Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zupa ogórkowa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Froszku no ja się nie dziwię że Ci nie wyszła bo zupe ogórkową robi się z kiszonych ogórków he he


    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Ja robię z kiszonych. Nie robi się z konserwowych, chociaż kto tam wie...
      ja się nie znam za bardzo na kucharzeniu
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        #63
        pewnie sie robi z kiszonych,więc nastepnym razem zrobię ta zupę z własciwych ogórasów....hmm nie wiem całe życie myslałam,że to bez znaczenia
        FROCH

        Skomentuj


          #64
          Napisane przez Miss Pokaż wiadomość
          pewnie sie robi z kiszonych,więc nastepnym razem zrobię ta zupę z własciwych ogórasów....hmm nie wiem całe życie myslałam,że to bez znaczenia
          dobre
          Julek 15.o2.2oo7r



          Skomentuj


            #65
            Odp: Zupa ogórkowa

            U nas nie ma często zupy ogórkowej, bo dzieciom nie bardzo smakuje. Ja tam i mąż bardzo lubimy. Przepis bardzo fajny podałaś.

            Skomentuj


              #66
              Odp: Zupa ogórkowa

              Ja nie przepadam za zupą ogórkową. U nas wszyscy w domu oprócz mnie lubili więc często ku mojej rozpaczy mama gotowała.

              Skomentuj


                #67
                Odp: Zupa ogórkowa

                uwielbiam zupę ogórkową , to jedna z moich ulubionych zup, często gotuję w domu zwłaszcza ze mój synek ostatnio to ogromny niejadek jest i cięzko mu cokolwiek przygotowac

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: Zupa ogórkowa

                  Zupa z zielonych ogórków
                  5 ogórków gruntowych lub 2 szklarniowe
                  1 młoda cebulka
                  700 ml wody
                  1 kostka rosołowa drobiowa
                  pieprz, sok z cytryny
                  2 łyżki śmietany lub tłustego jogurtu
                  koperek
                  1 łyżka dobrego oleju
                  Olej rozgrzać, cebulkę pokroić w drobną kostkę - podsmażyć.
                  Ogórki obrać, wydrążyć nasiona, pokroić w średnią kostkę. Wrzucić do cebul;ki - dusić aż stanąsię szkliste.
                  Zalać wodą, dodać kostkę.
                  Gotować 7-10 minut.
                  Dodać śmietanę, doprawić do smaku.
                  Przed podaniem posypać koperkiem.

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: Zupa ogórkowa

                    ok. 1,5 l wody
                    2 skrzydełka z kurczaka
                    4-5 młodych ziemniaków
                    seler, por
                    młoda cebula
                    2-3 marchewki
                    5-6 ogórków gruntowych
                    2 liście laurowe
                    4-5 ziaren ziela angielskiego
                    4-5 ziaren pieprzu
                    sól, pieprz, papryka słodka
                    ew. kostka rosołowa
                    śmietanka
                    koperek

                    Przygotowanie

                    Warzywa myjemy i obieramy. Opłukane mięso wkładamy do garnka, dodajemy pokrojona w słupki marchew, por, seler, cebulę* oraz przyprawy, zalewamy wodą i gotujemy. Gdy baza naszej zupy zacznie wrzeć, zmniejszamy ogień i gotujemy przez około 30 minut. Następnie dodajemy pokrojone w małą kostkę ziemniaki oraz ogórki starte na tarce o grubych oczkach. Gotujemy do czasu, gdy ziemniaki będą miękkie. Dodajemy przyprawy i śmietankę do smaku. Przed podaniem posypujemy koperkiem.

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: Zupa ogórkowa

                      Jak ogórkowa to tylko z kiszonych. Próbowałam nawet kiedyś z braku laku spróbować zrobić z konserwowymi, ale to zupełnie nie ten smak.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: Zupa ogórkowa

                        Marchew, ziemniaki, pietruszkę obieram i kroję w drobną kostkę, a pora w półtalarki. Dodaję do osolonej wody i gotuję, aż warzywa zmiękną.
                        Ogórki kiszone ścieram na tarce o dużych otworach lub drobno kroję. Podsmażam na maśle i dodaję do zupy, gdy marchew i ziemniaki będą już miękkie. Zupę doprawiam pieprzem do smaku.
                        Rozkłócam w miseczce dwa żółtka, dodaję trochę gorącego wywaru do nich, bardzo dokładnie mieszam ze sobą i wlewam całość do zupy, szybko mieszając, by żółtka się nie ścięły w postaci kłaczków.
                        Podaję zupę od razu po przygotowaniu posypaną posiekaną natką pietruszki l

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: Zupa ogórkowa

                          Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                          Marchew, ziemniaki, pietruszkę obieram i kroję w drobną kostkę, a pora w półtalarki. Dodaję do osolonej wody i gotuję, aż warzywa zmiękną.
                          Ogórki kiszone ścieram na tarce o dużych otworach lub drobno kroję. Podsmażam na maśle i dodaję do zupy, gdy marchew i ziemniaki będą już miękkie. Zupę doprawiam pieprzem do smaku.
                          Rozkłócam w miseczce dwa żółtka, dodaję trochę gorącego wywaru do nich, bardzo dokładnie mieszam ze sobą i wlewam całość do zupy, szybko mieszając, by żółtka się nie ścięły w postaci kłaczków.
                          Podaję zupę od razu po przygotowaniu posypaną posiekaną natką pietruszki l
                          Ja wszystkie warzywa ścieram na tarce, tak samo jak ogórki, natomiast nigdy nie dawałam żółtek, nawet nie słyszałam o tym, żeby je dodawać.

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: Zupa ogórkowa

                            ja muszę wziąć przepis od mojej mamy. Ona robi najlepszą ogórkową.

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X