Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak odzwyczaić od nocnych karmień

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

    Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
    Ehh czyli przede mną jeszcze drugie tyle bo od 2 tygodni już walczę... Udaje mi się wyeliminować jedzenie ale synek wciąż budzi się kilkakrotnie w ciągu nocy też tak miałaś?
    Tak budziła się też. Jak brzuszek się najadał i już nie chciała jeść to mimo wszystko córa coś mi się budziła, jakby czegoś jednak chciała.Tu zadziałała szybka reakcja, nie czekałam, aż zdąży mi się rozbudzić, tylko od razu biegiem smoczek do paszczy, pogłaskanie po główce. Na ręce brałam tylko jak płakała. Bo chyba miała problemy z samodzielnym zasypianiem po ponownym wybudzeniu, więc nie dopuszczałam do tego. Teraz nabyła tę umiejętność i jest spokojnie

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

      nio wlasnie wazne w tej kwestii jest aby dziecko umialo samo zasypiac nawet po przebudzeniu - nie z głodu - moja Zosia z czasem tego sie na szczescie nauczyla, teraz niekiedy w czasie nawet drzemki dziennej slysze sie gdzies po 40 minutach sie przebudza lekko - ale na moje szczescie potrafi przekrecic sie na boczek i lulu

      Skomentuj


        #18
        Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

        Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
        Tak budziła się też. Jak brzuszek się najadał i już nie chciała jeść to mimo wszystko córa coś mi się budziła, jakby czegoś jednak chciała.Tu zadziałała szybka reakcja, nie czekałam, aż zdąży mi się rozbudzić, tylko od razu biegiem smoczek do paszczy, pogłaskanie po główce. Na ręce brałam tylko jak płakała. Bo chyba miała problemy z samodzielnym zasypianiem po ponownym wybudzeniu, więc nie dopuszczałam do tego. Teraz nabyła tę umiejętność i jest spokojnie
        mój bezsmoczkowy więc to u mnie odpada :/
        Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
        nio wlasnie wazne w tej kwestii jest aby dziecko umialo samo zasypiac nawet po przebudzeniu - nie z głodu - moja Zosia z czasem tego sie na szczescie nauczyla, teraz niekiedy w czasie nawet drzemki dziennej slysze sie gdzies po 40 minutach sie przebudza lekko - ale na moje szczescie potrafi przekrecic sie na boczek i lulu
        Mój dziś w nocy dwa razy uśpił się sam a nad ranem musiałam poklepać po plecach ale w dzień to nie ma szans żeby sam zasnął jak się przebudzi :/

        Skomentuj


          #19
          Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

          pradip to widze ze postepy są - trzymam kciuki za Was i aby odzwyczajanie poszlo szybciutko, u nas Zosia z czasem tego sie nauczyla powiem szczerze tak kolo roczku bo wczesniej tez jak sie przebudzila w dzien to nie bylo szans na dalsze spanko

          Skomentuj


            #20
            Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

            Ciekawy jest blog http://spijmalenstwo.blogspot.com/20...piania-po.html
            Można tam znaleźć wiele ciekawych informacji o spaniu i usypianiu niemowlaków. warto tam zajrzeć, sama skorzystałam z kilku rad, które były dla mnie pomocne przy nauce zasypiania córci.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

              Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
              mój bezsmoczkowy więc to u mnie odpada :/

              Mój dziś w nocy dwa razy uśpił się sam a nad ranem musiałam poklepać po plecach ale w dzień to nie ma szans żeby sam zasnął jak się przebudzi :/
              No to i tak świetnie Obiło mi się o uszy, że najpierw trzeba zająć się właśnie nocnym spaniem, a drzemkami w następnej kolejności dopiero.

              Plusem bezsmoczkowego dziecka jest to, że potem nie musisz odzwyczajać

              Skomentuj


                #22
                Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

                nio smoczek ma swoje plusy i minusy - to temat rzeka przynajmniej dla mnie, jest pomocny w wielu sytuacjach ale właśnie kwestia odsmoczkowania jest trudna - u nas Zosia byla smoczkowa ale nie zaluje tego powiem szczerze i odsmoczkowanie poszlo gladko i szybko u nas mimo ze sie balam tego

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

                  Ja po smoczek sięgnęłam, bo już wolałam smokoholika niż cycoholikaTeraz smoczek najlepszy przyjaciel, póki co nie planujemy rozstania z najlepszym kolegą córci.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

                    Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
                    Powiem szczerze, że ja jest trochę wygodnicka matka i moje cycowe dziecko oduczyłam jeść w nocy, by móc się jak należy wyspać Ale każde dziecko jest inne, ma inne potrzeby. Mojej wystarczyło najedzenie do syta przed nocką, czyli dużo gęstej kaszki, potem za godzinę dobijam cycem przy którym córa usypia. A jak mi się w nocy budziła to przytulałam i smoczka,i tak za każdym razem, aż poszła spać. Gdy już to nie skutkowało był cyc i do łóżeczka...i tak z 3 karmień zrobiły się dwa, potem jedno, a teraz śpi do rana.
                    Nie protestowała przy tym córa bardzo ? Ja na razie podejmowałam takie jednorazowe próby i kończyło się strasznym płaczem i w końcu cycem ... Nie wiem czy mam być nieustępliwa do końca i za żadne skarby małej nie przystawić, ani jak ją inaczej wyciszyć z takiego płaczu ...

                    Natomiast co do drzemek przez dzień, tu nawet dość łatwo udało mi się zdecydowanie poprawić małej drzemkę (u nas było podobnie, po ok 30-40 min nagłe przebudzenie i zwykle bylo po spaniu, u pół dnia marudzenia, chyba że w odpowiedniej chwili dobiegłam ze smoczkiem i wyhusiałam wózkiem to jeszcze na chwilkę usnęła)
                    otóż postarałam się codziennie ściśle przestrzegać rozkładu dnia, zawsze wszystkie elementy (drzemka, deser, spacer, obiad, zabawy) były w tej samej kolejności i w zbliżonych porach, usypiam zawsze w jednym miejscu przy zaciągniętych roletach, ciszy w domu, dodałam mały rytułał przed drzemką (wyciszenie domu- radia etc, zasłaniamy żaluzje, mówimy "dobranoc słoneczko , do zobaczenia po drzemce" i idziemy do wózeczka i po 2 minutach malutka śpi. Pierwszego dnia po pół godzinie tradycyjnie smoczek i husiu, drugiego raz zakwiliła, dałam smoka i tyle, spała dalej, w kolejnych dniach już tylko po 30 min się troszkę powierciła, a teraz śpi bez problemu, bez przebudzenia 1,5 godziny i jest wesoła i radosna po takiej dobrej drzemce
                    Jakby tylko te noce poprawić ...

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

                      Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
                      No to i tak świetnie Obiło mi się o uszy, że najpierw trzeba zająć się właśnie nocnym spaniem, a drzemkami w następnej kolejności dopiero.

                      Plusem bezsmoczkowego dziecka jest to, że potem nie musisz odzwyczajać
                      A ja właśnie słyszałam odwrotnie, że najpierw trzeba uregulować drzemki w dzień i faktycznie jak młody lepiej śpię w ciągu dnia to i w nocy.
                      Niby masz rację z tym smokiem ale tak jak piszą dziewczyny czasem by się chciało wsadzić go do dzioba a ten mały gad tylko się bardziej wtedy wścieka
                      Napisane przez scrimerka Pokaż wiadomość
                      Nie protestowała przy tym córa bardzo ? Ja na razie podejmowałam takie jednorazowe próby i kończyło się strasznym płaczem i w końcu cycem ... Nie wiem czy mam być nieustępliwa do końca i za żadne skarby małej nie przystawić, ani jak ją inaczej wyciszyć z takiego płaczu ...

                      Natomiast co do drzemek przez dzień, tu nawet dość łatwo udało mi się zdecydowanie poprawić małej drzemkę (u nas było podobnie, po ok 30-40 min nagłe przebudzenie i zwykle bylo po spaniu, u pół dnia marudzenia, chyba że w odpowiedniej chwili dobiegłam ze smoczkiem i wyhusiałam wózkiem to jeszcze na chwilkę usnęła)
                      otóż postarałam się codziennie ściśle przestrzegać rozkładu dnia, zawsze wszystkie elementy (drzemka, deser, spacer, obiad, zabawy) były w tej samej kolejności i w zbliżonych porach, usypiam zawsze w jednym miejscu przy zaciągniętych roletach, ciszy w domu, dodałam mały rytułał przed drzemką (wyciszenie domu- radia etc, zasłaniamy żaluzje, mówimy "dobranoc słoneczko , do zobaczenia po drzemce" i idziemy do wózeczka i po 2 minutach malutka śpi. Pierwszego dnia po pół godzinie tradycyjnie smoczek i husiu, drugiego raz zakwiliła, dałam smoka i tyle, spała dalej, w kolejnych dniach już tylko po 30 min się troszkę powierciła, a teraz śpi bez problemu, bez przebudzenia 1,5 godziny i jest wesoła i radosna po takiej dobrej drzemce
                      Jakby tylko te noce poprawić ...
                      Brawo super że Ci się udało. Ja podobnie w okolicach 40-30 minut czatuje przy wózku i staram się jeszcze dolulać

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

                        Napisane przez scrimerka Pokaż wiadomość
                        Nie protestowała przy tym córa bardzo ? Ja na razie podejmowałam takie jednorazowe próby i kończyło się strasznym płaczem i w końcu cycem ... Nie wiem czy mam być nieustępliwa do końca i za żadne skarby małej nie przystawić, ani jak ją inaczej wyciszyć z takiego płaczu ...
                        Oczywiście, że początkowo protestowała. Dlatego nie od razu, tylko redukowałam ilość karmień z trzech do dwóch itd. Zorientowałam się np. że środkowe nocne karmienie jest bardzo krótkie, córcia chciała bardziej przytulić się do cyca i pomyplać coś, niż jeść, więc zaczęłam od eliminacji właśnie tego jedzonka. I tu zaczęłam ze smoczkiem, przytuleniem i odłożeniem. I koniecznie córcia w swoim łóżeczku kategorycznie musiała spać, bo jak mnie czuje, to wiadomo, że cyca tym bardziej chciała wyłudzić. A na pierwsze nocne karmienie w pewnym momencie męża zaczęłam wysyłać do córci. I to też był dobry patent, bo nie czując mnie bardziej była skora to zaśnięcia ponownego. Ja przychodziłam do niej, jak tata nie dał rady i histeria była. Tylko trzeba było błyskawicznie działać i jak tylko jęknęła na przebudzenie to szybko smoczek do buzi itd.... Generalnie u nas jak była histeria to cyc był, widocznie wtedy jednak cyc był mojemu dziecku potrzebny. Ale z czasem histerii było coraz mniej, aż przeszły zupełnie więc życzę powodzenia!

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

                          Również staram się odzwyczaić córkę od nocnego karmienia, tym bardziej że przed snem zjada kaszkę więc głodna nie powinna być. Jednak mimo iż czasem uda mi się ją uśpić bez piersi to gdy obudzi się w nocy nie daje się "oszukać" wodą. Nie bardzo mam serce aby przetrzymać jej płacz i ostatnio po około 1-1,5 godz dałam za wygraną. Czy naprawdę trzeba mieć do tego tak twarde nerwy i serce?

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

                            Ja oszukiwałam dziecko i zamiast dawać mu mleko, podawałam przegotowaną wodę, której szybko mu się odechciało ze względu na nijaki smak. Trwało to może 2 miesiące do 3 max i dziecko przestało mi się w nocy budzić na mleczko czy inne zachcianki. A ja mogłam się w końcu wyspać

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

                              Mój synek bardzo szybko zaczął przesypiać całe nocki ale to dlatego chyba że był dokarmainy butelką (wcale nie z mojego wyboru ) i niestety to też nie wpływało dorze na laktację

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

                                U nas też dosć szybko zakończyło sie nocne karmienie. Synek jakoś sam przestawał budzić się i stopniowo te pobudki między karmieniami były większe. Żeby oduczyć to najlepiej zamiast mleka podawać wodę.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X