Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Wychowanie i nauka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wychowanie i nauka Wasze metody i porady wychowawcze

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 31-08-2014, 19:45
bar_kow bar_kow jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
bar_kow.polki.pl

Domyślnie Odp: wyprawka szkolna

Podręczniki jak co roku - używane. Dzieciaki nie mają z tym problemu, wiedzą jak jest. A rzeczy takie jak zeszyty, flamastry to Bierdonka, Lidl, nie wydaje mi się, żeby można było dostać gdzieś taniej.
Nieprzeczytane 01-09-2014, 21:12
sonkan sonkan jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
sonkan.polki.pl

no tak wyprawka szkolna to temat teraz numer jeden!
ja mojej siostrzenicy, która poszła do pierwszej klasy kupowałam rzeczy ( z racji tego że dobra ciocia jestem ) przez neta, nakupowałam jej dużo rzeczy, a cena wyszła bardzo okazyjna! warto szukać!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-08-2015, 21:49
Anka6 Anka6 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Anka6.polki.pl

Wyprawka to duży coroczny wydatek, ale można sobie z tym poradzić szukając tańszych rozwiązań. Na przykład tutaj można dostać tańsze podręczniki i pomoce http://www.taniaksiazka.pl/oblicza-g...-p-298263.html . Plecaki i akcesoria można kupić używane np. na allegro
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-08-2015, 14:11
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

Jak ja chodziłam do szkoły książki mieliśmy po rodzeństwie czy po znajomych Teraz da się kupić używane ale nie do każdego przedmiotu Sąsiadka mówiła że kupiła używane książki a i tak wydała ponad 500 zł a do tego jeszcze przybory i dresy ,tenisówki ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-11-2015, 12:22
vicky0019 vicky0019 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
vicky0019.polki.pl

Mój synek w tym roku załapał się na darmowe podręczniki, sfinansowane przez MEN. Dzięki temu że trochę zaoszczędziłam na podręcznikach kupiłam Wojtkowi nowy tornister. Więcej na temat dotacji na podręczniki szkolne możecie przeczytać na http://www.bejbikowo.info/dziecko-w-...zniki-szkolne/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-11-2015, 14:46
genju2 genju2 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
genju2.polki.pl

Moja koleżanka chodziła do takiej szkoły http://liceumbeta.pl są one prywatne. Moj synek ukończył gimnazjum i zastanawiam się czy nie zapisać go do prywatnej szkoły. Co myślicie o tym czy jest sens?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-11-2015, 15:01
bobusie2 bobusie2 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 64

Cytat:
Napisał genju2 Zobacz post
Moja koleżanka chodziła do takiej szkoły http://liceumbeta.pl są one prywatne. Moj synek ukończył gimnazjum i zastanawiam się czy nie zapisać go do prywatnej szkoły. Co myślicie o tym czy jest sens?
Myślę, że prywatne szkoły są u nas niedoceniane, a przecież w wielu krajach to właśnie prywatne szkoły są tymi najlepiej kształcącymi! Więc, jeśli Cię na taką szkołę stać, to warto! Sprawdź jeszcze wcześniej jaki jest jej poziom - na dobrym poziomie są na pewno szkoły prywatne prowadzone przez zakony.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-01-2016, 11:34
braap braap jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
braap.polki.pl

Wyprawki, to faktycznie ogromny koszt, który z roku na rok wzrasta, bo wszystko jest coraz droższe, a zarobki stoją w miejscu. Niedawno wpadłam na pomysł zamawiania artykułów szkolnych przez internet i zaczęłam szukać sklepu, w którym mogłabym to kupować. Zastanawiam się nad tym http://www.edumarket.com.pl/pl/c/Art...pismiennicze/6 . Ceny są dużo niższe i dzięki temu będe mogła zaoszczędzić na prawdę dużo. Któraś z Was też zamawia artykuły szkolne?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-01-2016, 19:49
tamara_90 tamara_90 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
tamara_90.polki.pl

Zdjęcia: 6

Moja koleżanka zamawiała książki przez internet i mówiła, że wychodzi wtedy dużo taniej. Z tego co pamiętam mówiła, że najlepiej jest się umówić w 2 albo 3 osoby i złożyć zamówienie grupowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-01-2016, 14:25
dynamical123 dynamical123 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dynamical123.polki.pl

A powiedzcie mi czy też tak macie, że jak wasze dziecko przyniesie różne rzeczy do szkoły to dostaje lepszą ocenę z zachowania? Ja jeszcze rozumiem zbieranie zakrętek, bo to jakaś forma nauki ekologii itp, ale jak pani chce, żeby jej coś wydrukować? No szlak mnie trafia, ale nie odmówię dziecku przecież... a może to normalnie i niepotrzebnie się ciskam? Na szczęście znalazłam tanie tusze oryginalne do drukarek http://print24.com.pl/c/25/tusze-oryginalne.html ale tu nie o to chodzi...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania