Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Storczyk

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Storczyk

    Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
    2- pędowe za 14,50 zł? To na prawde bardzo tanio, storczyk to zawsze mi się kojarzył z takim drogim kwiatem. Ten co mam w domu jest z 1 pędem, szkoda że jutro zamkniete sklepy.
    tak tak 2 pędowy za 14,50 też sie zdziwiłam ceną - jak widziałam gazetke to stwierdzilam iz pewno nie beda ładne a na miejscu milo sie zaskoczyłam - bo kwiaty ladne i różne kolory kwiatow

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Storczyk

      Miałam jednego storczyka który przy sprzątaniu spadł mi z okna z 1 piętra na taras, chciałam skleić osłonkę bo była bardzo ładna, po czym za szybko wrzuciłam do środka kwiatka, którego korzenie się przykleiły, musiałam je urwać, kwiat zaczął schnąć... przestałam o niego dbać. Za jakiś czas dostałam nowego (stary mimo wszystko został) i znalazłam w necie że wystarczy je raz w tygodniu moczyć godzinę w wodzie i to wszystko, teraz mój stary biedny storczyk (który był dwupędowy) puścił jeden pęd i już na dniach będą rosły kwiaty. A mój nowy dopiero co stracił swoje kwiatki

      Skomentuj


        #18
        Odp: Storczyk

        Ah...Nie wiem. Mnie storczyki chyba nienawidzą
        Ostatnio dość często dostawałam w prezencie...tydzień wytrzymywały? I umierały mi. Opadały kwiaty a liście żółky
        Raz sobie sama kupiłam, to był najdłużej ale nie za długo a dbałam o nie tak, jak dba się o storczyki.
        Natomiast planty, kwiaty doniczkowe mnie dość tolerują.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Storczyk

          trzeba mieć reke do kwiatów ja niestety jej nie mam jak storczyk uschnie przekwitnie oddam mamie a u mamy pięknie kwitnie

          Skomentuj


            #20
            Odp: Storczyk

            Ja mam dwa cudne storczyki, żyją już kupe czasu chyba dlatego, ze ja ogólnie za kwiatkami nie jestem i zapominam o tym, ze one są. Stoją w dobrym miejscu gdzie mają słoneczko + podelwane są jak sie przypomnij i kwitną cały rok, mają piekne kwiaty i mocne.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Storczyk

              też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

              Skomentuj


                #22
                Odp: Storczyk

                Dziewczyny czy miałyscie kiedys niebieskego storczyka? Moja mama na takego choruje żeby sobie kupić, ale słyszłam że podobno one są tylko niebieske na początku, drugi kwiat jest już biały, prawda to??

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Storczyk

                  Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
                  Dziewczyny czy miałyscie kiedys niebieskego storczyka? Moja mama na takego choruje żeby sobie kupić, ale słyszłam że podobno one są tylko niebieske na początku, drugi kwiat jest już biały, prawda to??
                  Niebieskie storczyki sa farbowane, więc z czasem wydaje mi się blaknie kolor, i nowy kwiat biały już jest.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Storczyk

                    Ja mam dwu, kupilam 1 w kwiaciarni jeden w ikei. Drogie, ale lubie i sa piekne. U mamy trzymam bo u siebie sie boje, ze dzieciaki by je jeszcze zniszczyly przypadkiem.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Storczyk

                      jjmka dokladnie niebieskesa farbowne wiec drugie kwiaty sa juz białe, niekiedy maja gdzie niegdzie pigment i sa duzo wieksze kwiaty - tak u mojej siostry było przynajmniej

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Storczyk

                        Poczytłam troche w internecie na ten temat i dowiedziałam się że faktycznie wstrzykuja w pęd jakis barwnik, zastanawiam sie teraz czy taki barwnik można gdzies kupic żeby ten niebieski kolor utrzymać.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Storczyk

                          niebieskiego to jeszcze nie widziałam chyba , ale czego to nie wymyślą aby skusić klienta Ja jeszcze nigdy nie dostałam storczyka za to mąż mi ostatnio kupił gardenię która póki co się jeszcze trzyma ale się naczytałam że trudna jest w utrzymaniu

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Storczyk

                            Taki niebieski to byłby ekstra! albo np dwukolorowy

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Storczyk

                              są i niebieskie i kolorowe tylko niestety one sa barwione sztucznie - wiec modyfikowane i juz kolejne kwiay co kwitna z takiego storczyka sa białe i bardzo czesto wieksze niz normalnie

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Storczyk

                                Kiedyś słyszałam że kwiaty błękitne są podlewane atramentem, ale nie wiem ile w tym prawdy, nie wiem czy to nie chodziło o cięte rumianki do wazonu ja swego czasu stworzyłam kilka odmian kolorów fiołków które uwielbiam, ponieważ rozmnaża się je poprzez liście, wystarczyło dwa liście włożyć do ziemi w to samo miejsce aby powstał dwukolorowy kwiat :

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X