Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

butelka czy kubek niekapek?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    pomocy

    może ktoś z was ma dla mnie jakąś radę, co zrobić, aby w ogóle dziecko zaczęło pic z kubka??? Moja córka skończyła 15 miesięcy, moje próby z kubkiem trwają od jakiś dwóch miesięcy, próbowałam niekapka z Aventu z gumowym ustnikiem, teraz kupiłam z plastikowym z Canpol i nic. Ona nie umie zassać. nie wie o co chodzi z tym kubkiem, dokłada go do buzi, gryzie i denerwuje się, że nic nie leci. kiedy schowałam butelkę, to potrafiła nie pic przez kilka godzin tylko krzyczeć i płakać. pomcy zdaję sobie sprawę, że to najwyższy czas na kubek.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      moja nie chciała tylko pić mleka z kubka ale teraz juz pije odkąd kupiłam ustnik aventu,ale ogólnie jak uczyłam ja z kubka pić to tez gryzła i nie umiała zassać,dlatego z canpolu jak jej kupiłam kubek to wyciagnęłam ze środka te blokadę żeby był niekapek i wtedy leciało bardzo i tak zaczynała się uczyc pić,ale musiałam uważać,bo mi się ktusiłatakże powodzenia
      ...Każda z karmiących piersi matki
      jest ożywczym źródłem kwiatu szczęścia,
      Błogosławionym szczęściem...

      Skomentuj


        #33


        dzięki czarna, pocieszyłaś mnie, bo właśnie zaczęłam dziś tak robić. Chodzi cała zalana, ale zastanawiałam się czy to ma sens,a to się okaże mam nadzieję, że wkrótce zaciągnie. Długo to trwało w twoim przypadku?

        Skomentuj


          #34
          butelka czy kubek niekapek?

          Ola ma 10 miesięcy, obiadki je z wielkim bólem niestety tylko z butelki, o łyżeczce nie chce słyszeć. Z resztą jakbym jej podawała łyżeczką to by nic nie jadła, więc zdecydowałam się na butlę. Danonki je łyżeczka, jedyne. Czy wy dziewczyny też musiałyście się poddać? Jak sobie poradziłyście z problemem i uporem malucha? Kiedy zaczęłyście wprowadzać picie z kubeczka i samodzielne jedzenie? Zaczęło mnie to zastanawiać bo wyczytałam że 10-cio miesięczne już powinno samo jeść, a moja Ola odbiega drastycznie od normy.

          Skomentuj


            #35
            Hej,
            Amelka nie długo skończy roczek i już pije z moją pomocą z kubeczka.Nie wydaję mi się aby 10-czne dziecko potrafiło już samo jeść

            Na początek możesz kupić butelkę Lovi (chyba) która przygotowuje do nauki jedzenia łyżeczką.
            A swoją drogą od początku nie chcę z łyżeczki , czy po prostu Tobie tak wygodniej?
            Amelia 12.03.08

            Skomentuj


              #36
              Moja Julka pije i bidonu, ma 13 miesięcy. Z kubka zwykłego z moją pomocą,
              czasami ma jeszcze dziurawą brodę, ale nie jest źle. Ale dzieci są różne.
              Nie ma co panikować.

              Może byłabym bardziej konsekwentna jeśli chodzi o jedzenie obiadków
              łyżeczką. Bo jednak dziecko 10 miesieczne to już lekkie grudki chociaż
              powinno mieć, żeby ćwiczyć żucie. Nawet rozcieranie dziąsłami, bo ząbków
              może nie mieć. A przez butle to pociągnie i po sprawie.

              A co do samodzielnego jedzenia, to nie przesadzajmy. Ja daje Julce łyżeczkę
              ale jej pomagam. Czasami nabrać, czasami "trafić do otworu gębowego"
              A czasami karmię ją sama, bo mi oddaje łyżeczkę. Tak jest najczęściej
              jak jest bardzo głodna albo znudzi jej się zabawa


              Skomentuj


                #37
                Oo! W tym temacie to ja się mogę pochwalić, bo moja córa w wieku 5 miesięcy pięknie jadła wszystko z łyżeczki. Bardzo szybko załapała o co chodzi, już kiedy zaczełam wprowadzać pierwsze deserki. Nigdy też nie podawałam jej kaszek przez butle, tylko zawsze robiłam ciut gęściejsze i dawałam łyżeczką. Nigdy nie miałam z tym problemu, może dlatego że tak ją przyuczyłam od samego początku? Z butli dostawała tylko płyny, a w 8 miesiącu życia butla w ogóle poszła w odstawkę, bo przeszliśmy na niekapka.
                Teraz Viki ma 16 miesięcy i potrafi łyżeczką jeść SAMA!!! Co prawda jest trochę sprzątania potem, ale kontroluję jak dużo trafia do buzi i cieszę się z jej samodzielności. Jeśli nie ma ochoty jeść sama, karmię ją. Nic na siłę. Potrafi też pić ze zwykłego kubeczka, a jeszcze chętniej właśnie wybierać herbatkę łyżeczką. Wyraźnie jej się to podoba


                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  witam.moja dziecinka ma 18m i sama je lyzeczka i widelcem i pije ze szklanki a nawet zwyklej butelki.stalo sie to jakie 2 m temu ale dokladnie nie pamietam.nigdy nie pila z butelki od poczatlu byla lyzeczka i niekapek.mysle ze jak tak sie dobrze przylozyc to dziecko szybko sie nauczy.
                  shannon

                  Skomentuj


                    #39
                    tak jak u LULLABY jest przy tym balagan ale rozscielam jej pod stolik folie i jest ok
                    shannon

                    Skomentuj


                      #40
                      Dokładnie dziewczyny. Niestety trochę czasu trzeba na to poświęcić.
                      Ja nie dałam jej nigdy spróbować obiadu przez butle, także zero protestów
                      co do łyżeczki. Kasza też z łyżeczki. Potem ciężko odzwyczaić maluszka
                      od butli, bo to wygodniejsze i szybciej się naje. U mnie tylko na początku
                      właśnie z tego powodu był płacz, że nie leciało tak szybko jak mleko z
                      butelki. Także zasuwałam z łyżeczką, zanim jeszcze zdążyła przełknąć


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=1830

                        Skomentuj


                          #42
                          No tak! Znów przydałoby się połączyć wątki Boję się że już niedługo zanim wypowiem się w jakimś temacie, zacznę najpierw sprawdzać, czy nie jest zdublowany!!!!! Kufa no


                          Skomentuj


                            #43
                            Ola od początku nie chce łyżeczki, codziennie próbuję i codziennie kończy się butlą niestety. Nawet jak się bawi łyżeczką to do buzi nie weźmie, jakiś wstręt ma chyba. O jogurcik łyżeczka zje, obiadek już nie, o deserku nie wspomnę. Stałe pokarmy np. chrupki wcina, albo moją kanapkę sobie ugryzie. Kubeczka na razie nie chce więc nie zmuszam. Już nie mam siły walczyc i się przykładać, chyba nie ma złotego środka

                            Skomentuj


                              #44
                              Każde dziecko jest inne, to fakt. Może na początek spróbuj zmienić łyżeczkę na inną. Pierwsza łyżeczka mojej Malwinki była taka trochę wygięta i to ją jadła pierwsze samodzielne posiłki właśnie w 10 -12 miesięcy.Teraz ma 20 i samodzielnie zjada posiłki,zupę jeszcze trochę rozlewa, ale z ziemniaczkami, kluseczkami, ryżem itp. radzi sobie doskonale. Życzę cierpliwości na pewno nauczy się.

                              Skomentuj


                                #45
                                Witm moja coreczka je lyzeczka juz od bardzo dawna wprowadzalam ejj produkty pierwsze lyzeczka
                                choc powiem ze do tej pory uzywamy butelki do picia kaszki na sen ale na wiosne amm nadzieje tego tez oduczyc
                                a pila z kubka nie kapka oraz teraz z bidona choc woli normalny kubeczek plus lyzeczka zeby pic nia
                                a je obiadki sama juz jak skonczyla rok powiem ze bylo na poczatku koszmarem ale teraz jestem zadowolona choc zdrzaja sie dni ze bedzie wszystkim sie bawic
                                a ja kupilam jej krzeselko i zawsze jak je stawiam to wie ze bedzie jedzenie teraz jak jest glodna to sama juz wyciaga i mowi mama mniam

                                kobitko poszlas na latwizne teraz musisz sie wygimnastykowac zeby maluch zaczal normalnie jesc z lyzeczki
                                zycze powodzenia i wytrwalosci tylko nie podawaj sie
                                napisz jak ida postepy


                                a ma pytanie a jak z jedzeniem kanapek

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X