Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

chrzest niewielkim kosztem - jak?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

    Nie każdy ma tak duży dom, który pomieści dużą ilość osób i nie każdy może sobie pozwolić na zorganizowanie chrztu w domu. Ja akurat zawsze organizuje chrzty swoich dzieci w okresie letnim i zawsze robimy chrzty w ogrodzie na świeżym powietrzu. Decydujemy się na robienie chrztów właśnie w okresie letnim z kilku powodów. Po pierwsze moje dzieci rodziły się zawsze zimą i nie chciałam męczyć malutkiego dziecka w kościele i wolałam, żeby moje dziecko miało skończone kilka miesięcy lub nawet pół roku i było spokojniejsze podczas chrztu. Po drugie mamy mały dom, duża rodzinę i nie stać nas na zorganizowanie przyjęcia w drogiej rejestracji. I po trzecie większość naszej rodziny mieszka za granicą lub na drugim końcu Polski i zawsze przyjeżdżają na urlopy w rodzinne strony w okresie letnim i dzięki temu jest większa szansa, że wszyscy zaproszeni goście pojawią się na przyjęciu a także, że nie będą musieli specjalnie przyjeżdżać na krótki okres czasu. Przyjęcia tak jak już pisałam organizujemy w ogrodzie, w którym mamy bardzo dużą altanę ogrodową, która z powodzeniem mieści 30 osób. Tylko raz samodzielnie przygotowywałam potrawy na przyjęcie i później zaczęłam zamawiać catering, bo nie był on wiele droższy, a dzięki temu oszczędzałam masę czasu, bo przygotowanie 30 porcji obiadowych w małej kuchni zajmuje go na prawdę sporo. Catering zamawiałam w Zabrzu tutaj http://www.club*********.pl/informacje/catering , bo mają świetną ofertę, stosunkowo niską cenę i przepyszne jedzenie, które jest zawsze wykonywane ze świeżych składników.

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

      My chcielismy zrobic chrzciny w lolaku, bo pierwszy syn, wiec zaszalelismy. Wyszlo ok 2tys. Niestety az 6 osob nie przyszlo, wiec strata byla duza. W domu by tak nie bylo. Przy kolejnych dzieciach ograniczymi liczbe gosci do najblizszej rodziny i zrobimy w domu.

      Skomentuj


        #63
        Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

        jakie koszty trzeba wziąć pod uwagę urządzając chrzest?

        Czynników może być wiele:
        ubranko - w zależności od modelu, sezonu ceny lato od 155zł, zima od 215zł
        "co łaska" - tu już trzeba lokalnie podpytać znajomych, raczej w każdej parafii będą inne kwoty
        obiad rodzinny - trudno określić w zależności czy "przyjęcie: odbędzie się w lokalu czy w domu. Jeśli w domu to współczuję organizacji naprawdę można się napracować.
        fotograf - ceny usług idą z roku na rok w górę. Należy też się zastanowić czy ktoś w rodzinie ma o tym pojęcie. Słyszałem o rodzinach które decydowała się na zakup aparatu a zdjęcia ktoś z rodziny robił. Po chrzcinach aparat przyda się niejednokrotnie aby zatrzymać wspaniałe chwile dorastania dziecka.
        ile trzeba na to mieć? - myślę, że przyjęcie w lokalu min 1500zł - 2000zł bez kosztów fotografa.
        Pozdrawiam
        Dariusz

        Skomentuj


          #64
          Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

          skromny obiad w domu nie powinien wiele kosztować, nie musi tro być wielka feta z duża liczbą gości.

          Skomentuj


            #65
            Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

            Ciekawy chrzest z niewielkim kosztem zorganizowałam dzięki zatrudnieniu Dj'a http://witoldslimak.pl/. Nie tylko jest to oprawa muzyczna, ale również jest też animatorka, która zabawiła nie tylko dzieci, ale i dorosłych oraz różne atrakcje. Wszystko było świetne

            Skomentuj


              #66
              Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

              Wszystko super, tylko czemu ciągle ludzie chcą oszczędzać na fotografii? zobaczcie jakie mogą byc fajne sesje link

              Skomentuj

                     
              Working...
              X