Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ciążą a endometrioza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    ciążą a endometrioza

    Witam
    Chciałam założyć nowy wątek, ostatnio dowiedziałam się, że mam endometriozę bardzo się zmartwiłam ponieważ wiem, że ta choroba jest do końca życia i może utrudnić zajście w ciąże. Czy, któraś z was dziewczyny zmagała się z tym problemem?
  •    
       

    #2
    Viki mysle ze moge cie pocieszyc
    Endometrioza owszem utrudnia zajscie w ciaze ale jej nie wyklucza !!!
    Mam kolezanke ktora rowniez cierpi na to schorzenie,dziewczyna konczy wlasnie 31 lat i jest w trakcie starania sie o DRUGIEGO dzidziusia...przeszla zabieg (udrozniaja jajowody czy cos w tym stylu-rutynowa sprawa chociaz podobno dosc groznie wyglada),dodam ze jej facet mial slabe wyniki po oddaniu nasienia do analizy a po kilku miesiacach starania udalo jej sie zajsc w ciaze i dzis ma coreczke.Po ciazy endometrioza juz jej nie dreczy ale to schorzenie niestety lubi powracac,niemniej ostatnio wyznala mi ze wlasnie zaczynaja sie starac o rodzenstwo dla malej.Glowa do gory,jeszcze wszystko przed toba
    Last edited by dotka238; 13-09-2009, 22:47.

    Skomentuj


      #3
      Vikinie wiem za dużo endometriozie ale moża ta stronka,coś rozświetli http://www.endoendo.pl/ czy to Tobie czy innym. Wiem,że to pytanie może nie na miejscu?Ale jak zdiagnozowali ją u Ciebie??? Długo się już staracie o dziecko?Pozdrawiam gorąco!
      " Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą " Augustyn z Hippony




      Skomentuj


        #4
        serdecznie dziękuje za odpowiedź
        ja miałam laparoskopię w maju na torbiela ( nie endometrialna) przy okazji wykryli endo nie wiem w jakim stopniu, wiem że jajowody drożne, zrostów nie mam a endo była dzieś w zatoce douglasa. W sumie to rok temu zaczeliśmy staranka ale po pół roku dowiedziałam się o torbieli, i po laparoskopi dopiero 2 cykl starań, ale strasznie nabiłam sobie głowę róznymi głupotami z internetu, dlatego dziękuję dziewczyny za wsparcie

        Skomentuj


          #5
          viki odprez sie i nie rob sobie nacisku,samo przyjdzie ,tak przewaznie bywa...POWODZENIA

          Skomentuj


            #6
            coś o endometriozie

            Co do endometriozy, to jest to jedna z przyczyn niepłodnośći i warto zapytać lekarza o wykonanie laparoskopii. "Endometrium", oznaczaja śluzówkę macicy. Tkanka ta, wyściełająca jamę macicy, narasta się i złuszcza co miesiąc w czasie cyklu miesiączkowego. Przy endometriozie, komórki tej tkanki narastasą poza macicą w różnych częściach ciała. W miejscach poza macicą tkanka śluzówki rozwija się w tzw. "naroślą", "guzy", "wszczepy". Naroślą te mogą powodować ból, niepłodność oraz inne dolegliwości. Najczęstszymi objawami endometriozy są bóle przed i podczas miesiączkowania (zwykle silniejsze niż "normalne" skurcze miesiączkowe), ból podczas lub po stosunku, bezpłodność i obfite krwawienia. Ja doświadczyłam na sobie skutki endometriozy miałam przez nią: - zrosty w jajowodach (więc jak miało jejeczko się przesuwać, zostać zapłodnione, -zrosty w jajnikach przy ujściach - więc pomimo że jajeczkowałam to nie mogło się wydostać), -torbiele. 9 miesięcy po laparoskopii zaszłam w ciążę i jestem teraz szczęśliwą mamą 14-miesięcznej córeczki (a walka moja o ciążę trwała 5 lat,i w moim przypadku gdyby nie ta metoda - nie miała bym maluszka!

            Skomentuj


              #7
              izabelinek dzięki za odpowiedź
              Powiedz mi bo juz miałam laparoskopię,ijakie były w Twoim przypadku zalecenia lekarzy mam na myśli czy dostałaś jakieś leki czy dali ci jakiś czas na zaciążenie, bo z tego co wiem lekarze lubią później podawać jakiś lek który wywwołuje menopauzę. U mnie narazie o niczym takim nie mówią. Ale powiem szczerze dałaś mi nadzieję

              Serdecznie dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                viki.83

                Ja po tym zabiegu - nie dostawałam żadnych lekarstw. I po tych kilku miesiącach, tak jak by odblokowało się coś. Fakt, że przestałam też myśleć tak intensywnie - co dalej. Czekałam. I warto było (choć u mojego mężą były problemy z ilością plemników), a jednak się udało. Myślę, że mój stres, odbijał się na nim - i to też pogarszało sprawę. Trzymam za Ciebie kciuki, daj znać co się dzieje. Gorąco pozdrawiam

                Skomentuj


                  #9
                  Jeżeli chodzi o endometrioze - to ok. 6 miesięcy po laparoskopi (jeżeli jest usunięta) daje się czasu parom na próby zajścia w ciąży, bo po tym okresie może endometrioza się odnowić, choć tak jak w moim przypadku nie miało to miejsca. I wtedy lekarz może zalecić lekarstwa, na wywołanie owulacji, pekanie pęcherzyka..

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: ciążą a endometrioza

                    Viki serdeczne gratulacje
                    Wlasnie doczytalam o wyniku testu na watku dla starajacych sie mamusiek ... Gratuluje i trzymam kciuki

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: ciążą a endometrioza

                      Hej
                      dziekuje dotka238
                      Faktycznie pamietam jak załozylam ten watek, blam wtedy przerazona i nie wiedzialam co mnie czeka. Bardzo pomogły mi wasze wypowiedzi. WIELKIE DZIEKI DZIEWCZYNY! Jak zobaczyłam II krechy to oszalalam caly czas pytalam siebie czy to mozliwe Napewno przydaly sie wasze rady i wyluzowalam nawet postanowilam zmienc prace i zaczelam wysylac CV a ty taka niespodzianka. To prawda ze dziecko przyjdzie w najmniej spodziewanym momencie i bedzie wielką niespodzianką.

                      Caluje goraco

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: ciążą a endometrioza

                        Gratuluję! Oby nam z mężem też się poszczęściło! Wszystkiego dobrego życzę!

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: ciążą a endometrioza

                          Odświeże wątek by polecić światowej klasy specjaliste od endometriozy dr Mikołaja Karmowskiego, który pozwolił mojej żonie w leczeniu, oczywiście nie obeszło się bez operacji. Ale dzięki temu mogę z dumą powiedzieć teraz, że za 3 miesiące będę tatą

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X