3 lata. U mnie generalnie problem był przez to,że zęby bardzo póżno jej wyszły. Już myślałam,że będzie bezzębna I przez to przyzwyczaiła się do pokarmów zmiksowanych. Jak wprowadzałam jej "w kawałkach" to jakby na zawołanie miała odruch wymiotny.
Do teraz na talerzu tworzę jakieś cuda typu buźki itp.żeby ją zachęcić ale ciężko...
Zosia ma 15 miesięcy i zęby u niej też późno szły tak pierwszy był koło roczku. Cieżko nam też się wprowadzało inne pokarmy bo zaciskała usta i koniec. Ja jestem przerażona tym, że ona tak dziubie tylko. lubi rzeczy mączne tylu naleśniki, racuchy i tym niekiedy się ratuje
Nieprzeczytane 08-10-2014, 14:33
agibee's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agibee.polki.pl

Moja niestety mącznych nie Mnie ratuje tylko pierś z kurczaka Teraz trochę mam nadzieję,że w przedszkolu przy innych dzieciach jej apetyt wzrośnie... bo wiadomo! w grupie ciekawiej nawet się je

Nieprzeczytane 08-10-2014, 14:36
27otsifem's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Cytat:
Moja niestety mącznych nie Mnie ratuje tylko pierś z kurczaka Teraz trochę mam nadzieję,że w przedszkolu przy innych dzieciach jej apetyt wzrośnie... bo wiadomo! w grupie ciekawiej nawet się je
to życzę by tak było i trzymam kciuki - bo fakt w grupie dziecko zachowuje się inaczej ma mamy jeszcze troche do przedszkola eheh powiem Ci, że moja siostra ma córcie pół roku młodszą i jak ona wcina wszystko to zazdroszczę siostrze - bo myć mamą niejadka to ciężka sprawa
Nieprzeczytane 08-10-2014, 14:50
agibee's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agibee.polki.pl

Cytat:
Napisał 27otsifem Zobacz post
to życzę by tak było i trzymam kciuki - bo fakt w grupie dziecko zachowuje się inaczej ma mamy jeszcze troche do przedszkola eheh powiem Ci, że moja siostra ma córcie pół roku młodszą i jak ona wcina wszystko to zazdroszczę siostrze - bo myć mamą niejadka to ciężka sprawa
Niestety łatwo nie jest. U mnie to w ogóle ze skrajności w skrajność Córka niejadek a synek wszystkożerny I jak tutaj złoty środek znaleźć po środku

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania