Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nadciśnienie w ciąży!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nadciśnienie w ciąży!!!

    Witam, mam pewien problem. Mam wysokie ciśnienie i kestem w 19 tyg. ciąży. Właśnie zaczęłam brać leki. Czy ma któraś z Was podobny problem???
    Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia
  •    
       

    #2
    Hej!
    Ja mialam podwyzszone cisnienie w ciazy.Trzeba uwazac brac leki,odpoczywac.Ja kontrolowalam cisnienie,robilam kilka pomiarow dziennie-takie mialam zalecenie lekarza,zapisywalam je a pozniej na wizycie przedstawialm lekarzowi wyniki.Przez jakis czas obylo sie bez lekow,ale w 7 miesiacu przepisano mi lek na cisnie dla kobiet w ciazy.Cisnienie w ciazy jest niebezpiczne,ale to na pewno powiedzial Ci twoj lekarz.Trzeba uwazac,unikac stresu i stosowac sie do zalecen lekarza.
    Wszystko bedzie dobrze.Pozdrawiam

    Skomentuj


      #3
      No właśnie wiem o tym niebezpieczeństwie. Jeszcze najgorsze jest to, że tak wczesnie u mnie się to zaczęłobo w 4 mcu. Wykryli mi też krew i śladowe ilości białka w moczu. Też codziennie mierzę w domu i zapisuję, a jakie leki brałaś...? Mi przepisali Aldomet. Ja mieszkam w Irlandii na stałe i tutaj się leczę, ale opieka jest super i bardzo uważnie i troskliwie się mną zajmują. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze...bo najbardziej boję się zatrucia i rzucawki...a w moim przypadku właśnie to mi grozi
      Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

      Skomentuj


        #4
        Też miałam ten problem...brałam Dopegyt na obniżenie ciśnienia, ale dopiero od 7 m-ca...białko w moczu też mi się pojawiło-jedno dobre, że na sam koniec ciąży...wysokie ciśnienie, białko w moczu i obrzęki mogą być przyczyną zatrucia ciążowego, jednak Ty możesz być spokojna- bierzesz leki, wszystko masz pod kontrolą.Bądź dobrej myśli.


        Skomentuj


          #5
          Napisane przez jaka_ja Pokaż wiadomość
          Też miałam ten problem...brałam Dopegyt na obniżenie ciśnienia, ale dopiero od 7 m-ca...białko w moczu też mi się pojawiło-jedno dobre, że na sam koniec ciąży...wysokie ciśnienie, białko w moczu i obrzęki mogą być przyczyną zatrucia ciążowego, jednak Ty możesz być spokojna- bierzesz leki, wszystko masz pod kontrolą.Bądź dobrej myśli.
          Dzięki za dobre słowa otuchy Jestem raczej optymistką ale to moje 2 ciąża i trochę się martwię, bo pierwszej niestety nie donosiłam. Jednak masz rację, wszystko jest pod kontrolą i damy radę. Pozadrawiam serdecznie i dziękuję Zobaczymy co na kolejnej wizycie mi powiedzą, może te tabletki pomoga i wszystko się unormuje?
          Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

          Skomentuj


            #6
            Hej aldomet to jeden z najlepszych lekow i najbezpieczniejszych w ciazy,tak powiedzial mi moj lekarz.Ja niestety nie moglam go brac,bo mialam skutki uboczne takie jak bol glowy,wymioty.Bralam natomiast labetalol najpierw 100 mg a pozniej 200 mg.
            Mi skakalo cisnienie jak wchodzilam do gabinetu ginekologicznego
            Trzymaj sie cieplo,dbaj o siebie i malenstwo,wszystko bedzie dobrze i tak masz tylko myslec.Pozdrawiam

            Skomentuj


              #7
              Napisane przez ju.co18 Pokaż wiadomość
              Hej aldomet to jeden z najlepszych lekow i najbezpieczniejszych w ciazy,tak powiedzial mi moj lekarz.Ja niestety nie moglam go brac,bo mialam skutki uboczne takie jak bol glowy,wymioty.Bralam natomiast labetalol najpierw 100 mg a pozniej 200 mg.
              Mi skakalo cisnienie jak wchodzilam do gabinetu ginekologicznego
              Trzymaj sie cieplo,dbaj o siebie i malenstwo,wszystko bedzie dobrze i tak masz tylko myslec.Pozdrawiam
              Dzięki, mi też u lakarza skacze do góry dlatego mierzę sobie w domu. Na razie nie mam po nich żadnych skutków ubocznych ale dopiero 3 dni biorę. Zobaczymy jeszcze. W każdym razie mam nadzieję, że pomogą i dotrwam do końca bez większych problemów.
              Pozdrawiam serdecznie
              Hania jest z nami od 9.04.2009. Ta Mała Istotka daje nam tyle szczęścia

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nadciśnienie w ciąży!!!

                Dziewczyny nie ma co sie bac brać tabletek na nadciśnienie w ciązy. Ja brałam dopegyt rano i wieczorem od 12 tygodnia ciaży.Byłam pod stala kontrola kardiologa zrobiono mi ukg, badania na tarczyce i jeszcze inne badania z krwi i nie wiedza skąd to cisnienie. Bylam załamana jak ginekolog mi powiedzial ze bede musuala brac chyba tabletki. Na poczatku brałam magnez 500 ale pozniej juz dopegyt aby nie dopusci do gestozy czyli zatrucia ciazowego.4 lutego urodzilam wszystko bylo ok. Lepiej brac tabletki i donosic ciaze bez komplikacji.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nadciśnienie w ciąży!!!

                  Ja również miałam problem z ciśnieniemBrałam dopegyt, urosept,magnez plus potas.W tej chwili mam 2.5 rocznego synkaI co jeszcze ja miałam dietę bez solną.Czyli nie solić i jak najmniej pieczonego itp.zato dużo owoców i warzywBędzie dobrze tylko dbaj o siebie kochanaPisz co u Ciebie słychać i jak maluszek
                  Ewa
                  moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                  Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                  3150g.55cm.
                  10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nadciśnienie w ciąży!!!

                    W domu mialam dobre cisnienie a u lekarza zawsze 140/90) nerwy robia swoje)

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Nadciśnienie w ciąży!!!

                      Iskierka kochana nie chce nic mówić ale ja miałam 150 na 110.Wiec już było się czym martwić ale aż tak wysokie to dopiero dopadło mnie na sam koniec ciąży a dosłownie 1 tydz przed
                      Ewa
                      moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                      Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                      3150g.55cm.
                      10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Nadciśnienie w ciąży!!!

                        yoenne moja znajoma ze wzgledu na nadcisnienie ciazowe miala cc w 6 miesiacu...dzidzia jest ok.jeszcze w szpitalu ale rosnie i rozwija sie prawidlowo,pewnie niedlugo wyjdze do domu(powinna urodzic sie w kwietniu...).
                        Nie chce cie straszyc ale nie lekcewaz i nie kwestionuj zalecen lekarza,trzymaj sie ustalonej diety (jesli taka jest) i duzo odpoczywaj bo w ciazy to na prawde czasami jest "rosyjska ruletka".

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Nadciśnienie w ciąży!!!

                          Czym mierzysz? Zobacz - xxx To powinien być naramienny sprzęt, a nie nadgarstkowy. Te nadgarstkowe dają różne wyniki, nie zawsze prawdziwe.
                          Last edited by disne; 03-07-2020, 13:21. Powód: link

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Nadciśnienie w ciąży!!!

                            z ciśnieniem nie maiłam problemu tylko raz na badaniach gdy była grupa studentów to miałam podwyższone mimo iż wydawało mi się ze się nie denerwuje

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Nadciśnienie w ciąży!!!

                              ja miałam niskie ciśnienie i położna nawet żartowała aby mąż mi podnosił

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X