Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady pediatry
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady pediatry Na wasze pytania o zdrowie i pielęgnację niemowląt i kilkulatków. Dziecko ma gorączkę ale brak innych objawów choroby? A może nie wiesz, który specjalista dziecięcy w Twojej okolicy jest najlepszy? Pomagamy sobie w rozwiewaniu wątpliwości.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 16-07-2013, 09:34
Kropa87 Kropa87 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Kropa87.polki.pl

Zdjęcia: 8
Domyślnie Bioderka niemowlaka

Moja mała za 2 tygodnie kończy 2 miesiące. Kiedy po porodzie wyszłam ze szpitala, w książeczce jej zdrowia zauważyłam wpis - "BIODERKA DO OBSERWACJI". Pytałam mojego pediatrę o jej bioderka, on tylko spojrzał i nic nie powiedział. Ostatnio przebierając małą zauważyłam, że fałdki na lewym bioderku są w mniejszym odstępie niż na prawym (idą krzywo). Czy to oznacza, że malutka może kuleć w przyszłości? Co robić, aby poprawić jej stan bioderek?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-07-2013, 09:38
Marynika Marynika jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Marynika.polki.pl

Domyślnie Odp: Bioderka niemowlaka

Warto nawet na niekonieczna kontrole wybrac sie do ortopedy. Nawet jesli mialoby to byc prywatnie to warto
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-07-2013, 11:16
Kropa87 Kropa87 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Kropa87.polki.pl

Zdjęcia: 8

Ciekawi mnie, dlaczego pediatra nie zwrócił na to uwagi i nie wysyła nas na usg. a w piątek byłam z nią u niego na kontroli i szczepieniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-07-2013, 12:45
aniolec3ek aniolec3ek jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
aniolec3ek.polki.pl

Miasto: Piekary Śląskie
Zdjęcia: 56

Warto pójść do ortopedy dzieciecego, i zrobić maleństwu USG, ja nie chce nikogo straszyć, ale nierówne fałdki mogą świadczyć właśnie o wadzie bioderek.

Victoria ur. 18.05.2011 2700g 51cm Nasze Szczęście

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-07-2013, 16:22
pediatra's Avatar
pediatra pediatra jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
pediatra.polki.pl

Prawidłowa budowa stawów biodrowych jest niezbędna do prawidłowego chodzenia. Istnieje wiele kryteriów tzw klinicznych czyli to co widać , które mogą sugerować jakąś nieprawidłowość. Od dawna wiadomo, że nierówność fałd pośladkowych nie jest jednoznacznym dowodem na patologię.W obecnych czasach , kiedy mamy powszechny dostep do badania USG warto wykonać takie badanie i uspokoić się. Doswiadczony pediatra na ogół potrafi dobrze ocenić stan stawów biodrowych- może dlatego Pani pediatra nie widzi nic niepokojącego? Ale jeśli czuje Pani niepokój to proponuje konsultację ortopedy ewentualnie USG stawów biodrowych.
Nieprzeczytane 22-10-2014, 14:04
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

Przy wypisie ze szpitala pediatra powiedziała nam że zanim dziecko skończy 3 miesiące trzeba udać się na usg bioderek nawet jeśli nic się nie dzieje. Profilaktycznie powinny być one zbadane.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-10-2014, 21:55
mimilkaaa mimilkaaa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mimilkaaa.polki.pl

Miasto: Warszawa

Będąc u ortopedy stwierdzono nie równe fałdki, Mili miała ok.3 mieś, robiliśmy usg które nic nie wykryło i nawet RTG stawów biodrowych gdzie również i te badanie nic nie wykryło, ale ile stresu mieliśmy ... Warto zadbać o takie sprawy jak najwcześniej, mam znajomą gdzie rodzice nie dopilnowali spraw z biodrami i jako dorosła kobieta ma problem z pełną sprawnością :/
Nieprzeczytane 23-10-2014, 21:58
mimilkaaa mimilkaaa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mimilkaaa.polki.pl

Miasto: Warszawa

"nierówne fałdki" błąd ort. przepraszam :P
Nieprzeczytane 24-10-2014, 00:17
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

Cytat:
Napisał mimilkaaa Zobacz post
Będąc u ortopedy stwierdzono nie równe fałdki, Mili miała ok.3 mieś, robiliśmy usg które nic nie wykryło i nawet RTG stawów biodrowych gdzie również i te badanie nic nie wykryło, ale ile stresu mieliśmy ... Warto zadbać o takie sprawy jak najwcześniej, mam znajomą gdzie rodzice nie dopilnowali spraw z biodrami i jako dorosła kobieta ma problem z pełną sprawnością :/
my tez mielismy duzo stresu z biodrami bo jeden pediatra nas porzadnie nastarszyl - ale po badaniu usg wyszlo iz nie jest tak zle jak sie zapowiadało, mielismy zalecony ino specjalny system ponoszenia, noszenia i układania Małej i po kolejnej wizycie kontrolnej na szczescie było wszytsko dobrze
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-11-2014, 09:24
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

Zdjęcia: 40

Cytat:
Napisał Kropa87 Zobacz post
Moja mała za 2 tygodnie kończy 2 miesiące. Kiedy po porodzie wyszłam ze szpitala, w książeczce jej zdrowia zauważyłam wpis - "BIODERKA DO OBSERWACJI". Pytałam mojego pediatrę o jej bioderka, on tylko spojrzał i nic nie powiedział. Ostatnio przebierając małą zauważyłam, że fałdki na lewym bioderku są w mniejszym odstępie niż na prawym (idą krzywo). Czy to oznacza, że malutka może kuleć w przyszłości? Co robić, aby poprawić jej stan bioderek?
To dziwne że przy wypisie ze szpitala nic Ci na ten temat więcej nie powiedzieli. Ja dostałam pisemną informację do książeczki że mam iść z małą na kontrolne usg bioderek, nie że coś się złego dzieje tylko takprofilaktycznie każdemu zalecali. Byłam na tym badaniu, Pani powiedziała że bioderka idealne ale i tak za 3 miesiące kazała przyjść do kontroli czy dalej jest dobrze. No i było dobrze moja znajoma miała tak samo, też dostała zalecenie na kontrolne usg
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania