Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jadłospis niemowlę po 7ms, kp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    jadłospis niemowlę po 7ms, kp

    Witam Was serdecznie,
    właśnie się zarejestrowałam na forum i cieszę się że mogę się z Wami skonsultować oraz z Panią Dietetyk
    bardzo proszę o pomoc w sprawie jadłospisu mojego synka. Dziecko skończyło właśnie 7 ms, jest cały czas karmione piersią. Apetyt duży. Waga ok 7,3 kg. To co mnie martwi to rozkład posiłków w ciągu dnia, mam wrażenie że cały czas jemy zwłaszcza teraz gdy dziecko też próbuje samodzielnie pobawić się jedzeniem więc czas posiłku się wydłuża.
    Nasz rozkład
    ok 7:30 pierś
    ok 9:30 porcja owoców/warzyw- ok 150ml, w tym owoce 100g
    ok 10:30 pierś
    ok 12:30-13 obiadek; zupka przygotowana zgodnie ze schematem żywieniowym, do 180-200ml
    15-15:30 pierś
    17:30 pierś
    18:30 kaszka bezmleczna, na wodzie np holle, baby sun- do 120g+ dodatek owoce lub warzywa ok 50g, dla smaku
    + pobudki na pierś ok 21, 23, 2, 4 w nocy.

    Czy taki rozkład jest prawidłowy? Czy odstępy i wielkość porcji jest prawidłowa??chciałabym powoli zmierzać w stronę 5 posiłków.
    Czy powinnam posiłki stałe podawać po karmieniu piersią np. ten deserek owocowy z 9:30?czy tak jak opisałam traktować go jako osobny posiłek? Z drugiej strony obawiam się aby wielkością porcji nie obciążyć żołądka ale dając w odstępach co godzinę jedzenie, tak jak pisałam mam wrażenie że cały czas jemy
    Zastanawia mnie ta potrzeba piersi po położeniu spać, po kaszce. Synek potrafi się budzić co 2 godziny +w nocy 2 karmienie ( 2 i ok 4)
    Czy powinnam ograniczyć ilość karmień piersią po kaszce wieczornej? Niestety synek nie chce pić nic z butelki więc odpada podawanie wody w nocy. Nie wiem jak sobie teraz z tym poradzić…

    Jak wyglądają Wasze jadłospisy i odstępy czasowe między posiłkami??
    Będę wdzięczna za możliwie szybkie odpowiedzi.
    gosia

    #2
    Odp: jadłospis niemowlę po 7ms, kp

    Mój synek też skończył 7ms, waży ponad 9kg. A nasz rozkład dnia wygląda następująco:
    6:00-7:00 - mleko modyfikowane 180ml (w zależności o której synek się obudzi, zdarza się że już o 5:00)
    10:00 - kaszka ok 100ml
    13:00 - obiadek ok 120-130g + soczek lub herbatka ok. 90ml
    16:00 - mleko 150-180ml
    18:00 - deserek owoce + soczek lub herbatka ok. 90ml
    20:00 - mleko 210ml
    W nocy mały już się nie budzi na jedzenie. Nie wiem czy to dużo czy mało, ale synek dobrze przybiera na wadze i zawsze ma ogromny apetyt.

    Skomentuj


      #3
      Odp: jadłospis niemowlę po 7ms, kp

      Napisane przez hadri Pokaż wiadomość
      Witam Was serdecznie,
      właśnie się zarejestrowałam na forum i cieszę się że mogę się z Wami skonsultować oraz z Panią Dietetyk
      bardzo proszę o pomoc w sprawie jadłospisu mojego synka. Dziecko skończyło właśnie 7 ms, jest cały czas karmione piersią. Apetyt duży. Waga ok 7,3 kg. To co mnie martwi to rozkład posiłków w ciągu dnia, mam wrażenie że cały czas jemy zwłaszcza teraz gdy dziecko też próbuje samodzielnie pobawić się jedzeniem więc czas posiłku się wydłuża.
      Nasz rozkład
      ok 7:30 pierś
      ok 9:30 porcja owoców/warzyw- ok 150ml, w tym owoce 100g
      ok 10:30 pierś
      ok 12:30-13 obiadek; zupka przygotowana zgodnie ze schematem żywieniowym, do 180-200ml
      15-15:30 pierś
      17:30 pierś
      18:30 kaszka bezmleczna, na wodzie np holle, baby sun- do 120g+ dodatek owoce lub warzywa ok 50g, dla smaku
      + pobudki na pierś ok 21, 23, 2, 4 w nocy.

      Czy taki rozkład jest prawidłowy? Czy odstępy i wielkość porcji jest prawidłowa??chciałabym powoli zmierzać w stronę 5 posiłków.
      Czy powinnam posiłki stałe podawać po karmieniu piersią np. ten deserek owocowy z 9:30?czy tak jak opisałam traktować go jako osobny posiłek? Z drugiej strony obawiam się aby wielkością porcji nie obciążyć żołądka ale dając w odstępach co godzinę jedzenie, tak jak pisałam mam wrażenie że cały czas jemy
      Zastanawia mnie ta potrzeba piersi po położeniu spać, po kaszce. Synek potrafi się budzić co 2 godziny +w nocy 2 karmienie ( 2 i ok 4)
      Czy powinnam ograniczyć ilość karmień piersią po kaszce wieczornej? Niestety synek nie chce pić nic z butelki więc odpada podawanie wody w nocy. Nie wiem jak sobie teraz z tym poradzić…

      Jak wyglądają Wasze jadłospisy i odstępy czasowe między posiłkami??
      Będę wdzięczna za możliwie szybkie odpowiedzi.
      gosia
      Według mnie wszystko wygląda prawidłowo wiadomo przy kp dziecko będzie potrzebowało częściej ssania ale powinno być już to w miarę regularnie.

      Napisane przez ewelina8526 Pokaż wiadomość
      Mój synek też skończył 7ms, waży ponad 9kg. A nasz rozkład dnia wygląda następująco:
      6:00-7:00 - mleko modyfikowane 180ml (w zależności o której synek się obudzi, zdarza się że już o 5:00)
      10:00 - kaszka ok 100ml
      13:00 - obiadek ok 120-130g + soczek lub herbatka ok. 90ml
      16:00 - mleko 150-180ml
      18:00 - deserek owoce + soczek lub herbatka ok. 90ml
      20:00 - mleko 210ml
      W nocy mały już się nie budzi na jedzenie. Nie wiem czy to dużo czy mało, ale synek dobrze przybiera na wadze i zawsze ma ogromny apetyt.
      Tutaj tez jest tak jak powinno być.


      Skomentuj


        #4
        Odp: jadłospis niemowlę po 7ms, kp

        Napisane przez hadri Pokaż wiadomość
        Witam Was serdecznie,
        właśnie się zarejestrowałam na forum i cieszę się że mogę się z Wami skonsultować oraz z Panią Dietetyk
        bardzo proszę o pomoc w sprawie jadłospisu mojego synka. Dziecko skończyło właśnie 7 ms, jest cały czas karmione piersią. Apetyt duży. Waga ok 7,3 kg. To co mnie martwi to rozkład posiłków w ciągu dnia, mam wrażenie że cały czas jemy zwłaszcza teraz gdy dziecko też próbuje samodzielnie pobawić się jedzeniem więc czas posiłku się wydłuża.
        Nasz rozkład
        ok 7:30 pierś
        ok 9:30 porcja owoców/warzyw- ok 150ml, w tym owoce 100g
        ok 10:30 pierś
        ok 12:30-13 obiadek; zupka przygotowana zgodnie ze schematem żywieniowym, do 180-200ml
        15-15:30 pierś
        17:30 pierś
        18:30 kaszka bezmleczna, na wodzie np holle, baby sun- do 120g+ dodatek owoce lub warzywa ok 50g, dla smaku
        + pobudki na pierś ok 21, 23, 2, 4 w nocy.

        Czy taki rozkład jest prawidłowy? Czy odstępy i wielkość porcji jest prawidłowa??chciałabym powoli zmierzać w stronę 5 posiłków.
        Czy powinnam posiłki stałe podawać po karmieniu piersią np. ten deserek owocowy z 9:30?czy tak jak opisałam traktować go jako osobny posiłek? Z drugiej strony obawiam się aby wielkością porcji nie obciążyć żołądka ale dając w odstępach co godzinę jedzenie, tak jak pisałam mam wrażenie że cały czas jemy
        Zastanawia mnie ta potrzeba piersi po położeniu spać, po kaszce. Synek potrafi się budzić co 2 godziny +w nocy 2 karmienie ( 2 i ok 4)
        Czy powinnam ograniczyć ilość karmień piersią po kaszce wieczornej? Niestety synek nie chce pić nic z butelki więc odpada podawanie wody w nocy. Nie wiem jak sobie teraz z tym poradzić…

        Jak wyglądają Wasze jadłospisy i odstępy czasowe między posiłkami??
        Będę wdzięczna za możliwie szybkie odpowiedzi.
        gosia
        Myślę, że wszysko ok z karmieniem dość podobnie karmiłam, tylko ja deserk dawałam po obiadku, koło 17. I jeśli dziecko mi sie nie najadło wtedy cycem dokarmiałam. Z czasem zredukowały mi sie liczby karmien.
        Widzę, że robisz kaszkę na wodzie. a może spróbuj raczej na swoim odciągniętym mleku? ja tak robiłam, nim zaczęłam używać mleczne kaszki. Odciągałam mleko z samego rana-wtedy jest bardziej tłuste po nocy, wieczorem robiłam na nim kaszkę i córke to syciło.

        Skomentuj

               
        Working...
        X