Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pomocy!! jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    pomocy!! jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków???

    Póżcie dziewczyny i rzućcie jaimiś pomysłami, bo mi się repertuar już wykonczył. Synek zaraz skończy 12 miesięcy, daję mu różnorodne jedzonko juz od 5 miesiąca, pół na pół, czasem słoiczek czasem coś ugotowanego przeze mnie. Niestety w pewnym momencie przestawił się totalnie na słoiki. Od 3 miesięcy usiłuję go tego oduczyć, gotuję mu przeróżne dania, ale on nawet jeśli się skusi to tylko na parę łyżek i tyle, zdecydowanie za mało.

    Próbowałam już mieszać pół na pół, nakładać swoje do słoiczka, słoiczek na talerz, kombinuję jak tylko się da, ale on totalnie nie chce mojego jedzenia.

    Może znajdzie się tu ktoś z podobnymi doświadczeniami i jakoś poratuje??

    #2
    Odp: pomocy!! jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków???

    spróbuj zrobić dokładnie takie samo jedzenie jak w słoiczku. Chodzi mi o to, żeby skład i proporcje się zgadzały. Jak nie poskutkuje to bądź konsekwenta w swoim działaniu. Jak dajesz swoje jedzenie to juz tylko swoje i nie ulegaj. Dwa dni nic nie poje a później rzuci się na wszytsko co będzie pod ręką i zacznie jesc. W końcu przekona się do normalnego jedzenia.

    Skomentuj


      #3
      Odp: pomocy!! jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków???

      My mieliśmy odwrotnie, że syn pluł tym co było ze słoiczka Ale może rzeczywiście radykalnie odstawić słoiczki pozwalając by np dzień lub dwa dziecko nie zjadło w ogóle tego obiadku.

      Skomentuj


        #4
        Odp: pomocy!! jak oduczyć dziecko jedzenia ze słoiczków???

        Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
        My mieliśmy odwrotnie, że syn pluł tym co było ze słoiczka Ale może rzeczywiście radykalnie odstawić słoiczki pozwalając by np dzień lub dwa dziecko nie zjadło w ogóle tego obiadku.
        Też tak sądzę. Jak Pani odstawi całkowicie słoiczki to może synek wkońcu się przestawi na normalne jedzenie.Lepiej wcześniej jak to nastąpi niż za pózno.. mojej córci wszystko smakuje wiec ja nie mam z tym problemu




        Skomentuj

               
        Working...
        X