Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak zwracacie sie do tesciow??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

    Ja od samego początku do teściowej zwracałam się mamo teść niestety już nie żył , teściowa nie miała nic przeciwko, myślę że to jest mój wyraz szacunku do niej a babcią jest ale dla moich dzieci. Mąż również zwracał się do moich rodziców mamo i tato.

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

      Przyznam, że na początku ciężko mi było mówić mamo i tato do teściów, zwłaszcza, że mieszkaliśmy kilka miesięcy bez ślubu pod ich dachem, no i dość w młodym wieku urodził nam się pierwszy syn, ale w przeciwieństwie do większości z was mniejsze opory miałam do powiedzenia "mamo" do teściowej, niż tato do "teścia", pewnie dlatego, bo jest to równa babka, bardzo miła i serdeczna, teść zawsze wydawał mi się stanowczy i miałam wrażenie, że nasz młody wiek nie zachwycał go, z upływem czasu wrażenie to się zatarło... w tej chwili, jesteśmy ponad 10 lat po ślubie nie mam żadnych oporów do mówienia mamo czy tato, to wyraz mojego szacunku do dziadków moich dzieci A do tego wszystkiego ja miałam lepszy kontakt z tatą niż z mamą i ciężko mi było mówić do kogoś jeszcze tato ...






      Skomentuj


        #78
        Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

        Tak czytam sobie te rozne wypowiedzi i niewiem czy to ja jestem nienormalna? Mieszkam z tesciami (jeszcze) nie dogadujemy sie, duzo by pisac, z tesciem w miare ok ale tesciowa.... Oj mam jej duzo za zle. Do obydwu zwracam sie przez pan i pani i nie potrafie inaczej. To chyba moja jakas blokada za to co uslyszalam.

        Skomentuj


          #79
          Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

          ja do swojej teściowej mówię ,,babcia,, odkąd urodzila się moja córus,,mamo,, -mi nie przejdzie.i tak jest dobrze.




          Skomentuj


            #80
            Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

            ja uważam, że jak już jest dziecko to dobrym rozwiązaniem jest mówienie babcia i dziadek
            ogólnie raczej nie miałabym problemu mówić mamo i tato ale teściowa ostatnio stwierdziła że ma dwóch synów więc ma kto jej tak mówić więc jej nie zależy. więc jak nie chce to nie ja się prosić nie będę i jak tylko urodzi się moje maleństwo to zaczne mówić babci i dziadek!!

            Skomentuj


              #81
              Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

              Napisane przez Aninka38 Pokaż wiadomość
              ja do teściów zwracam się pani/pan oni nie proponowali innego rozwiązania, a ja uważam, że jeśli chcieliby zmian to powinni
              dodam, że jesteśmy już ponad rok po ślubie
              Ja do swoich teściów też zwracam się pani/pan... jesteśmy już prawie 5 miesiecy po ślubie... Mój mąz do mojego ojca mówi na Ty, tak ustalili jeszcze na długo przed ślubem a do mamy mówi albo bezosobowo albo mamo, zależy najgorzej jest jak ludzie pytają czemu nadal jestem z tesciami na per pani per pan... Nie wiem co powiedziec


              ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




              IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



              ---------------------------------------------------

              Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

              Skomentuj


                #82
                Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                Czasem zrwoce sie do nich bezosobowo... macie, chcecie itp ale tylko jak sa razem


                ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                ---------------------------------------------------

                Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                  Jestem już z mężem ponad rok po ślubie i też zwracam się pan/pani i nie zamierzam tego zmieniać choć są naprawdę wspaniałymi ludźmi. Matkę i ojca ma się jednych a to, że wyszłam za ich syna nie oznacza, że jestem rodziną z nimi.

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                    Ja do swoich teściów mówie "Teściowa" "Teść" chociaż jestem juz ponad 3 lata po ślubie. Nie powiem im mama lub tato ponieważ rodziców mam jednych a szczególnie z mamą jestem bardzo zwiążana . Nie potrafiłabym nazywać tak samo moją mamę i osobę którą znam zaledwie kilka lat.

                    Sara Dagmara ur. 20.02.2010 r

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                      Przecież jeżeli ktoś się spotyka już parę lat i rodzice jego/jej Was dobrze znają to przecież nie ma przeszkód zwracać się po ślubie a nawet i przed mamo i tato.Przecież tak jest nawet "ładniej",a oni i tak Wam prawdziwych rodziców nigdy nie zastąpią.Takie jest moje zdanie...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                        Najodpowiedniejszą formą zawsze jest mamo, tato. Nie potrzeba ślubu żeby być prawdziwą i kochającą się rodziną
                        Polecam:
                        pościel dla niemowląt
                        pościel niemowlęca
                        moda damska
                        odzież damska

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                          A ja mam problem z teściową, chciałabym mówić jej "mamo" ale boję się. Nie jesteśmy małżeństwem, choć jesteśmy ze sobą od 5 lat i mamy 11 miesięcznego synka.
                          Kiedyś podczas "wymiany zdań" krzyknęła że ona nie jest jeszcze teściową.... więc jak mam jej mówić "mamo" (?!)
                          Czekam aż sama zaproponuje bo chyba tak powinno być...
                          "Mów mi mamo" a nie "Czy mogę mówić do pani,,,, eghmmm... mamo?
                          [

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                            Ja zwyczajnie mamo lub bezosobowo.

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                              ja mam takie szczęście że moi teściowie są daleko i rzadko ich widuje ale jak już jadę to bezosobowo się zwracam czasami powiem tato mama a jak sie zapomnę i powiem pan pani to się obrażają i żalą do mojego męża

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                                Ja zwracam się zazwyczaj po imieniu albo per mamo/tato, ale mam na tyle świetnych teściów, że przychodzi mi to z łatwością, a i na początku było to jakby naturalne i nikt z nikim niczego nie ustalał... samo wyszło. Mój mąż zwraca się do mojej mamy per mamuśka. Jesteśmy po ślubie 2 i pół roku, ale to nie ma znaczenia jak długo, zależy raczej od osobowości.
                                www.mojdzieciak.blogspot.com

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X