Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Zdrowie i uroda
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i uroda Jak w chwilach wolnych od macierzyńskich obowiązków zadbać o siebie?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 11-09-2008, 12:44
misio100 misio100 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
misio100.polki.pl

Zdjęcia: 1
Domyślnie wypadające włosy

jestem w ciąży i widzę, że moja czuprynka robi się mniejsza Czy jest na to jakaś rada?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-09-2008, 14:12
trusaerus's Avatar
trusaerus trusaerus jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
trusaerus.polki.pl

Domyślnie

To pewnie zmiany hormonalne i wiele z tym chyba nie da się zrobić niestety ale popytaj w aptece o jakieś preparaty wzmacniające włosy, które mogą stosować kobiety w ciąży.

Ja kiedyś stosowałam taką miksturę: żółtko, kilka kropel cytryny i olejek rycynowy. Wszystko miksujemy i nakładamy na włosy. Dobrze jest wmasować też w skórę głowy, trzymamy... ile dasz radę Tanie i proste, nie zaszkodzi!

A czarna rzepa??? Są takie szampony z rzepą w sklepach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-09-2008, 22:52
Aninka38 Aninka38 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Aninka38.polki.pl

Domyślnie

to raczej hormony i chyba musisz się z tym pogodzić'
inną przyczyną może być anemia więc warto zrobić kontrolną morfologię i w razie czego jeść żelazo
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-09-2008, 08:11
sheep sheep jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
sheep.polki.pl

Domyślnie warto sprobowac

Bedac w ciazy mialam geste wlosy jak w latach szkolnych, piekne i lsniace, bardzo malo mi ich wypadalo. Niestety miesiac, dwa po porodzie znajdowalam cala ich mase na bluzkach, szczotce, poduszce itd... Pierwsze czego sprobowalam to Henna TREATMENT WAX (240g w cenie 200 kosztowala 20 pare zlotych o ile dobrze pamietam, dostepny w aptekach). Juz kiedys stosowalam te odzywke pielegnacyjna i bylam z niej zadowolona. Ma swoj minus po umyciu glowy trzeba nalozyc ja nosic 20-30 minut pod recznikiem a potem splukac. Bedac mloda mama rzadko kiedy mialam czas na takie chodzenie po lazienki z lazienki i zawracanie. Moj Maluch wyznaczal mi pory Potem poszlam do fryzjera i tam kobieta, ktora obcinala mi wlosy polecila mi kuracje ampulkami (trwa miesiac) firmy Matrix koszt 120 zl (dostepny tylko w salonach fryzjerskich). Potem dokupilam sobie u niej szampon oraz odzywke z tej serii. Z dnia na dzien widzialam coraz lepsze efekty. Udalo mi sie uratowac swoja czuprynke swego czasu stosowalam rowniez preparat Alveo w tabletkach rowniez przeciw wypadaniu wlosow. Jest skuteczny. Twoje wypadanie wlosow to na pewno sprawa hormonow tak jak i u mnie i wiem, ze mozna uratowac swoje wlosy i jednoczesnie poprawic ich kondycje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-09-2008, 10:52
Paydemv23's Avatar
Paydemv23 Paydemv23 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Paydemv23.polki.pl

Domyślnie

To pewnie hormony, tak jak piszą koleżanki. Ale warto spróbować jakoś ratować włosy! Może podejdź do jakiegoś dobrego fryzjera, który jak będzie widział twoje włosy, to więcej Ci podpowie i zaleci jakąś konkretną kurację.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-2008, 22:19
adria25 adria25 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
adria25.polki.pl

Domyślnie

W trakcie ciąży nie wypadały mi włosy,ale kilka miesięcy po porodzie tak,ale to może dlatego,że w ciąży łykałam witaminki,które wzmocniły mój organizm.Jak myślicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-2008, 12:45
Basia101
Guest

Zobacz mój nowy profil
Basia101.polki.pl

Domyślnie

mi zaraz po porodzie trochę włosów ubyło... w ciąży nie miałam z nimi problemów
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-2008, 15:12
antalis antalis jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
antalis.polki.pl

Zdjęcia: 120
Domyślnie

Ja w ciazy mialam ten sam problem .
Maz przyniosł mi z apteki preparat o nazwie WAX do wlosow ze sklonnoscia do wypadania - cena ok 15 zł.

Jak dla mnie rewelacja - i wlosy super sie rozczesuja
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-10-2008, 14:31
pinklady's Avatar
pinklady pinklady jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pinklady.polki.pl

Miasto: Za horyzontem....
Smile

Cytat:
Napisał antalis Zobacz post
Ja w ciazy mialam ten sam problem .
Maz przyniosł mi z apteki preparat o nazwie WAX do wlosow ze sklonnoscia do wypadania - cena ok 15 zł.

Jak dla mnie rewelacja - i wlosy super sie rozczesuja
Mam pytanko, włosy wypadają mi garściami, miałam z tym kłłopot i przed ciążą, teraz jestem 7 miesięcy po porodzie i dalej lecą (tylko w ciąży nie wypadały).
czy ten preparat można brać jak się karmi piersią?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-10-2008, 15:45
ania839 ania839 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ania839.polki.pl

Zdjęcia: 3
Domyślnie

pinklady jeśli karmisz piersią to nic Ci nie pomoże
żadne preparaty. Przestaniesz karmić włosy zaczną odrastać.

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania