Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

System inteligentnego domu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    System inteligentnego domu

    Mamy dość duży dom i ostatnio zaczęłam poważnie rozważać założenie systemu tzw. inteligentnego domu www.egniazdka.pl/, który podobno pozwala na sterowanie całością urządzeń z jednego miejsca w domu, czyli leżąc na kanapie, można zasłonić rolety w kuchni :P Wydaje mi się to naprawdę kuszące, bo bieganie po piętrach, zwłaszcza z małym dzieckiem jest dość kiepskim rozwiązaniem. A tak ustawienie temperatury na poszczególnych grzejnikach odbędzie się ot tak. Macie taki system, wiecie może ile to może kosztować? I czy trzeba coś kuć, niszczyć? Bo jednak niedawno skończyliśmy remont i wolałabym nic nie psuć.
  •    
       

    #2
    Odp: System inteligentnego domu

    Powiedzmy sobie szczerze, do takiego domu potrzebujesz normalnych, prostych nowoczesnych mebli, zobacz sobie meble marki unimebel, są świetne!

    Skomentuj


      #3
      Odp: System inteligentnego domu

      Napisane przez agataas Pokaż wiadomość
      Mamy dość duży dom i ostatnio zaczęłam poważnie rozważać założenie systemu tzw. inteligentnego domu www.egniazdka.pl/, który podobno pozwala na sterowanie całością urządzeń z jednego miejsca w domu, czyli leżąc na kanapie, można zasłonić rolety w kuchni :P Wydaje mi się to naprawdę kuszące, bo bieganie po piętrach, zwłaszcza z małym dzieckiem jest dość kiepskim rozwiązaniem. A tak ustawienie temperatury na poszczególnych grzejnikach odbędzie się ot tak. Macie taki system, wiecie może ile to może kosztować? I czy trzeba coś kuć, niszczyć? Bo jednak niedawno skończyliśmy remont i wolałabym nic nie psuć.
      Lubię takie wygodne rozwiązania, niby nic a tak pomoaga!

      Skomentuj


        #4
        Odp: System inteligentnego domu

        jest coraz więcej firm, które się tym zajmują. wiadomo że najintensywniej rozwija się to w sferze dopiero budowanych - nowych domów, ale wiem że w hmm istniejących już domach też się takie rzeczy robi. podobno można dużo urządzeń - ogrzewanie, rolety, światła itd- połączyć z internetem i potem sterować wszystkim za jednym kliknięciem

        Skomentuj


          #5
          Odp: System inteligentnego domu

          ciekawa sprawa z tymi inteligentnymi domami, ułatwia życie

          Skomentuj


            #6
            Odp: System inteligentnego domu

            Polecam poczytać więcej sobie na ten temat, bo już coraz więcej mówi się o tzw internecie rzeczy - coraz więcej urządzeń ma inteligentne systemy połączone z siecią internetową itp
            Mówi się już nawet o inteligentnych miastach, bo nie tylko urządzenia domowe, ale cały system transportu, komunikacji itd ma się w to włączyc

            Skomentuj


              #7
              Odp: System inteligentnego domu

              Cześć jest taki fajny system Somfy Tahoma, możesz faktycznie za pomocą iphona będąc w górach podkręcić ogrzewanie bo wracasz, albo ustawic aby na tygodniu rolety zewnętrzne podnosiły sie o 7:00a zamykały o 22:00. Możesz wszystko podłączyć, rolety, ogrzewanie, światło, alarm, monitoring. W Warszawie wiem że firma Liradom http://www.liradom.com.pl/somfy.html współpracuje z firmą Somfy ale gdzie indziej to musisz sobie na stronie zobaczyc.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: System inteligentnego domu

                no ja słyszałam, że coraz więcej AGD łączy się z internetem i że można nawet ustawić, że nasz ekspres do kawy rozpoznaje moment jak się budzimy, bo dzięki telefonowi/specjalnemu zegarkowi/bransoletce odczytuje, że przyspieszył nam puls - a to znak, że się obudziliśmy, i w tym momencie zaczyna nam robić kawę, kosmos!

                Skomentuj


                  #9
                  Nuda? Zerknij!

                  http://odjechanarodzina.pl/

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: System inteligentnego domu

                    My w naszym domu postanowiliśmy zainstalować systemy grzewcze z Instaltermu, dzięki którym jesteśmy w stanie zachować odpowiednia temperaturę w naszym domu.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: System inteligentnego domu

                      Normalne domy już nie są stawiane? Mnie inteligentne rozwiązania nie bawią. Drewniane schody z Prudlik, poddasze, normalne meble, bez zbędnej elektroniki- to jest prawdziwy dom, do którego chce się wracać.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: System inteligentnego domu

                        My niedawno kupiliśmy działkę na wsi i rozpoczynamy budowę domu. Zastanawiamy się nad założeniem ogrzewania gazowego. SPrawdzałam już jak wygląda procedura budowlana - http://www.baltykgaz.pl/baza-wiedzy/procedura-budowlana i chyba postawimy na ten tym ogrzewania. Mąż początkowo chciał kupić piec na ekogroszek ale to chyba nie dla nas. A wy jakie rozwiązania wybraliście? Chciałabym aby nasz dom był jak najbardziej ekologiczny.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: System inteligentnego domu

                          Inteligentne, energooszczędne domy to już standard. Wiele domów robi wszystko, by oszczędzać na eksploatacji. Wiele z nich posiada rekuperatory: http://thesslagreen.com/, które odzyskują ciepło i pozwalają na minimalizację kosztów ogrzewania.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: System inteligentnego domu

                            Mój mąż chce właśnie zamontować taki rekuperator w naszym domu. Podobno pozwala obniżyć koszty. A co to sterowania wszystkim jednym urządzeniem to nie boicie się, że jak się jedno zepsuje to wszystko wysiądzie i np nie odsłonicie żaluzji? Czy takie systemy mają zabezpieczenia?

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: System inteligentnego domu

                              Ja szczerze mówiąc nie potrzebuję chyba takiego systemu, myślę że bez niego mogę się obejść, czasem im więcej elektorniki tym łatwiej coś zepsuć

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X