Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przepisy na mazurki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Przepisy na mazurki

    Jak zrobić dobrego mazurka?

    jeszcze nigdy nie robiłam zawsze zajmowała się tym moja mama a teraz muszę zroić sama napiszcie proszę przepisy na sprawdzone mazurki
  •    
       

    #2
    Odp: Przepisy na mazurki

    Ja też chetnie sie dowiem, jak robicie mazurki U mnie też zawsze mama robiła

    Skomentuj


      #3
      Odp: Przepisy na mazurki

      Ciekawy przepis z polki.pl

      Mazurek czekoladowy

      Składniki:
      - 30 dag mąki
      - 10 dag cukru pudru
      - 20 dag zimnego masła
      - 1 żółtko
      - 20 dag masy marcepanowej
      - 2 białka

      Kajmak:
      - po pół szklanki mleka i mleka w proszku
      - po 2 łyżki masła i kakao
      - biały lukier i owoce do ozdoby
      Sposób wykonania:
      1. Mąkę posiekać nożem z masłem, szybko zagnieść z żółtkiem i cukrem pudrem.

      2. Ciasto schłodzić w lodówce przez pół godziny. Rozwałkować i wyłożyć nim spód wysmarowanej tłuszczem i wyłożonej pergaminem okrągłej blaszki. Piec na złoty kolor w piekarniku nagrzanym do ok. 180 st. C.

      3. Masę marcepanową zagnieść z białkami. Za pomocą szprycki cukierniczej wycisnąć na brzeg podpieczonego ciasta. Mazurek włożyć do piekarnika i piec, aż masa marcepanowa uzyska lekko złoty kolor.

      4. Na kajmak ugotować mleko z cukrem (często mieszać), aż zgęstnieje. Wsypać mleko w proszku, wymieszać, przestudzić. Do masy dodać masło i całość ubić mikserem. Na koniec dodać kakao, wymieszać.

      4. Kajmakiem posmarować wierzch mazurka. Na koniec udekorować lukrem i owocami według uznania.

      Może coś takiego

      Skomentuj


        #4
        Odp: Przepisy na mazurki

        Uwaga! Ja postanowilam pierwszy raz zrobic mazurka:P ciekawe czy mi wyjdzie

        Skomentuj


          #5
          Odp: Przepisy na mazurki

          Ja polecam ten : http://www.ja-gotuje.pl/recipes/1194...akowo-kokosowy bardzo pyszny i sprawdzony
          Sałatka ryżowa- Najlepsza z owocami .

          Skomentuj


            #6
            Odp: Przepisy na mazurki

            U nas też mazurki nigdy nie były w modzie i tez nie piekliśmy ich na Wielkanoc, ale teraz robią się znów bardzo popularne i w tym roku tez mam w planach zrobić swój pierwszy mazurek. Ciekawe jak wyjdzie.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Przepisy na mazurki

              Mazurek orzechowy z bezą

              Składniki:
              3 duże jajka, białka i żółtka osobno
              180 g drobnego cukru do wypieków + dodatkowe 150 g na bezę
              120 g masła
              120 g mąki pszennej
              250 g zmielonych orzechów włoskich
              garść orzechów włoskich, posiekanych, do posypania
              andrut lub wafel do wyłożenia tortownicy

              W misie miksera umieścić żółtka i 180 g cukru. Utrzeć do powstania jasnej i puszystej masy żółtkowej (kogel-mogel). Stopniowo dodawać masło, łyżka po łyżce, cały czas ubijając/ucierając. Zmienić przystawkę miksera na miksującą i dodać mąkę, zmiksować. Dodać zmielone orzechy włoskie, zmiksować.

              Tortownicę o średnicy 25 cm wyłożyć adrutem, który przyciąć do wymiarów formy. Na andrut wyłożyć ciasto, wyrównać. Włożyć do piekarnika rozgrzanego do 175ºC i piec przez 20 minut.

              W międzyczasie zacząć ubijanie piany z białek. Kiedy piana będzie sztywna zacząć dodawać cukier - 150 g, łyżka po łyżce, powoli, ubijając po każdym dodaniu. Powinna powstać gęsta, błyszcząca masa bezowa.

              Po 20 minutach podpiekania wyjąć ciasto z piekarnika i rozłożyć delikatnie bezę, posypać posiekanymi orzechami włoskimi. Obniżyć temperaturę do 140ºC i piec kolejne 30 minut , następnie obniżyć temperaturę do 120ºC C i piec kolejne 30 - 40 minut. Beza powinna być chrupiąca i wypieczona z wierzchu. Wyjąć, wystudzić.

              na podstawie: http://www.mojewypieki.com/przepis/m...zechowo-bezowy

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Przepisy na mazurki

                Mazurek kajmakowy

                Składniki na ciasto kruche:
                175 g mąki pszennej
                25 g cukru pudru
                100 g masła, schłodzonego
                pół łyżki kwaśnej śmietany 18%
                1 żółtko
                szczypta soli

                Przygotować formę owalną o wymiarach 27 x 19,3 cm lub tortownicę o średnicy 24 cm. Jeśli nie posiadacie takiej formy - na papierze do pieczenia odrysować formę tortownicę o średnicy 21 cm. Powstały okrąg wydłużyć/powiększyć z jednej strony na kształt pisanki/jajka, wyciąć wzorzec.

                Wszystkie składniki na ciasto umieścić w malakserze i wyrobić/zmiksować (można też wyrobić ręcznie). Ciasto uformować w kulę, owinąć folią i włożyć do lodówki na 1 godzinę.

                Po tym czasie ciasto rozwałkować na grubość około 3 - 4 mm i wyłożyć nim owalną foremkę lub tortownicę wraz z 1 cm rantem. Jeśli przygotowaliście wzorzec - należy wyciąć z ciasta kształt pisanki - do rozwałkowanego ciasta przyłożyć wzorzec wycięty z papieru i wyciąć pożądany kształt. Wyciętą pisankę przełożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Z pozostałego ze ścinków ciasta ukształtować wałeczek i przykleić (na białko - pędzelek maczamy w białku i przyklejamy wałeczek do ciasta) do zewnętrznej krawędzi ciasta (będzie to zarazem krawędź, przez którą nie może przelać się nadzienie). Ciasto ponownie schłodzić w lodówce przez 30 - 60 minut.

                Przed samym pieczeniem ciasto w kilku miejscach ponakłuwać widelcem. Piec około 15 - 18 minut w temperaturze 200ºC, do wypieczenia i zarumienienia. Wyjąć, wystudzić na kratce.

                Domowy kajmak:
                160 ml śmietany kremówki 30% lub 36%
                140 g jasnego brązowego cukru
                ziarenka z 1 laski wanilii lub 1 łyżeczka pasty z wanilii

                Wszystkie składniki umieścić w niedużym garnuszku. Wymieszać i gotować na najmniejszej mocy palnika przez około 30 minut, co pewien czas mieszając. Odczekać 3 minuty, gorący kajmak wylać na kruchą upieczoną pisankę, rozprowadzić. Kajmak najszybciej tężeje w lodówce.

                Dodatkowo:
                ciasteczka amaretti
                migdały w słupkach
                orzechy w czekoladzie i złotej posypce

                Ozdobić mazurek, póki kajmak całkowicie nie stężeje (można oczywiście wykorzystać inne bakalie do ozdoby).

                na podstwawie: http://www.mojewypieki.com/przepis/mazurek-kajmakowy-ii

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Przepisy na mazurki

                  Mazurek z bakaliami

                  4-5 jajek
                  •1 szklanka cukru pudru
                  •1 opakowanie cukru waniliowego
                  •2 szklanki mąki
                  •10 dag daktyli
                  •10 dag fig
                  •10 dag smażonej skórki pomarańczowej
                  •10 dag rodzynek
                  •tłuszcz i bułka tarta do formy
                  •płatki migdałowe do dekoracji
                  •Lukier:
                  •1 szklanka cukru pudru
                  •2 białka
                  •sok i skórka otarta z 1 cytryny

                  Jajka ucieramy z cukrem pudrem i cukrem waniliowym. Dosypujemy po trochu mąkę. Bakalie kroimy w paseczki, rodzynki płuczemy. Mieszamy je z masą, którą przekładamy do formy wysmarowanej tłuszczem i obsypanej bułką tartą. Pieczemy na złoty kolor w temp. 170°C. Przygotowujemy lukier: cukier puder, białka i sok z cytryny ucieramy, pod koniec dosypujemy skórkę z cytryny. Wystudzone ciasto polewamy lukrem i posypujemy uprażonymi płatkami migdałowymi.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Przepisy na mazurki

                    Przepis, który zamierzam w tym roku wypróbować!!!

                    Mazurek Magdy Gessler

                    ciasto:
                    mąka 250g
                    masło 160g
                    cukier puder 100g
                    żółtka 2


                    Masa kajmakowa:
                    gotowa masa kajmakowa 1/2 puszki
                    Dekoracja:
                    migdały, sparzone i obrane
                    suszona gruszka (namoczona przez 10 minut w wódce gruszkowej lub w gorącej wodzie)

                    Masło rozetrzeć mikserem z cukrem pudrem i żółtkami, dodać mąkę i wymieszać. Dodać 2 łyżki chłodnej wody, uformować kulę z ciasta, owinąć folią i włożyć do lodówki na godzinę. Formę wyłożyć papierem do pieczenia i wyłożyć cienko rozwałkowanym ciastem (5 mm). Piec przez 15 minut, na złoty kolor, w piekarniku nagrzanym do 190 stopni. Na upieczonym cieście rozsmarować 1/2 puszki gotowej masy kajmakowej. Udekorować migdałami i suszoną gruszką.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Przepisy na mazurki

                      Pochwalę się: Zrobiłam mazurek według przepisu Magdy Gessler!!! Bardzo łatwy przepis na ciasto. Robi się szybko. Smakuje rewelacyjnie!!! Polecam!!!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Przepisy na mazurki

                        Wg mnie mazurek to jednocześnie bardzo trudne i łatwe ciasto. Niby łatwe, ale równie łatwo można go zepsuć. Mi w tym roku kruche ciasto wyszło za kruche, mój mazurek nawet podróży nie przetrwał w całości, ale był pyszny

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Przepisy na mazurki

                          ja nigdy nie pamiętam żadnych przepisów. Na szczęście mam swój niezbędnik w kuchni http://tylkorelaks.pl/120-pyszne-cia...379001804.html bardzo ciekawe przepisy na najsmaczniejsze domowe ciasta.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Przepisy na mazurki

                            Mi często nie wychodził nie wiem czemu a teraz czeka na mnie nowa silikonowa forma do pieczenia, zamówiłam sobie w duce online - https://dukapolska.com/naczynia-kuch...nia/silikonowe koleżanka mi chwaliła że lepiej jej tak wypieki wychodza więc dam znać jak wypróbuje

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Przepisy na mazurki

                              Mazurek obowiązkowo musi znaleźć się u nas na stole wielkanocnym.... Poza tym ozdabianie mazurka z dzieciakami to nasza rodzinna tradycja. W zeszłym roku na przykład kupiliśmy kolorowe mazaki jadalne. W tym roku pewnie ponownie coś takiego zaplanujemy

                              Drugie ciasto jakie pzygotuję to cytryniak:
                              https://www.przepisy.pl/przepis/cytryniak-7691

                              Ulubione ciasto moich dzieci

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X