Wróć   Forum Mamotoja.pl > MamoToJa.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Porady eksperta PKO
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady eksperta PKO Kiedy dawać kieszonkowe? Czy pieniądze powinny być nagrodą? Jak wychować dziecko, aby umiało oszczędzać, rozsądnie wydawać i jak tłumaczyć wartość pieniądza – na te i inne pytania odpowiada ekspert PKO Banku Polskiego.

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 21-05-2009, 13:04
amie7's Avatar
amie7 amie7 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
amie7.polki.pl

Domyślnie

To może warto np. co miesiąc za te 200 zł kupować euro i w tej walucie odkładać pieniążki?

Co do większego bezpieczeństwa lokat bankowych to fakt może i są bezpieczniejsze, ale jako instrument inewstycyjny to chyba nie są przydatne. Wartość naszych pieniędzy na lokacie bankowej będzie warta za naście lat tyle ile warte byłyby pieniądze odkładane do skarpety.

Nieprzeczytane 21-05-2009, 16:07
pinklady's Avatar
pinklady pinklady jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pinklady.polki.pl

Miasto: Za horyzontem....
Domyślnie

wiecie ja to sie w tym temacie nie bardzo orientuję.
Tą polise zakładałam 9 lat temu, mój mąż był wtedy agentem właśnie Commerciala i uznał że to dobre rozwiązanie. wiem że tam się ta składkę w kilka funduszy inwestuje i nie wiem czy dobrze pisze ale to mozna się jakoś dogadać ile procentowo zainwestować w dany fundusz. Wiem że dużą część składki "zjadają" opcje czyli nw itp. ja tego nie wykupowałam.
i tak jak Nusiak pisze jest uaktualniannie składki, ja teraz płace większą o 30 zł niż na początku.

moje zdanie jest takie że akurat dla mnie to było dobre rozwiązanie bo ja trwonię kasę i odkładanie na konto na pewno by się nie sprawdziło bo łatwo wyciągnąć. i powiem szczerze na kokosy tez z tego nie licze ale mam nadzieję że chociaż starczy na opłacenie synowi studiów i stancji.
Nieprzeczytane 21-05-2009, 17:13
antalis antalis jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
antalis.polki.pl

Domyślnie

O my mamy wlasnie takie co to raz w miesiacu mozna kase wyplacic.
Troszke juz sie uzbieralo wiec mysle ze nie jest to zly pomysl.
Nieprzeczytane 21-05-2009, 17:25
izabelka22 izabelka22 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
izabelka22.polki.pl

Miasto: warszawa
Domyślnie

hej dziewczyny,
my też mamy właśnie to konto, z którego max, raz w miesiącu można wypłacić i to jest fajne, bo nie kusi,
co do polis ubezpieczeniowych to ja dostałam taką od rodziców na 18tkę i składki raz na kwartał, mąż miał też coś takiego- właśnie rok temu po 10latach składek zrezygnowaliśmy z tego, tracąc oczywiście trochę a zyskając bardzo niewiele,

póki co nie odkładamy na przyszłość Julka, a raczej coraz częściej żyjemy z tego co oszczędziliśmy na Julka przed jego narodzinami, bo z jednej pensji się nie da....a oszczędzać by się chciało

Nieprzeczytane 22-05-2009, 10:15
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

Domyślnie

ja mialam fundusz zalozony przez mame w CU jak mialam chyba 12 lat, zaczynali wplacac od jakis 75 zl rocznie, ostatnio bylo to juz ok 600zl czyli po 13latach mam 8000,mialo byc na moja nauke ale sama sie podczas studiow utrzymywalam wiec mam to w prezencie , ale przeed kryzysem bylo ok 10000 dlatego czekam na lepsze czasy zeby wyplacic
Nieprzeczytane 22-05-2009, 10:19
FamilyTree's Avatar
FamilyTree FamilyTree jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
FamilyTree.polki.pl

Domyślnie

pieczulka co miesiąc rodzice wpłacali 600zł ?? Fiu fiu... no niezła sumka.
Chciałabym móc kiedyś dla Julka tyle odkładać. Jak nam się uda odłozyć 150zł to jest fajnie. W tamtym miesiącu udało się 200zł, ale to był pierwszy raz.
Nieprzeczytane 22-05-2009, 21:42
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

Domyślnie

nie na miesiac, raz na rok mama wplacala, i to tak z roku na rok ok 50 zl podwyzkiaz do tych ok 600zl

oj miec tyle kasy zeby odlozyc tez bym chciala.

ja chce zaczac od malej sumki co miesiac bo to latwiej niz raz na rok
Nieprzeczytane 13-06-2009, 20:41
amie7's Avatar
amie7 amie7 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
amie7.polki.pl

Domyślnie

W końcu się zdecydowaliśmy na "Kapitalną przyszłość" w CU. Będziemy wpłacać co miesiąc po 200 zł i jeśli będziemy mieli coś dodatkowo np. z urodzin, imienin itp. to też możemy wpłacić na dodatkowe konto.

Nieprzeczytane 13-06-2009, 20:51
pinklady's Avatar
pinklady pinklady jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pinklady.polki.pl

Miasto: Za horyzontem....
Domyślnie

amie ja tez mam w CU tylko to wtedy sie nazywało Absolwent.
Nieprzeczytane 13-06-2009, 20:58
amie7's Avatar
amie7 amie7 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
amie7.polki.pl

Domyślnie

pinklady wiem, że właśnie było coś takiego jak absolwent. Kapitalna przyszłość jest bardziej instrumentem inwestycyjnym i jest pozbawiona całej tej otoczki ubezpieczeniowej.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania