Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jedna pierś mniejsza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    jedna pierś mniejsza

    Witam
    mam taki mały choć dla mnie duży problem. Po urodzeniu dziecka pierwsza dobę moja Kruszynka nic nie chciała jeść. Na szczęście w drugą już jadła lecz bardzo nie chciała jeść z prawej piersi. choć ja przystawiałam nie chciała zrobiła mi sie twarda zaczęłam odciągać najpierw ręcznie później laktatorem ale zmiękła dopiero po nocy (bo chyba na niej spałam i się wygrzała) zaczełam cały czas odciągać laktatorem z niej ale było bardzo mało 20ml gdzie lewa miała 80ml. od tamtej pory prawą pierś mam mniejszą od lewej mleka prawie wcale (dodam ze w lewej tez nie mam dużo mleka ale jest geste) dokarmiam dziecko też butelką. Rożnica w rozmiarach piersi jest znacząca jest możliwość zmniejszenia takiej różnicy
  •    
       

    #2
    Odp: jedna pierś mniejsza

    Przede wszystkim proszę skonsultować z doradcą technikę przystawiania dziecka, bo może uda się je przekonać do jedzenia z obu piersi. Niechęć do jednej piersi czesto wynika z różnic w budowie anatomicznej, ale także z tego, że dziecko preferuje ułożenie na jednym z boków i warto "pokombinować" z różnymi pozycjami by je przekonać do obu piersi. Wtedy jest szansa na to, że laktacja rozwinie się równo w obu piersiach. Trzeba jednak mieć na uwadze, że przypadki kiedy w jednej piersi jest więcej pokarmu nie są wyjątkowe. Jeżeli dokarmia Pani butelką to tym bardziej przyda się konsultacja - bardzo możliwe, że poprawa techniki przystawiania i ssania pobudzi laktację.
    Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
    Certyfikowany Doradca Laktacyjny

    Skomentuj


      #3
      Odp: jedna pierś mniejsza

      A może by tak właśnie spróbować oszukać malucha i przystawiać do tej jednej piersi- tej której nie chce. Może jak będzie głodne to załapie

      Skomentuj


        #4
        Odp: jedna pierś mniejsza

        Próbowałam oszukiwać moją Lalunie lecz nie za długo to trwało bo pociągnęła dwa razy i pluła mi w cycka. Nawet karmiłam ją na leżąco tak jak lubi ona na prawym boku i tylko żeby ciągła kładłam się tak nie wygodnie żeby tylko jadła z prawej piersi to tylko raz dłużej trwało to pierś mi się napełniła a więcej już nie chciała. Sutek nie jest tak wyciągnięty jak lewy i chyba jest za leniwa by go sobie złapać. ale będziemy próbować wszystkich sposobów żeby ta pierś chociaż trochę się powiększyła by nie było widać tak dużej różnicy.

        Skomentuj


          #5
          Odp: jedna pierś mniejsza

          [QUOTE=kacha989;368163]Witam
          The discussion will be all the more valuable - it is very plausible that improving the affection and suction routine will stimulate lactation.
          web design company in Pakistan

          Skomentuj

                 
          Working...
          X