Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ograniczone menu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ograniczone menu

    Hej mamuśki
    moje dzieci strasznie mają ograniczone menu, nie przeze mnie, maja tylko kilka rzeczy, która jedzą i nie chcą próbować nic nowego
    ŚNIADANIE:
    płatki
    chleb w jajku
    OBIAD:
    zupa pomidorowa
    rosół
    Igor lubi w sumie wszystkie zupy, Elena ma tylko ze 3-4 ulubione ulubionych
    makaron przed różnymi postaciami, najlepiej spaghetti, z sosem smietanowo-ziołowym, z gulaszem
    pierś kurczaka z ziemniakami
    pierogi ruskie
    kopytka
    KOLACJA:
    płatki
    chleb w jajku

    w między czasie zjedzą np. kisiel, budyń, suchy chleb uwielbiaja, bułkę mleczną, coś słodkiego, biszkopty, chrupki kukurydziane

    Elena lubi jeszcze naleśniki z dżemem i makaron z twarogiem, ale Igor już tego nie chce...

    Nie wiem co się stało... wcześniej jedli kanapki, Elenka czasem o kanapkę poprosi, ale Igor wcale...
    Dla niego mogły by istnieć tylko gotowane ziemniaki, makaron, zupy i płatki...

    Nie chcą nawet patrzeć na groszek, kukurydzę, pomidory, twarożki, kalafior, brokuły itd...

    Wystarczy, że cos wizualnie im nie podpasuje i juz tego nie ruszą...
    Próbowałam chyba robić już wszystkie możliwe kształty, kanapki wykrajałam dużymi foremkami, robiłam śmieszne obrazki...
    czuje się bezsilna...
    najgorzej, że na śniadanie i kolacje w kółko jedzą to samo...


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

    #2
    Odp: Ograniczone menu

    Łojoj... To może trochę stanowczości... albo jecie to co daje albo wcale? Nie można w kółko dzieci karmić płatkami i chlebo-jajem (?!) Przegłódź je trochę, to z pewnością zaczną jeść.. ja ci powiem co twoje dzieci widzą.... kochająca mame która coś świruje ze zdrowymi warzywkami ale i tak kończy się płatkami albo chlebem w jajku. Tak nie można! Zrób im normalne śniadanie
    np. twarożek ze śmietanką, szczypiorkiem albo rzodkiewką posmaruj im chlebek masełkiem i daj im do jedzenia...nie zjedzą- nie dawaj nic innego. aż do obiadu. Dzieci muszą się nauczyć że mają jeść, to co im dajesz a nie to na co tydzień podrząd mają ochotę jeść na śniadanie i kolacje- Bo mają taki wymysł. No przepraszam bardzo ale już lepiej będzie im NIC nie dać do jedzenia niż mają jeść szajs. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
    [

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ograniczone menu

      A ja trochę cię rozumiem ale stanowczość na pewno się przyda bo u mnie syn wogóle nie je chleba jego organizm go w jakimś stopniu nie toleruje i odrzucił go całkiem. u nas na śniadanie albo są płatki albo jogurt nieraz jajecznica. ale też nie je domowej pizzy , spagethi itp. uwielbia wszystkiego rodzaju zupy i z drugim daniem też nie ma problemu ale nie ma taniego czegoś że nie chce jak nie chce jeść to nie je bo widocznie nie jest głodny nieraz po prostu nie ma ochoty ale to kilka razy w miesiącu





      Skomentuj

             
      Working...
      X