Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Zdrowie i uroda
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i uroda Jak w chwilach wolnych od macierzyńskich obowiązków zadbać o siebie?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-03-2016, 11:38
basia67 basia67 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
basia67.polki.pl

Domyślnie Odp: Córka notorycznie zwraca posiłki

Samopoczucie to mi się poprawi jak już moja córka wyzdrowieje. Ale przyznam, że rozmowa z konsultantem bardzo mi rozjaśniła cały obraz na temat bulimii i metod jej leczenia. W każdym razie jeżeli moje wątpliwości w stosunku do córki się potwierdzą, to nie będę zwlekała, tylko udamy się na profesjonalne leczenie. Bulimia to choroba i odpowiednio wcześnie zdiagnozowana daje się całkowicie wyleczyć
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-04-2016, 13:27
kasis77 kasis77 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kasis77.polki.pl

Fajnie że działasz nie poddajesz się to bardzo ważne Wbrew pozorom najgorsze co możemy zrobic to dziecko karać, krzyczeć i robić mu wyrzuty. Ono potrzebuje naszego ciepła, akceptacji i miłości, poczucia bezpieczeństwa. Wyrozumiałość i empatia to klucz do serca dziecka, jak już się przed toba otworzy to będzie wam łatwiej. Oczywiście nie jest to takie proste, jeśli wasza relacja jest zła, ciężko to samemu odkręcić warto się udać do specjalisty chociażby właśnie psychologa, czy psychiatry z http://psychomedic.pl/psychiatra-dzi...iezy-warszawa/ . Pamiętaj, że niestety takie niejedzenie czy bulmia to najczęściej wynik dysfunkcji w rodzinie, to co dla Ciebie jest normalne dla dziecka może być poważnym problemem. Dlatego powinniśmy zmienić nastawienie do naszych dzieci. Nie chodzi o rozpieszczanie, ale o akceptacje i zrozumienie...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-04-2016, 22:12
testolandia testolandia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
testolandia.polki.pl

Niestety żadne prośby i groźby nie pomogą. Bulimia siedzi w głowie. Bardzo pomocna jest terapia z psychologiem czy pediatrą, który może włączyć ewentualnie jakieś leki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-2020, 19:08
karinaa89 karinaa89 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karinaa89.polki.pl

To poważne problemy i nie powinniście ich bagatelizować. Jeśli mówimy o zaburzeniach odżywiania, to musicie być świadome, że problem może przerodzić się w zagrożenie dla zdrowia. Właśnie dlatego warto zajrzeć do https://www.centrumdobrejterapii.pl/...dzywiania-sie/ i pomyśleć o wsparciu się takimi materiałami. Nie zostawiajcie Waszych dzieci samych z takimi problemami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-02-2020, 14:58
Mari989 Mari989 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Mari989.polki.pl

Wygląda to na bulimię i chęć schudnięcia. Najlepiej udać się do psychoterapeuty - przyczyny mogą być w środowisku i rodzinie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania