Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

aparat ortodontyczny po 30

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: aparat ortodontyczny po 30

    Napisane przez agnieszk1_87
    Czy wśród użytkowniczek forum jest jakaś, która decydowała się na skorygowanie wady zgryzu przy pomocy niewidocznego aparatu Invisalign i mogłaby wypowiedzieć się na jego temat? Znalazłam go w ofercie warszawskiej kliniki dentystycznej declinic i poważnie rozważam skorzystanie z niej!
    Hej,
    Przede wszystkim wiek nie ma znaczenia, więc po 30 też jest dobry czas na noszenie aparatu. Właśnie nie musi to już być taki stały tylko można wybrać invisalign - czyli niewidoczne nakładki na zęby, które się wymienia co 2 tygodnie. To moim zdaniem rewelacyjna metoda dla wszstkich, którzy nie chcą nosić stałego i widocznego aparatu. Dla mnie to, że nie widać nakładek to był najważniejszy argument za, ale też to, że mogę je wyjmować i że czas leczenia jest krótszy niż stałym aparatem. Pewnie nie każdą wadę zgryzu da się leczyć tą metodą ale z tego, co wiem wiele tak. Ja niedawno się zdecydowałam, wcześniej sporo czytałam na ten temat, jest też trochę filmów na yt no i strona oficjalna invisalign na której znalazłam ortodontkę p. Dominikę Romanik. Wybierając gabinet czy lekarza warto sprawdzić czy jest na tej stronie, bo to spory wydatek i nie warto ryzykować.
    Ja wiem na pewno, że gdyby nie było invisaligh, to nigdy bym się nie zdecydowała na stały aparat...
    Last edited by gagatka; 22-07-2020, 11:57. Powód: link

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: aparat ortodontyczny po 30

      Ja nosiłam po 30tce i nie widzę w tym problemu. Ważne, żeby zrobić z tym porządek, nie patrzeć na opinie innych że późno czy coś, nie przejmować się tylko robic swoje. Sprawdzony ortodonta to xxx Jak najlepiej oceniam, pełen profesjonalizm, fachowość i do tego ceny zupełnie normalne.
      Last edited by gagatka; 22-07-2020, 11:58. Powód: link

      Skomentuj


        #48
        Odp: aparat ortodontyczny po 30

        Ja też nie widzę w tym problemu, jeżeli dentysta zaleci taki aparat, to dlaczego nie

        Skomentuj


          #49
          Odp: aparat ortodontyczny po 30

          Napisane przez antossia Pokaż wiadomość
          Hej,
          Przede wszystkim wiek nie ma znaczenia, więc po 30 też jest dobry czas na noszenie aparatu. Właśnie nie musi to już być taki stały tylko można wybrać invisalign - czyli niewidoczne nakładki na zęby, które się wymienia co 2 tygodnie. To moim zdaniem rewelacyjna metoda dla wszstkich, którzy nie chcą nosić stałego i widocznego aparatu. Dla mnie to, że nie widać nakładek to był najważniejszy argument za, ale też to, że mogę je wyjmować i że czas leczenia jest krótszy niż stałym aparatem. Pewnie nie każdą wadę zgryzu da się leczyć tą metodą ale z tego, co wiem wiele tak. Ja niedawno się zdecydowałam, wcześniej sporo czytałam na ten temat, jest też trochę filmów na yt no i strona oficjalna invisalign na której znalazłam ortodontkę p. Dominikę Romanik. Wybierając gabinet czy lekarza warto sprawdzić czy jest na tej stronie, bo to spory wydatek i nie warto ryzykować.
          Ja wiem na pewno, że gdyby nie było invisaligh, to nigdy bym się nie zdecydowała na stały aparat...
          Sprawdziłam, że stomatolog Dominika Romanik jest z Warszawy. Ja
          mieszkam w aglomeracji, w każdym razie też zbieram się do podjęcia decyzji o likwidowaniu wady zgryzu.

          Fajnie opisujesz ten invisalign, ale jak piszesz jest sens zakładać ten rodzaj nakładek tylko pod pewnymi warunkami. Ja się już nastawiłam już na stały aparat bardziej, natomiast to co piszesz brzmi całkiem całkiem.

          Czy lepiej jednak udać się do stomatologa (może nawet tego co piszesz) i skonsultować to? Mogę liczyć na merytoryczną pomoc tej Pani. Jeśli mam się zdecydować to faktycznie wolałabym coś mniej rzucającego się w oczy. Proszę o odpowiedź.

          Skomentuj


            #50
            Odp: aparat ortodontyczny po 30

            No jasne, że nie ma znaczenia w jakim wieku zaczyna się likwidować wadę zgryzu bo teraz sa takie metody, że właściwie zawsze da się coś zrobić z zębami. Dla mnie jednak największym problemem była psychika. Dzieci to chyba jakoś inaczej znoszą noszenie aparatu a mnie strasznie blokował wstyd. Zanim się oswoiłam minęło trochę czasu. Aparat zakładałam w gabinecie doktor Świątkowskiej xxx bo mają tam świetnych ortodontów. Przed założeniem aparatu wszystko dobrze mi wytłumaczyli i przygotowali do oswajania się z aparatem. Teraz już mi nie przeszkadza ale początki były trudne.
            Last edited by gagatka; 22-07-2020, 11:59. Powód: link

            Skomentuj


              #51
              Odp: aparat ortodontyczny po 30

              Ja nosiłam aparat ortodontyczny jak byłam na studiach. Pochodzę z podkarpacia, a studiowałam w Krakowie i chodziłam do xxx .Bardzo miło wspominam wizyty, bez bólu i żadnych obaw. Lekarz dokładnie wytłumaczył mi jak pielęgnować zęby i jamę ustną przy aparacie ortodontycznym. Myślę że jak udasz się do specjalisty to na pewno ci doradzi co robić i powie jakie są ZA i PRZECIW
              Last edited by gagatka; 22-07-2020, 11:51. Powód: link

              Skomentuj


                #52
                Odp: aparat ortodontyczny po 30

                Jak aparat ortodontyczny to mi jest jeden dobry dentysta w Warszawie na Woli. Sprzęt i umiejętności pierwsza klasa. Poza tym miły i zabieg idzie bardzo sprawnie.
                Last edited by gagatka; 22-07-2020, 11:52. Powód: link

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: aparat ortodontyczny po 30

                  miałam 32 lata jak zakładałam aparat, 34 jak zdjęłam i chociaz efekty nie są idealne (nie zgodziłam się na operację) to jest ogromna róznica i uważam, że było warto.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: aparat ortodontyczny po 30

                    Trochę ciężko się przyzwyczaić do aparatu ale da się. Ja zdecydowałam się bardzo późno na aparat ale nie żałuję. Na początku trochę było mi nie wygodnie ale jakoś przywykłam. Może też dlatego, że miałam bardzo dobrego ortodontę z gabinetu , który zawsze służył mi pomocą w kryzysowych chwilach. Poza tym, że aparat tak średnio wygląda dochodzi jeszcze kwestia dyskomfortu, który pojawia się podczas prostowania zębów - ale da się przeżyć.
                    Last edited by gagatka; 22-07-2020, 11:53. Powód: link

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: aparat ortodontyczny po 30

                      Ja też nie widzę w tym żadnego problemu. Sama mam 27 lat i zaczynam myśleć o aparacie. Moje zęby nie wyglądają tak jakbym tego chciała i chyba wkrótce wybiorę się do ortodonty. Uważam, że na takie rzeczy nigdy nie jest za późno.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: aparat ortodontyczny po 30

                        A co powiecie o aparacie Damon Clear? Znalazłam taki na ale nie jestem pewna czy to się sprawdza.
                        Last edited by gagatka; 22-07-2020, 11:53. Powód: link

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: aparat ortodontyczny po 30

                          Ja późno założyłam aparat bo już po 30tce, ale to była dobra decyzja, bo wreszcie ciesze się ładnym uśmiechem. Aparat zakładałam w legnickim gabinecie i ciesze się, że się na nich zdecydowałam bo wyszło super a cenowo jest u ich zupełnie ok.
                          Last edited by gagatka; 22-07-2020, 11:53. Powód: link

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: aparat ortodontyczny po 30

                            Zastanawiałam się nad założeniem aparatu, ale w moim wieku nie wiem, czy to nie będzie wyglądać śmiesznie. Siostra mi podpowiedziała, że w tym gabinecie xxx w Krakowie zakładają aparaty lingwalne, czyli takie wewnętrzne od strony języka, których nie widać. Dla mnie to zupełna nowość, ale warto się chyba zapytać. Słyszałam, że personel medyczny ma duże doświadczenie i można im spokojnie zaufać.
                            Last edited by gagatka; 22-07-2020, 11:54. Powód: link

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: aparat ortodontyczny po 30

                              Witam ja polecam Invisalign Warszawa bardzo dobrze sie nosi i jest niewidzialny
                              Last edited by gagatka; 22-07-2020, 11:55. Powód: link

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: aparat ortodontyczny po 30

                                Teraz te aparaty można zakładać praktycznie w każdym wieku jeśli stan samych zębów na to pozwala. Moja przyjaciółka zdecydowała się na niego z okazji właśnie 30. urodzin i nie żałuje, że go ma, bo już po kilku miesiącach widzi sporą różnicę. Może na początku jest trochę bardziej uciążliwy dla dorosłego niż dla dziecka. Ale to na szczęście tylko kwestia przyzwyczajenia. A efekty mogą być spektakularne, nawet w tym wieku, więc jeśli ktoś ma takie zalecenia - warto przestać szukać wymówek, a wziąć się do działania.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X