Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

    Napisane przez MamaMaGo Pokaż wiadomość
    Cóż, to wszystko co udało się zmajstrować w tematyce metkowców.
    (pomysłów powstało kilka, niestety na realizację muszą poczekać - ale to niebawem, niebawem=) na konkurs co prawda nie zdążą, ale jest frajda dla szyjącej mamy jak i dla maluszka! =D
    Piękny projekt!!! lew jak żywy!
    Agnieszka Korpa
    www.materialistki.pl

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

      O rany, jakie świetne! Lew wygrywa bezapelacyjnie (w moim rankingu ), ale i to z minky jest fajne, wygląda na milusie i paseczkowe... aleście poszyły! Ja juz sie szykuje na coś następnego

      Skomentuj


        #33
        Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

        A ja wczoraj korzystając z podkracania spodni uszyłam kolejnego metkowca, tym razem używając również metek z ubranek dziecięcych, które zawsze wycinam zaraz po zakupie, wyszło całkiem nieźle myślę, dobry patent dla tych którzy nie mają pod ręką tasiemek zwłaszcza ze teraz metki są w tak przeróżnych kolorach ze aż szkoda je wyrzucać

        Zeberka jak zwykle miejscami wyszywana muliną reszta aplikacji wycinana ręcznie i przyszyta zygzakiem do kawałka materiału, wiekszość z was przypina wcześniej metki przed szyciem, ja zawsze wszywałam metki w biegu, czyli je podkładałam podczas szycia, co sprawiało że efekt zawsze był niespodzianka, uszyte zostały również troczki z supełkami, może kogoś zainspiruje taka propozycja
        Attached Files

        Skomentuj


          #34
          Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

          Napisane przez iwonaga Pokaż wiadomość
          mój metkowiec uszyty na szybko w czasie "rwanych czasowo" drzemek Młodego.
          Super!
          W sumie to dobry sposób na zużycie wszystkich skrawków i resztek
          Agnieszka Korpa
          www.materialistki.pl

          Skomentuj


            #35
            Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

            Dziś mija termin rozstrzygnięcia konkursu z metkowcami, podaję więc wyniki naszej zabawy!

            Wybranie jednej pracy nie było łatwe, choć udział w zabawie brało tylko kilka osób. Po przeczytaniu wszystkich wpisów i zobaczeniu prac zdecydowaliśmy, że właśnie ta praca i ten opis najpełniej spełniają warunki konkursu.

            Zatem ogłaszam zwycięzcę:

            Laureatem konkursu została Anis81!
            praca nagrodzona to wpis:

            Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
            O metkowcach usłyszałam od znajomej i to ona pierwsza mnie poprosiła o uszycie takiego czegoś dla jej maluszka, potem już powędrowały kolejne dla Bratanicy i obecnie jeden czeka na kolejną malutką kuzyneczkę, ponieważ mojej córci metki nie przypadały do gustu a wręcz kazała je od razu wycinać, wiec nawet nad takim pomysłem się nie skłaniałam, aby jej takiego metkowca sprawiać potem musiałabym wycinać wszystkie metki które wszyłam


            Metkowiec który uszyłam składa się nie tylko z wszytych tasiemek ale również z koronki i uszytych długich sznureczków zakończonych supełkami,
            W sklepach z pasmanteria są bogate kolorystycznie tasiemki, ja wykorzystałam zwykłe jedno barwne, metkowiec nie musi zawierać samych tasiemek, wszystko zależy od naszej fantazji co będziemy chciały do takiej mięciutkiej przytulanki wszyć wszystko zależy od umiejętności i czasu przede wszystkim.
            Tasiemki wszywając do wewnątrz warto pamiętać że lubią się pruć wiec lepiej zachować wewnątrz większy zapas, w celu zapewnienia ze żadna metka się nie odpruje wszywałam je na wąskim ściegu ( można to zrobić na normalnym ściegu lecz podwójnie)
            Jeśli chcemy aby nasza przytulanka miała wzór z przodu naszywany warto to wykonać ściegiem zygzakowatym (jeszcze przed wszyciem metek) wzór wycinamy z innego koloru materiału , przypinamy szpilkami, potem juz tylko należy dokładnie zszyć
            Metkowiec z sową był zszyty z dodatkowymi metkami które należy wykonać wcześniej, potem juz podczas zszywania wyciętej przez nas aplikacji podkładamy skrzydełka czy nóżki w odpowiednie miejsca starannie zszywając.
            Oczka jak i dziób zostały wyszyte ręcznie muliną.
            Takiego metkowca możemy wypełnić watoliną co przyniesie efekt małej puszystej podusi.
            Czasochłonne, ale czego się nie zrobi dla roześmianej buzi malucha



            Gratuluję i poproszę o podanie swoich danych w prywatnej wiadomości!
            Agnieszka Korpa
            www.materialistki.pl

            Skomentuj


              #36
              Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

              Ale niespodzianka, dziękuję
              wiadomość już do Pani wysłałam

              Skomentuj


                #37
                Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                gratulacje! co szyjemy następnego? Może rękawicę kuchenną?

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                  a ja bym bardziej proponowała fartuszek dziecięcy
                  Ostatnio uszyłam 3sztuki małej na wzór starego i przyznam ze świetnie się spisują przy posiłkach łatwo i prosto można uszyć a rzecz praktyczna

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                    gratulacje!

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                      dzięki dziewczyny, mam nadzieje ze moje metkowce posłużą jeszcze komuś jako inspiracje a nowemu użytkownikowi (siostrzenicy) uciechę

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                        Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
                        Ale niespodzianka, dziękuję
                        wiadomość już do Pani wysłałam
                        Odpowiedziałam
                        Agnieszka Korpa
                        www.materialistki.pl

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                          Witam serdecznie
                          Mam pytanie odnośnie wygranej, ćwiartkę materiału oczywiście otrzymałam z której uszyłam piekną apaszkę na szyje,
                          jednak mam pytane odnoście kwartalnika miesięcznika Twoje dziecko, gdyż jeszcze go nie otrzymałam,

                          Pozdrawiam

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                            Anis, juz do Ciebie piszemy, zajrzyj do Prywatnych Wiadomości...
                            pozdrawiamy,
                            Redakcja MamoToJa.pl

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                              Ja mam niestety dwie lewe rece, ale widziałam cos takiego na dawandzie i chyba prędzej pokusze sie o kupno, chociaż taki własny z pewnością fajniejszy...
                              Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 29-09-2014, 12:32.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Jak uszyć "metkowca" dla niemowlaka?

                                Napisane przez szarobura25 Pokaż wiadomość
                                Ja mam niestety dwie lewe rece, ale widziałam cos takiego na dawandzie i chyba prędzej pokusze sie o kupno, chociaż taki własny z pewnością fajniejszy...
                                Z pewnością fajniejszy, bo własnoręcznie wykonany
                                ale nie każdy ma ochotę szyć i dla takich osób dawanda jest super miejscem
                                Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 29-09-2014, 12:32.
                                Agnieszka Korpa
                                www.materialistki.pl

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X