Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

500 zł na dziecko od rządu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    500 zł na dziecko od rządu

    Słuchajcie, słyszałyście z pewnością, że PiS chce wprowadzić od 2016 roku program rodzina 500+? W ramach programu rodzice mają dostawać 500 zł na drugie i kolejne dziecko. Wczoraj ruszyły konsultacje społeczne w tej sprawie. Swoje wnioski i opinie można zgłaszać na adres: rodzina500plus@kprm.gov.pl

    PISZCIE!!!!

    Swoją drogą nie uważacie, że pomijanie pierwszych dzieci i jedynaków jest jednak niezbyt smaczne? Wiadomo, że pierwsze dziecko jest najdroższe. Po nim kolejne dzieci "dziedziczą" wiele rzeczy, ubrań i dzięki temu są tańsze, a rząd nie chce na te pierwsze dzieci dawać kasy... Dla mnie to nie sprawiedliwie tym bardziej, że rodziny z kilgorkiem dzieci będą dostawać tą kasę nawet mimo bardzo wysokich dochodów, bo nie ma górnego kryterium dochodowego! Czyli ja np. z dochodem 1500 zł na osobę w rodzinie nie dostane na moje jedno dziecko 500 zł, a ktoś z dochodem 4000 zł na osobe z 5 dzieci dostanie co miesiac 2000 zł gratis!
  •    
       

    #2
    Odp: 500 zł na dziecko od rządu

    Poza tym pieniądze mają trafiać do rodzin w formie gotówki tzn kasy. Według mnie to porażka. Oni mówią o zaufaniu społecznym, ale według mnie to nawine, bo będzie masa patologicznych rodziców, którzy wezmą te 500 zł i pójdą po papierosy i alkohol, a dziecku z tej kasy zostanie najwyżej 2 zł na kiepską czekoladę na pocieszenie. Nie wydaje Wam się, że powinni to wydawać w formie np bonów? Żeby można było za nie kupić TYLKO produkty dla dzieci lub żywność?

    Skomentuj


      #3
      Odp: 500 zł na dziecko od rządu

      Jeszcze jedno w tym temacie! Na FB powstał profil https://www.facebook.com/TAK-Dla-Jed...9690341464453/

      Jeśli uważacie, że pierworodne dzieci powinny być traktowane w tym kraju tak jak kolejne to dołączajcie! Yo ważne, może jak rząd zobaczy ile nas jest to zmieni zdanie i naszym pierwszym dzieciom też dadzą jakieś pieniążki na pomoc w utrzymaniu czy rozwoju. Nie można się godzić na dyskryminowanie pierwszych dzieci!

      Skomentuj


        #4
        Odp: 500 zł na dziecko od rządu

        Ja swoje wnioski wypowiem biorąc udział w konsultacjach społecznych.

        Wiem jedno, mimo, że oboje z mężem mamy wyższe wyksztalcenie i pracujemy na pełen etat w swoim zawodzie to zarabiamy tyle, że łapiemy się na pomoc społeczną. I tu jest coś nie tak.

        Skomentuj


          #5
          Odp: 500 zł na dziecko od rządu

          Nie wierzę w to 500, zwłaszcza, że już się wycofuja z teho.,

          Skomentuj


            #6
            Odp: 500 zł na dziecko od rządu

            Napisane przez monaa987 Pokaż wiadomość
            Nie wierzę w to 500, zwłaszcza, że już się wycofuja z teho.,
            Kto się wycofuje?
            Jakoś ja nie słyszałam, by się wycofywano?
            Ale uważam, że nie każdy powinien dostać. Uważam, że należy wprowadzić pewne progi dochodowe...

            Skomentuj


              #7
              Odp: 500 zł na dziecko od rządu

              też nie słyszałam aby się wycofywali Nawet rozmawialiśmy o tym w święta Zobaczymy co Nowy rok przyniesie czy faktycznie tak będą wypłacać
              ale coś za pięknie to wygląda że az 500zł ale no fajnie by było któż by się nie cieszył z takich pieniędzy

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: 500 zł na dziecko od rządu

                ja też wysłałam swoje wnioski. Co do wycofywania no to wycofali się póki co z terminu bo przesunęli go do kwietnia póki co. Czas pokaże czy w kwietniu zaczną wypłacać i komu. Według mnie albo wszyscy powinni dostawać bez kryterium dochodowego albo wszyscy z kryterium dochodowym. Nie podoba mi się dyskryminowanie rodzin z jednym dzieckiem.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: 500 zł na dziecko od rządu

                  annaniol - bo to ma na celu zachęcić rodziny do posiadania więcej niż jednego dziecka Ale z tego co mówią to i na pierwsze dziecko chyba też Bo ja już tyle się nasłuchałam że sama już nie wiem
                  Zapraszam tu jeśli macie jakieś pytania http://forum.babyonline.pl/forum/sho...ewpost&t=11168

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: 500 zł na dziecko od rządu

                    Na pierwsze dzieck dostaną tylko ci, którym dochod na osobe nie przekracza 800 zł na osobe. Mnie osobiście program ten na tych warunkach nie zachęca do posiadania większej ilości dzieci niż jedno. Jaka mam gwarancje, że za rok, dwa zasady nie zmienią się? Nie czuje wsparcia od Państwa przy jednym dziecku i obawiam się, że przy kolejnych tez go nie odczuje. Poza tym pierwsze dziecko jest najdroższe w utrzymaniu.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: 500 zł na dziecko od rządu

                      A mnie zbulwersowało to że zasiłek nalezy się tylko dziecku do 18 roku zyciaa co potem? Moje dziecko za niedługo skończy 18 lat a i tak nadal uczy sie a co za tym idzie koszty są


                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: 500 zł na dziecko od rządu

                        z tego co wiem to do 16 roku życia a nie 18tego nawet. Ale podobno dla starszych dzieci, które nie załapią się na ten program, ma być jakiś inny. Nie wiadomo jednak jaki i kiedy wejdzie w życie. PiS naobiecywało ludziom gruszki na wierzbie, a teraz robi wszystko żeby spełnić obietnicy, ale jak najmniej na nie wydać...

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: 500 zł na dziecko od rządu

                          To były obietnice przedwyborcze chyba nikt w nie nie wierzył ? Bo obiecuje każdy mało kto spełnia.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: 500 zł na dziecko od rządu

                            Wczoraj czytałam artykuł ministerialny i faktycznie podnieśli wiek dzieci z 16 do 18 aktualnie. Ale progu dochodowego na pierwsze dziecko nie chcą znieść czy na jedynak i nie zamierzają wprowadzać progu dochodowego dla drugiego i kolejnego dziecko, bo cytuję "to się nie opłaca"! No ratujcie mnie! Nie opłaca im się wprowadzić progu dochodowego dla ludzi, którzy nie ptorzebują zasiłku a wprowadzają próg dla jedynaków i pierwszych dzieci.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: 500 zł na dziecko od rządu

                              Już podobno słyszałam w radio, że mają zmniejszyć do 400 złotych i że na każde dziecko a nie już tylko na wybrane. Ale czy znowu się nie wycofają? Zresztą GDYBYM BYŁA PREZYDENTEM zupełnie inaczej bym to zorganizowała Albo chociaż doradcą prezydenta
                              A tak poważnie to czy poważnie myślący człowiek który chce mieć dzieci to tylko dlatego żeby dostać pieniądze? przecież polki nie będą ich rodzić więcej bo dostaną kasę ( chociaż i takie pewnie się znajdą )

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X