Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mleko krowie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Mleko krowie

    Też mam problem od kiedy mogę podać mleko krowie, w sumie mała jak jem płatki z mlekiem to się domaga i czasami daje jej trochę i bardzo jej to smakuje. Słyszałam, że do 2 roku życia nie należy podawać mleka krowiego, ale jak byłam na wykładach w tym roku z Mamo to ja. Pani dietetyczka powiedziała, że mleko krowie można podać po 1 roku życia po 500 ml na dobę.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Mleko krowie

      psc_olka teraz rodzice mają duża swobode w kwestii rozszerzania diety dziecka i niby rzeczwiscie mozna krowie po 1 roku, ja pytalam znajomą pediatre ktora zamiast krowiego radzila aby podawac kozie bo duzo lzejsze i tym samym zdrowsze - moje dziecie dostaje kozie i je bardzo lubi, choc w diecie ma tez krowie bo jak cos robie na obiad z produktow mącznych gdzie dodaje mleko to dodaje wlasnie krowie,

      Skomentuj


        #48
        Odp: Mleko krowie

        Dzięki 27otsifem spróbuje z tym mlekiem kozim. Słyszałam ostatnio w tv, że mleko krowie ma za dużo białka, a za mało żelaza dlatego warto podawać mleko modyfikowane.

        Skomentuj


          #49
          Odp: Mleko krowie

          Dziękuję, że dietetyk utwierdził mnie w tym, że zrobiłam dobrze. Kiedy odstawiłam syna od piersi (miał 16 miesięcy) zaczęłam dawać mu do picia mleko krowie. Zero mleka modyfikowanego.
          I jest to opcja dobra (i tania).
          Choć słyszałam opinie, że do 3 roku nie należy podawać mleka krowiego. Ja uważam to stwierdzenie za kampanie promujące mleka modyfikowane (muszą przecież zarobić).

          Skomentuj


            #50
            Odp: Mleko krowie

            Moja córka jest na piersi ale powoli chciałabym ją odzwyczaić. Dostaje różne produkty mleczne tj. serki, jogurty. Mimo to myślałam o tym, aby zacząć podawać jej mleko modyfikowane niestety ona w ogóle nie mogła się do niego przekonać. Zapytałam więc pediatry czy możemy pominąć okres jedzenia mm, który powiedział, że tak ponieważ ma już skończony rok. Teraz dzięki temu co przeczytałam utwierdziłam się że nie będę jej zmuszała do mm tym bardziej że produkty mleczne które dotychczas otrzymywała przyswajała dobrze.

            Skomentuj


              #51
              Odp: Mleko krowie

              Dziękuję za wyjaśnienie. My w sumie zaczęliśmy podawać mleko krowie późno, bo długo byliśmy na mleku modyfikowanym.

              Skomentuj


                #52
                Odp: Mleko krowie

                Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                Dziękuję, że dietetyk utwierdził mnie w tym, że zrobiłam dobrze. Kiedy odstawiłam syna od piersi (miał 16 miesięcy) zaczęłam dawać mu do picia mleko krowie. Zero mleka modyfikowanego.
                I jest to opcja dobra (i tania).
                Choć słyszałam opinie, że do 3 roku nie należy podawać mleka krowiego. Ja uważam to stwierdzenie za kampanie promujące mleka modyfikowane (muszą przecież zarobić).
                Bobusie ja też karmiłam synka przez 16 miesięcy, potem zaczęłam podawać Mu mleko krowie i od czasu do czasu kaszki mleczno - ryżowe. Niektóre mamy mówiły mi, że nie powinnam karmić dziecka mlekiem krowim. Wmawiały mi, że mój syn będzie się przez to źle rozwijał. Mówiły, że powinnam kupić mleko modyfikowane po 1.roku życia. Wiem, że postąpiłam słusznie


                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Mleko krowie

                  A czy to prawda, że mleko kozie jest dużo mniej alergizujące niż to krowie? Moja córka zaczęła mi ciągać nosem i kichać, jak jej wprowadziłam mleko krowie. Podejrzewam, że to alergia. Jeśli tak to może lepiej podawać jej sojowe, albo kozie? Doradzicie coś?

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Mleko krowie

                    Napisane przez sylwin_12 Pokaż wiadomość
                    A czy to prawda, że mleko kozie jest dużo mniej alergizujące niż to krowie? Moja córka zaczęła mi ciągać nosem i kichać, jak jej wprowadziłam mleko krowie. Podejrzewam, że to alergia. Jeśli tak to może lepiej podawać jej sojowe, albo kozie? Doradzicie coś?
                    Tak, mleko kozie zdecydowanie mniej uczula niż mleko krowie. Mleko kozie jest lekkostrawne, nie zawiera laktozy ani kazeiny, które są głównymi alergenami. Ponadto mleko kozie zawiera więcej wapnia i cenne kawy tłuszczowe Omega-6 Mleko kozie jest więc zdecydowanie zdrowsze niż mleko krowie


                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Mleko krowie

                      A co wy na to aby w ogóle nie spozywać mleka krowiego ? jakie macie o tym zdanie? Powinno się pić mleko czy raczej nie ?

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Mleko krowie

                        a po co w ogóle podawać krowie mleko? Ono nie jest niezbędnym ani potrzebnym produktem dla człowieka. Ja od dziecka nie piję mleka krowiego. Próbowali mi wprowadzić kozie lub sojowe ale były paskudne i tych też nie piłam, a żyję już dobre 30 lat i mam się wyśmienicie

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Mleko krowie

                          Ja mleka krowiego też nie sporzywam w czystej postaci ale jem dużo przetworów mlecznych, jeśli moje dziecko też nie będzie chciało go pić to nie będę go zmuszała

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Mleko krowie

                            Ja próbowałam, ale synek nie zasmakował. Jednak nadal zostajemy przy mleku modyfikowanym. Zobaczę jak to będzie dalej. Nic na siłę.

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Mleko krowie

                              Ja zamierzam powoli wprowadzać kakao na mleku tylko właśnie nie wien jakie wybrać bo te słodkie to sama chemia i nic zdrowego

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Mleko krowie

                                Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                                Ja zamierzam powoli wprowadzać kakao na mleku tylko właśnie nie wien jakie wybrać bo te słodkie to sama chemia i nic zdrowego
                                Najlepiej to sama rób sobie taki napój. Naprawdę nie trzeba za wiele. Mleko+ kakao (ale to gorzkie, bez żadnych ulepszaczy) i wtedy możesz posłodzić sobie czym chcesz. Proponuje miodem np. I zdrowe i pożywne

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X