Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ćwiczenia po cc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Ćwiczenia po cc

    Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
    Moja znajoma zaczęła ćwiczyć 6 tygodni po cc, bo stwierdziła, że czas połogu już się skończył w Jej przypadku. Skończyło się to przepukliną brzuszną.
    CC to nic innego jak poważna operacja. Pospieszyła się za bardzo i w efekcie będzie musiała poczekać jeszcze dłużej. Po cc zapytałabym najpierw lekarza czy mogę już ćwiczyć.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Ćwiczenia po cc

      Ćwiczyć po normalnym porodzie można po 4 miesiącach a po cc po pół roku, skoro lekarze tak zalecają to bezmyślnością jest zaczynać wcześniej. Jednak są rożni ludzie a później płacz bo coś się stało.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Ćwiczenia po cc

        Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
        Ćwiczyć po normalnym porodzie można po 4 miesiącach a po cc po pół roku, skoro lekarze tak zalecają to bezmyślnością jest zaczynać wcześniej. Jednak są rożni ludzie a później płacz bo coś się stało.
        Nie zgodzę się z tym, zdecydowanie za długie okresy. Przy porodzie naturalnym bez komplikacji należy odczekać okres połogu, potem można powoli zaczynać, a przy cc zalecają około 3 miesięcy odczekać.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Ćwiczenia po cc

          Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
          Nie zgodzę się z tym, zdecydowanie za długie okresy. Przy porodzie naturalnym bez komplikacji należy odczekać okres połogu, potem można powoli zaczynać, a przy cc zalecają około 3 miesięcy odczekać.
          Nie musisz sie ze mną zgadzać, bo tak jak ze wszystkim jest grono zwolenników i przeciwników - to całkowicie normalna kwestia. Natomiast wracając do ćwiczeń po cc uważam, że jednak okres 3 miesięcy należy odczekać przy naturalnym porodzi- przynajmniej tak mi powiedział mój lekarz prowadzący, na kontroli po połogu.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Ćwiczenia po cc

            Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
            Nie musisz sie ze mną zgadzać, bo tak jak ze wszystkim jest grono zwolenników i przeciwników - to całkowicie normalna kwestia. Natomiast wracając do ćwiczeń po cc uważam, że jednak okres 3 miesięcy należy odczekać przy naturalnym porodzi- przynajmniej tak mi powiedział mój lekarz prowadzący, na kontroli po połogu.
            Ja ćwiczyłam przed ciążą i w ciąży, potem zaczęłam też dość szybko i nic się nie działo. Każdy zna swoje ciało najlepiej i wie co można a co nie. Najpierw od lekkich ćwiczeń koniecznie.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Ćwiczenia po cc

              A czasami nawet i dłużej zalezy jak przebiegł poród naturalny. 4 miesiące to już na spokojnie można podejmować wysiłki Wcześniej najlepiej skonsultować sie z lekarzem czy można.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Ćwiczenia po cc

                Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                A czasami nawet i dłużej zalezy jak przebiegł poród naturalny. 4 miesiące to już na spokojnie można podejmować wysiłki Wcześniej najlepiej skonsultować sie z lekarzem czy można.
                No właśnie. Ja mialam CC i 7 tygodni po wróciłam na fitness taki na jaki chodziłam przed ciążą czyli intensywny. Nie zrobiłam tego jednak bez konsultacji, bo poprosiłam lekarza o opinię przy okazji wizyty kontrolnej tej po połogu. Powiedział, że nie ma żadnych przeciwwskazań i mam tylko uważać na brzuszki tzn mogę robić ale mało powtórzeń i płytkie, lekkie, a jak tylko poczuję bol to mam przestac na kilka dni. Zrobilam jak zalecił i nic mi nie bylo i nie jest. Ale istotne jest to, że przed ciążą ćwiczyłam prawie codziennie w klubie i 2 razy dziennie w domu. Zreszta do 9 tc ćwiczyłam, bo nie wiedziałam o ciąży...

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Ćwiczenia po cc

                  Annaniol, to późno dowiedziałaś się o ciąży. Miałaś plamienia, które pomyliłaś z miesiączką, czy po prostu zawsze miałaś bardzo nieregularne cykle? Ja o moich ciążach wiedziałam już na kilka dni przed spodziewaną miesiączką. Intuicja mi podpowiadała


                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Ćwiczenia po cc

                    4 tygodnie to mało. Poczekaj co najmniej 6 i wtedy zacznij lekkie ćwiczenia rozgrzewkowe 3-4 razy w tygodniu po 10-15 minut. Z czasem zacznij zwiększać obciążenie.
                    Pisanie CV

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X