Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady pediatry
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady pediatry Na wasze pytania o zdrowie i pielęgnację niemowląt i kilkulatków. Dziecko ma gorączkę ale brak innych objawów choroby? A może nie wiesz, który specjalista dziecięcy w Twojej okolicy jest najlepszy? Pomagamy sobie w rozwiewaniu wątpliwości.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-05-2014, 16:27
ulcia04 ulcia04 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ulcia04.polki.pl

Miasto: Limanowa/Kraków
Zdjęcia: 136
Domyślnie Alergia na mleko?

Witam, córka ma 3 lata skończone.
Od dwóch miesięcy jesteśmy na mleku zwykłym nie mm. Córka dostaje 2x mleko z kaszką. Od dłuższego czasu mamy równie problemy z kupką. Córka miała kiedyś ciężkie przeżycia i zatrzymywała wypróżnianie. problem rozwiązaliśmy. Teraz natomiast mamy taki problem, że córka robi kupkę co 4-5 dni i ma z tym trudność. Kupka jest jak plastelina i nie chce wyjść. Córka dużo pije, ma zbilansowaną dietę. Zastanawia mnie czy to może być przez zmianę mleka z mm na kartonowe? Dodam że ja mam alergię na bialko mleka krowiego ale po odczulaniu mam spokój już kilka lat. Czy u córki mógłby być taki problem przez mleko?
Pediatra zaleca tylko syropki na lepsze wypróżnianie.
Od urodzenia córka nie miała żadnych problemów z kupką czy nawet z kolkami.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-05-2014, 22:10
dr_Jurkowski's Avatar
dr_Jurkowski dr_Jurkowski jest offline
Ekspert

Zobacz mój nowy profil
dr_Jurkowski.polki.pl

Domyślnie Odp: Alergia na mleko?

Za zmianę konsystencji stolca może być odpowiedzialna zmiana mleka, gdyż inny jest skład mleka modyfikowanego i niemodyfikowanego. Może to dodatkowo wpływać na zmianę flory bakteryjnej w jelicie i także pośrednio na pasaż pokarmu.
Objawem uczulenia na mleko krowie ze strony samego przewodu pokarmowego zwykle jest nadmierna motoryka, a więc wymioty, biegunka, refluks, odbijania itp.
Pozdrawiam
dr hab. n. med. Piotr Jurkowski specjalista pediatra
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-07-2019, 12:05
bobik2323 bobik2323 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobik2323.polki.pl

Mleko mleku nie równie i czasami jest tak, że jedno uczula, a inne nie. Na przykład jak wynika z artykułu na stronie http://www.dobrylekarz.info/artykul/...-colostrum.htm alergia na mleko nie zawsze wyklucza możliwość stosowania colostrum, które jest tak właściwie wydzieliną gruczołów mlecznych ssaków uzyskiwaną tuż po porodzie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-07-2019, 06:51
jimolsson jimolsson jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
jimolsson.polki.pl

alergia na mleko nie zawsze wyklucza możliwość stosowania colostrum.
spanish dictionary
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-08-2019, 11:54
dzieckolasu dzieckolasu jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dzieckolasu.polki.pl

Jeżeli refluks żołądkowy pojawia się po wypiciu mleka, to być może wasz żołądek po prostu mleka nie toleruje i musicie to zaakceptować lub wybrać się do lekarza. Na stronie lekarzebezkolejki znajdziecie wiele ciekawych artykułów na temat zdrowia oraz istnieje również możliwość umówienia sie na wizytę do specjalisty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania