Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

    Najbardziej naturalne, a jednak nie zawsze proste - czy karmienie piersią sprawiało Wam jakikolwiek problem?

    Zajrzyjcie, jak uniknąć kłopotów:
    http://babyonline.pl/przystawianie-d...l,5889,r1.html

    i dajcie nam znać, jak to było u Was
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

    Świetny, świetny, świetny artykuł!!! Chociaż w tytule ma "graficzna ściągawka" namawiam do baaaaardzo dokładnego przeczytania teksu - to kwintesencja tego, co mówią doradcy laktacyjni korygując błędy, przez które Mamy trafiają do poradni.
    Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
    Certyfikowany Doradca Laktacyjny

    Skomentuj


      #3
      Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

      Tak, to prawda. Ja sama nie wiedziałam jak to niezwykle istotne, właściwe przystawienie dziecka do piersi. Z pierwszym dzieckiem namordowałam się strasznie, ponadrywane brodawki: krew i ropa, bolący kręgosłup itd. Dopiero jak nauczyłam się prawidłowo przystawiać dziecko, to wszystko zniknęło! Teraz przy drugim dziecku nie wiem co to znaczy bolące brodawki.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

        Bolesność i poranienia brodawek to jeden z najczęstszych problemów z jakimi pacjentki zgłaszają się do poradni laktacyjnych. Na szczęście zwykle szybko można ten problem wyeliminować. Niestety zdarza się także, że Mamy dostają od otoczenia informację, że "tak na początku musi być" i rezygnują, bo oczywiście na dłuższą metę tak się nie da karmić, poza tym przy złej technice ssania laktacja nie jest odpowiednio pobudzana i pojawiają się problem z ilością pokarmu. A więc gorący apel: jeżeli brodawki bolą lub są poranione proszę jak najszybciej skonsultować się z doradcą laktacyjnym - karmienie nie może być bolesne, a próby "poświęcania się" i wytrzymywania bólu do niczego dobrego nie prowadzą
        Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
        Certyfikowany Doradca Laktacyjny

        Skomentuj


          #5
          Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

          Chyba sobie to wydrukuję i na ścianie powieszę, bo przy pierwszym dziecku karmienie piersią bardzo mnie umęczyło i dlatego z wielką radością przeszłam na butelkę. Teraz po prostu będę stałym bywalcem poradni laktacyjnych bo zamierzam karmić moje drugie dziecko tak długo jak będzie chciało. I nie zamierzam cierpieć.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

            Napisane przez koryto Pokaż wiadomość
            zamierzam karmić moje drugie dziecko tak długo jak będzie chciało. I nie zamierzam cierpieć.
            to się da zrobić
            Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
            Certyfikowany Doradca Laktacyjny

            Skomentuj


              #7
              Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

              Za mało mówi się o tym jeszcze w czasie ciąży. Ja miałam duże problemy z karmieniem naturalnym synka, a wystarczyłoby obejrzec moje piersi i pokierowac do poradni lakacyjnej.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

                Ja miałam tak obolałe i pogryzione piersi, że nie chcę wspominać. Nie mówię, już okładach z liści kapusty, co uznawałam za absurd, ale jednak przynosiły ulgę. Butla to świetna rzecz. A zdrowa szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

                  Moim zdaniem szczęśliwa Mama o taka, która karmi jak chce a nie taka, która nie mogła karmić piersią, bo nie uzyskała pomocy po pojawieniu się problemów.
                  Szczerze mówiąc przeraża mnie liczba Pań, które zrezygnował z karmienia z powodu bólu, bo od strony doradców laktacyjnych to jeden z najłatwiejszych do wyeliminowania problemów. Co gorsza, czasem słyszały "tak musi być" a to już nie tylko brak umiejętności udzielenia pomocy ale po prostu wprowadzenie w błąd. Mamy często karmią dalej nie wiedząc nawet, że takie "poświęcenie" nic nie daje, bo nieprawidłowe przystawienie do piersi to nie tylko cierpienie dla kobiety, ale także problemy z pobieraniem pokarmu i utrzymaniem laktacji. Popracowanie nad techniką potrafi zdziałać cuda.
                  Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
                  Certyfikowany Doradca Laktacyjny

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

                    To prawda. Mówią, że musi boleć, zamiast poradzić jak tego uniknąć. Jeśli wszystko jest w porządku, nic nie powinno doskwierać.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

                      Odpowiednie przystawienie maluszka to podstawa, aby uniknać podrażnienia i popekanych brodawek, warto poradzić sie położnej jak prawidłowo przystawić maluszka, nie wstydźmy się tego aby prosić je o pomoc, przed porodem myślałam co to za problem podac pierś potem się okazało jednak inaczej

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

                        Po poradę zgłaszają się też Panie, które urodziły drugie, a nawet trzecie dziecko a poprzednie karmiły piersią bez problemów. Więc tym bardziej nie ma się czego wstydzić prosząc o pomoc w przystawianiu pierwszego dziecka Nigdy nie wiadomo jakie "niespodzianki" czekają przy karmieniu piersią.
                        Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
                        Certyfikowany Doradca Laktacyjny

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

                          Ma pani świetą racje i dobrze pani wszystko ujęła
                          Mogę dodać od siebie, ze mając problemy z przystawieniem małej a chciałam karmić malucha piersią, wpadałam na pomysł odciągania mleka i podawania jej go z butli, potem jednak przyszło mi do głowy coś zupełnie innego, co pomogło mi w nauce przystawienia małej, część mleka odciągałam lakatorem, co sprawiało że moje brodawki nie były juz tak okrągłe jak piłeczki a mała mogła ją spokojnie i prawidłowo chwycić, dzięki czemu obie byłyśmy zadowolone i cieszyłyśmy się chwilą

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

                            Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
                            Ma pani świetą racje i dobrze pani wszystko ujęła
                            przyszło mi do głowy coś zupełnie innego, co pomogło mi w nauce przystawienia małej, część mleka odciągałam lakatorem, co sprawiało że moje brodawki nie były juz tak okrągłe jak piłeczki a mała mogła ją spokojnie i prawidłowo chwycić)
                            Nie myślała Pani, żeby zostać Doradcą Laktacyjnym?
                            Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
                            Certyfikowany Doradca Laktacyjny

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Prawidłowe przystawianie dziecka do piersi – graficzna ściągawka!

                              Ja piszę jedynie z moich doświadczeń doradcy zapewne mają dużo większe doświadczenie jeśli chodzi o karmienie noworodków. Być może mój wpis komuś pomoże w trudnych początkach karmienia piersią, bo przecież nie każda kobieta odrazu potrafi prawidłowo przystawić do piersi swoje dziecko

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X