Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

problemy z kręgosłupem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    problemy z kręgosłupem

    od porodu strasznie dokucza mi kręgosłup.
    najgorzej jest rano nie mogę się podnieść z łóżka.
    na początku myślałam że to przez to że noszę małą na rękach podczas usypiania, ale Marysia od m-ca zasypia sama a ból się nie zmniejszyl.
    znacie jakieś ćwiczenia żeby jakoś pomóc temu mojemu biednemu kręgosłupowi?
    jak moge uśmierzyć ból?




  •    
       

    #2
    Monia przede wszystkim najpierw poradź się lekarza aby zlecił badania.Co może być przyczyną bólu.
    Może na początek zastosuj żele przeciwbólowe mnie swego czasu pomagał Ketoprom żel ,niech mąż wciera co wieczór i rano a przy okazji masaż zrobi w końcu po to go masz hihi .Oprócz tego zażywałam Ketonal no i doprawiłam sobie wrzodów żołądka .Więc nie polecam mocnych leków przeciwbólowych no chyba że zażywasz osłonowe to co innego.
    A i jeszcze powiedz która część kręgosłupa Cię boli , krzyże?
    Amelia 12.03.08

    Skomentuj


      #3
      krzyż właśnie
      lekarz mi powie że tak bywa po porodzie




      Skomentuj


        #4
        nikt tu nie zajrzał oprocz Izy




        Skomentuj


          #5
          monia ja tu patrzyłam i patrzę...ale nie wiem co Ci napisać
          przekichane,pod koniec ciąży dokuczał mi ból krzyży wiem co to znaczy....
          to nic konkretnego Ci lekarz nie powiedział...ale byłaś u specjalisty??

          Skomentuj


            #6
            Monia ja tez zaczełam miec bóle krzyża własnie po pierwszym porodzie a wczesniej nici poszłam do lekarza i okazało sie że mam lordozę lędzwiową ,i zrosty po porodzie takie guzy w tkance podskórnej ,guzy miałam wymasowane przez rehabilitanta i to drugie zostało i nadal boli a najgorzej jak mnie przewieje,idz do lekarz przedewszystkim .


            Ja jak mnie boli to naklejam plaster =CAPSIPLAST w aptece kupisz on rozgrzewa i leczy stan zapalny naprawde pomaga ,a tak to masaze ,czasem maść,i tabletki MAJAMIL .

            to nie przelewki i rozumiem Cię doskonale Monia
            Sylwia 9 latek
            Damianek 17 m-cy


            02.12.2008 - Damianek zrobil pierwszy kroczek

            Skomentuj


              #7
              Ja też mam straszne bóle kręgosłupa od porodu, a juz minęło 8 miesięcy. Największy ból jest wtedy gdy usypiam synka na rękach.
              Bartuś 26.06.08
              Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Cześć dziewczynkiPowiem wam że mnie też diabelnie boli kręgosłup od porodu ale ja miałam podawany w niego środek przeciwbólowy więc jest trochę bardziej osłabiony.Zaczyna mnie to już martwić bo minęło już 1.5 roku a mi zamiast lepiej to coraz gorzej
                Ewa
                moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                3150g.55cm.
                10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                Skomentuj


                  #9
                  Z bólem kręgosłupa najlepiej odrazu wybrać się do lekarza i na prześwietlenie. Mnie kręgosłup bolał jeszcze przed ciążą a teraz 10m-cy po ledwo mogę wziąść córkę na ręce bez zaciakania zębów Myślałam, że to od przesilenia ale..tydzień temu zrobiłam rtg i wyszło, że mam wadę rozwojową tzw. kręg przejściowy-sakralizacja L5.. Teraz czekają mnie rehabilitacje a w przyszłości operacja bo jak narazie jestem niby na nią za młoda.. Także z bólem obowiązkowo do lekarza. Pozdrawiam

                  Skomentuj


                    #10
                    hej mamcie mi tez doskwiera bol kregoslupa czasami jest tak ze nie moge zmienic malemu pieluchy wiem ze to po ZZO duzo moich kolezanek tak mialo ale u nich minelo po kilku miesiacach ja jestem dopiero 7 tyg po porodzie ale zaczyna mnie to martwic
                    Mateuszek ur 09.06.09 o godz 15.29 3480 gr 52 cm

                    http://mamaczytata.pl/pokaz/7734/mateuszek







                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Niestety kochana niektóre z nas tak mają.... Jestem mamą dwóch córeczek po każdym porodzie miałam bardzo poważne problemy z kręgosłupem, po pierwszym nie mogłam wstać samodzielnie przez 2 miesiące (natychmiast upadałam). Powodem są skrzywienia kręgosłupa, które pogłębiają się w czasie ciąży. Zrobiono mi : prześwietlenia, tomograf, rezonans, rehabilitowano mnie, nastawiano kręgi .... itd. Przestałam karmić piersią i brałam bardzo mocne leki przeciwbólowe, leżałam miesiąc w szpitalu. I ... właściwie nic mi nie pomagało ,a lekarze tylko mówili proszę czekać, ból minie i zabraniali choćby brania (!) maluszków na ręce. Dla mamy - wiadomo tragedia. Niestety mieli rację po ok. czterech miesiącach od porodu dolegliwości zaczęły stopniowo mijać. Trzymam więc kciuki, życzę dużo siły i cierpliwości!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: problemy z kręgosłupem

                        Napisane przez emilka620 Pokaż wiadomość
                        Z bólem kręgosłupa najlepiej odrazu wybrać się do lekarza i na prześwietlenie. Mnie kręgosłup bolał jeszcze przed ciążą a teraz 10m-cy po ledwo mogę wziąść córkę na ręce bez zaciakania zębów Myślałam, że to od przesilenia ale..tydzień temu zrobiłam rtg i wyszło, że mam wadę rozwojową tzw. kręg przejściowy-sakralizacja L5.. Teraz czekają mnie rehabilitacje a w przyszłości operacja bo jak narazie jestem niby na nią za młoda.. Także z bólem obowiązkowo do lekarza. Pozdrawiam
                        emilka ja tez mam kręg przejściowy w części lędźwiowo-krzyżowej, wykryto to u mnie w liceum, jak się przedźwignęłam. było widoczne na prześwietleniu, które miałam robione na początku badań, ale lekarz zignorował to i powiedział, że to nawet nie jest wada, ale taka odmienna budowa, wadą nie chciał nazywać tego, gdyż samo w sobie nie jest uciążliwe w życiu i nie trzeba (a nawet nie ma jak) tego leczyć. przez prawie 2 lata wędrowałam po specjalistach, którzy leczyli mnie na przeróżne rzeczy (neurolodzy, urolodzy itp.) nieskutecznie.
                        na prześwietleniu widać było wyraźnie że największy z pięciu zazwyczaj zrośniętych kręgów krzyżowych u mnie jest swobodny, do tego przegięty w jedną stronę i z jednej strony widać dużą plamę. to nieprawidłowe położenie kręgu i plama przez wszystkich lekarzy było ignorowane.

                        w końcu trafiłam prywatnie do dobrego lekarza, który stwierdził, że owszem z kręgiem tym da się żyć, ale trzeba się oszczędzać i kręg musi być położony prosto a ta plama to stan zapalny w miejscu gdzie krąg ocierał o miednicę!!!
                        przekrzywienie kręgu było spowodowane przez silne nieustępujące napięcie mięśni po jednej stronie kręgosłupa, które rozluźniono odpowiednimi lekami, ponadto podano mi leki na stan zapalny i po kilku dniach!! byłam sprawna totalnie a przez poprzednie miesiące nie mogłam sobie nawet skarpetek nałożyć, tak bolało.

                        żyjąc z takim kręgiem nie należy:
                        nosić wysokich obcasów
                        podnosić ciężkich rzeczy
                        podnosić czegokolwiek schylając się, należy kucać przy podnoszeniu z podłogi
                        trwać długo w statycznych pozycjach (długie stanie).

                        dobrze z takim kręgosłupem:
                        pływać
                        jeździć na rowerze
                        szczególnie dbać o postawę
                        w ten sposób nie obciąża się dodatkowo mięśni które muszą nadrabiać za kręgosłup i wzmacnia się te mięśnie.

                        Dziwi mnie trochę to co piszesz o operacji.
                        Jestem po szkole artystycznej, gdzie jako jeden z podstawowych przedmiotów miałam anatomię człowieka - układ kostny i układ mięśniowy. Zajęcia prowadził profesor, który był rehabilitantem początkowo dla sportowców, później zajmował się wyjątkowo trudnymi przypadkami.
                        pokazywał nam zdjęcia rentgenowskie ludzi, którzy byli skierowani na operacje i ludzi, którym lekarze odmawiali leczenia i operacji, bo stwierdzali, że dla nich nie ma żadnego ratunku. Ten prof. długotrwałą rehabilitacją doprowadzał tych ludzi do względnego zdrowia, ciągle powtarzał nam swoje motto, że kręgosłup leczy się odpowiednimi ćwiczeniami, systematycznością i cierpliwością. ludzie przez niego wyleczeni ćwiczyli dalej i dzięki temu utrzymywali dobry stan latami. mogli swobodnie się poruszać.

                        tak więc diagnoza lekarza każącego młodej osobie czekać kilka lat na operacje, bo na razie jest za wcześnie, to jakaś kpina. niestety z własnego doświadczenia wiem, jak długo trzeba szukać dobrego lekarza, który postawi właściwą diagnozę i zamiast zaleczać, zlikwiduje przyczynę problemu, lub nauczy jak z takim problemem żyć.

                        Ja od czasów liceum nie mam już problemów z kręgosłupem. teraz będąc w ciąży zdaję sobie sprawę, że mój kręgosłup może nie udźwignąć brzucha, a w czasie ciąży i karmienia odpada leczenie i w dużym stopniu odpadają ćwiczenia. Na szczęście, wiem do jakiego lekarza iść na leczenie po okresie karmienia
                        Last edited by NoraPe; 27-04-2010, 22:59.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: problemy z kręgosłupem

                          na bóle kręgosłupa chyba najlepsze jest pływanie. nie obciąża go, wzmacnia, pozwala się rozluźnić mięśniom. szczególnie dobre jest pływanie na plecach. polecam, bo sama mam problem z odcinkiem szyjnym

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: problemy z kręgosłupem

                            Nie ma tu co gdybać tylko iść do dobrego ortopedy, który kieruje na rehabilitacje. Rehabilitacja kręgosłupa to w tym przypadku jedyny sposób na powrót do dobrej kondycji.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: problemy z kręgosłupem

                              Warto zadbać o kręgosłup zanim zacznie boleć, tylko czasem nawet stosowanie się do najlpeszych rad nie pomaga. Sama pracuję przed komputerem w pozycji siedzącej i odczuwam problemy z kręgosłupem coraz bardziej. Uważam, by prosto siedzieć, pod nogami mam podnóżek, ale czasem nawet nie zwracam uwagi, że siedzę dziwnie powyginana. Dziewczyny, przeczytajcie sobie artykuł na temat zdrowego kręgosłupa, warto wziąć sobie do serca rady w nim zawarte.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X