Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciąża bliźniacza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    ja jestem w 10tyg ciazy blizniaczej

    za 3 tyg mam nastepne usg to moja pierwsza ciaza i nie powiem jestem bardzo HAAAAPY gdy sie okazalo ze jestem w ciazy blizniaczej...wiem ze dam sobie rade warto wstawac do nich gdy nas potrzebuja te nieprzespane noce zeby potem patrzec jak dorastaja i z dnia na dzien nas zaskakuja...

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Ja też będę miała bliźniaczki! Podobno dziewczynki, ale z dziewczynami nigdy nic nie wiadomo
      U nas też było pełne zaskoczenie, bo w naszych rodzinach nie było bliźniaków, ale kiedy otrząsnęłam się z szoku zrozumiałam, że to uśmiech losu. Zawsze chciałam mieć dwoje dzieci, a nie wiem czy potem tak łatwo zdecydowalibyśmy się na drugie - z różnych powodów...
      Jak na razie skarby rozwijają się prawidłowo - to już 27 tydzień
      A najbardziej boję się, że urodzę za wcześnie. Wiem, że bliźniaki najczęściej nie są donoszone, ale żeby chociaż miały pełne 8 miesięcy..

      Skomentuj


        #18
        Witam dziewczyny, trochę nas nie było własnie z powodu problemów z donoszeniem bliźniaków, chłopcy są strasznie wyrośnięci jak na 30 tydzień i za mocno naciskają na szyjkę, która drastycznie się skróciła i jeszcze brzuch się strasznie napina i jakies skurcze się zaczęły, po prostu za mało miejsca mają. Niedawno wróciliśmy ze szpitala, w czwartek dowiem się kiedy tam wracamy...... Wszyscy lekarze twierdzą, że cieżko będzie dotrwać do 34 tygodnia, bo już teraz jeden ma 1690g, a drugi 1750g, ale ja jestem dobrej myśli grzecznie leżę może to coś da.W razie gdyby coś się zaczęło dziać już dostali środek na szybszy rozwój płuc więc mam nadzieję że będzie dobrze.


        Skomentuj


          #19
          Ale Wam zazdroszczę bliźniątek...

          Skomentuj


            #20


            Jestem tutaj nowa i również spodziewam się bliźniaków na dzień dzisiejszy są to dwie dziewczynki. mija nam właśnie 27 tc

            Skomentuj


              #21
              po wczorajszej wizycie kontrolnej dobre wieści szyjka się bardziej nie skróciła jest szansa dotrwać do 34 tygodnia tylko teraz musimy dużo leżeć z moimi dużymi dziećmi
              Oli miło widzieć kolejną szczęśliwą podwójną mamuśkę :-)


              Skomentuj


                #22
                Oli 1908 widzę, że jesteśmy mniej więcej na tym samym etapie ciąży
                Fajnie, że jest nas tutaj kilka. Podobno z roku na rok rodzi się coraz więcej bliźniąt i za kilkanaście lat już co druga kobieta będzie rodzić bliźniaki!

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Napisane przez fajnalalka Pokaż wiadomość
                  Oli 1908 widzę, że jesteśmy mniej więcej na tym samym etapie ciąży
                  Fajnie, że jest nas tutaj kilka. Podobno z roku na rok rodzi się coraz więcej bliźniąt i za kilkanaście lat już co druga kobieta będzie rodzić bliźniaki!
                  Tak? O to super, ja bym bardzo chciała blizniaki . A nosze jedno (?)... No doooobra do końca bede sie ludzic, ze dwojke .

                  Skomentuj


                    #24


                    Mam w domku już jedną córeczkę,która ma 6 lat i niesamowicie cieszy że będzie miała dwie siostrzyczki ale mój mąż....myślał że będzie parka a tu tutaj szykuje się babiniec :P
                    Co do ciąży to znoszę ją dość dobrze poza tym, że dostałam przepukliny pachwinowej i niestety to bardzo boli Z tego też powodu lekarze proponują cięcie cesarskie czego wolałabym uniknąć.
                    pozdrawiam wszystkie ciężaróweczki

                    Skomentuj


                      #25
                      ...

                      Bagnes a ile Twoja szyjka macicy ma długości i skraca się z powodu skurczów????

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Obecnie zaledwie niecałe 3cm. w dwa tygodnie z 0 (w oznaczeniu medycznym) przeskoczyła na -2 czyli podobno dużo(tak twierdzili wszyscy lekarze w szpitalu). Problemem nie są skurcze, chociaż te też się pojawiły, tylko zbyt duży ucisk dwóch główek na szyjkę. Dlatego muszę dużo leżeć, mało siedzieć(przy siedzeniu ucisk jest największy) no i brać leki rozkurczowe.


                        Skomentuj


                          #27
                          ..

                          bierzesz nospe forte? bo mi przypisał mój lekarz, poniewaz czasem mam twardnienie brzucha jak on to nazwał

                          Skomentuj


                            #28
                            szyjka

                            U Mnie Lekarz Stwierdził że Szyjkę Mam Ok. Ma Prawie 5 Cm, Ale Z Szyjką Nigdy Nic Nie Wiadomo Czasem Skraca Się Bezobjawowo

                            Skomentuj


                              #29
                              Śniło mi się, że widziałam moje dzieciaczki tam w środku To chyba dlatego, że ostatnio zastanawiałam się czy im tam nie jest za ciasno. Czytałam, że w ciąży dwukosmówkowej dzieci rodzą się ze średnią wagą 2500g - a to oznacza, że równie dobrze każde z nich może ważyć po 3 kg! Jak te maleństwa się tam mieszczą?


                              A dokucza Wam kręgosłup? Mnie boli od kilku dni. Brzucho zamienia się w konkretny ciężarek i zaczynam to odczuwać. Musiałam też skrócić spacery bo okropnie bolą mnie nogi (ale nie puchną). Dlatego też łykam magnez 3 razy dziennie i co chwilę zarzucam nóżki na krzesełko.

                              Skomentuj


                                #30
                                Kręgosłup dokucza mi już od jakiegoś czasu, w nocy nie mogę spać-szok!!! Mam w nocy skurcz łydek -boli jak cholera. co do wagi dzieci to wiem ,że rodzą się nawet powyżej 3kg w ciąży dwukosmówkowej :P

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X