Wróć   Forum Mamotoja.pl > Zakupy > Zakupy dla dzieci, ciążarnej mamy i niemowlaka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zakupy dla dzieci, ciążarnej mamy i niemowlaka Ubranka, zabawki, wyprawka, torba do szpitala, wybór wózka

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 11-02-2013, 18:09
polinella's Avatar
polinella polinella jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
polinella.polki.pl

Miasto: Łęczyca/Poznań
Domyślnie Jakie gry komputerowe?

Pamiętam, że bardzo lubiłam jako mała dziewczynka grać w edukacyjną grę "matma jest super". Zastanawiam się, jaką grę mogłabym teraz kupić chrześniakowi, żeby nie była to strzelanka, wyścigi...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-03-2013, 15:29
andziaa23 andziaa23 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
andziaa23.polki.pl

Domyślnie Odp: Jakie gry komputerowe?

Dla dzieci fajne są gry edukacyjne na portalach z bajkami np cbebies itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-05-2013, 10:18
MartynaK79 MartynaK79 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
MartynaK79.polki.pl

Świetna jest seria gier edukacyjnych z Akademii Umysłu. Moje dzieci je uwielbiają Każde z ćwiczeń ma kilka poziomów trudności, dlatego śmiało może w nie grać zarówno 5-latek, jak i 8-latek. Każda część to inna pora roku, w wiosennej edycji dziecko może układać warzywne sudoku, uczyć się matematyki na klockach domina, ćwiczy koncentrację i zdolność logicznego myślenia na zadaniu, w którym trzeba ułożyć jajka ptaków według określonego schematu. Wspaniała zabawa, dziecko spędza miło czas i przy tym uczy się mimowolnie. Moje dzieci zawsze ze sobą rywalizują, kto zdobędzie więcej pucharów
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-2013, 19:48
Dorotkazabor Dorotkazabor jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Dorotkazabor.polki.pl

Pytanie tylko ile chrześniak ma lat.
Większość dzieci w wieku wczesnoszkolnym ma tendencje do rozwoju kreatywnego myślenia. Najlepszym sposobem na zadbanie o to są gry i zabawy twórcze jak np Lego, malowanie albo Maincraft na komputer(uwielbiam grać w tą grę z synkiem., szczególnie budować).
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-08-2016, 22:44
aankaaa aankaaa jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
aankaaa.polki.pl

Jeśli poszukujecie bezpiecznych i edukacyjnych gier dla dzieci, to najlepiej zerknąć sobie tutaj http://bobibobi.pl . Jest ta wiele ciekawych, a przede wszystkim godnych uwagi gier dla dzieci w różnym wieku. Są tam gry na komputer, tablet czy smartfon.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-08-2016, 13:48
iperskan iperskan jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
iperskan.polki.pl

Ja polecam Gry na Miniclipie. Jak na przeglądarkowe to są bardzo ambitne i wcale nie takie proste.
Nieprzeczytane 11-08-2016, 15:43
tata_pawel's Avatar
tata_pawel tata_pawel jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
tata_pawel.polki.pl

Wszystko zależy w jakim wieku są dzieci. Dla najmłodszych jakieś edukacyjne, np. Socrates, Mały wynalazca, Bolek i Lolek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-08-2016, 15:40
filip-reczek filip-reczek jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
filip-reczek.polki.pl

Ja bym jednak odradzał gry komputerowe. Dziecko będzie miało jeszcze czas na to, aby nieco popsuć sobie wzrok - w szkole czy też w pracy. Teraz zdecydowanie lepiej stawiać na jakieś zabawki edukacyjne, np. klocki. Ostatnio z żoną natknęliśmy się na bardzo fajny sklep - https://salonklockow.pl/ i nasze dzieciaki od razu pokochały układanie i budowanie z klocków A i dobrze, bo klocki rozwijają kreatywność, rozwjają strategiczne myślenie, no i przede wszystkim uczą cierpliwości, co na pewno im się przyda
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-09-2016, 22:26
poleczka87's Avatar
poleczka87 poleczka87 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
poleczka87.polki.pl

Cytat:
Napisał filip-reczek Zobacz post
Ja bym jednak odradzał gry komputerowe. Dziecko będzie miało jeszcze czas na to, aby nieco popsuć sobie wzrok - w szkole czy też w pracy. Teraz zdecydowanie lepiej stawiać na jakieś zabawki edukacyjne, np. klocki. Ostatnio z żoną natknęliśmy się na bardzo fajny sklep - https://salonklockow.pl/ i nasze dzieciaki od razu pokochały układanie i budowanie z klocków A i dobrze, bo klocki rozwijają kreatywność, rozwjają strategiczne myślenie, no i przede wszystkim uczą cierpliwości, co na pewno im się przyda

A ja myślę, że gry komputerowe w rozsądnej ilości nie zrobią dzieciom żadnej krzywdy. Bardzo nie lubię demonizowania gier i robienia z nich czegoś złego. Rozrywka jak każda inna. Ważne tylko - szczególnie jeżeli nie znamy się na grach - żeby patrzeć na oznaczenie pegi, czyli te znaczki, które mówią dla graczy w jakim wieku przeznaczona jest gra,
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-10-2016, 11:55
Patris38 Patris38 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Patris38.polki.pl

Gry zazwyczaj mają oznaczenia wiekowe i ja bym się tego trzymała.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania