Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Niemowlę Niedawno zostałaś mamą i na pewno masz mnóstwo pytań: o pielęgnację noworodka, karmienie piersią, ważne etapy w rozwoju dziecka i rozszerzanie jego diety.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 04-06-2014, 15:03
loleczka_87 loleczka_87 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
loleczka_87.polki.pl

Domyślnie Łóżeczko i materacyk

Chciałam się dowiedzieć jakie macie doświadczenia z łóżeczkami i materacykami. Właśnie chciałam jakieś kupić i mam parę pytań.
Czy wystarczy łóżeczko ze ściąganym bokiem, czy tylko szczebelkami??
I jaki materacyk jest najlepszy, bo słyszałam, że te naturalne moga mieć robaki?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-06-2014, 12:10
ledo2014 ledo2014 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ledo2014.polki.pl

Domyślnie Odp: Łóżeczko i materacyk

Moje dziecko ma łóżeczko ze szczebelkami- zwykłe, drewniane, niemalowane żadnymi lakierami i farbami a materacyk z kokosa. Szczerze powiem, że po raz pierwszy słyszę o tym żeby w naturalnych materacach były robaki!!! Przerażające to, co zrobić aby tych robaków nie było ???
Czytałam, że zwykłe szczebelkowe łóżeczko najlepsze, żeby od początku wyrabiać w dziecku nawyk, że łóżko służy do spania a nie do zabawy dlatego łóżeczko nie powinno być za bardzo ozdabiane i obwieszane zabawkami, nie powinno być kolorowe itp., a ze szczebelkami- bo lepsza widoczność świata spomiędzy szczebelków niż np. przez siatkę z łóżeczka np. turystycznego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-06-2014, 13:14
loleczka_87 loleczka_87 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
loleczka_87.polki.pl

Z tymi robakami to wydaje mi się, że jak się zmoczy materacyk i dobrze nie wysuszy to mogą się wylęgnąć, ale chyba nie zawsze, także nie ma co się na zapas stresować, chociaż dużo się o tym pisze
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-06-2014, 09:43
milols milols jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
milols.polki.pl

Ja też uważam, że z tymi robalami to czysta przesada. Wystarczy dbać o materacyki (wietrzyć, wystawiać na słońce czy na mróz) i na pewno żadne się nie wylęgną. Bardzo ważne jest aby materacyk był z naturalnych i dobrych materiałów, twardy (ale też bez przesady). Będzie nam potrzebny przez co najmniej 3 lata życia dziecka więc myślę, że warto zainwestować w porządne materace i łóżeczka. I jak wspomniała ledo2014 łóżeczko powinno być z naturalnego drewna ponieważ na początku życia nasze dzieci spędzają przecież w swoich łóżeczkach dużo czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-07-2014, 07:54
suzume suzume jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
suzume.polki.pl

moim zdaniem jak ktoś nie dba o czystość to może mieć robaki ale jak się materac wystawi na słońce i czasem przepierze to na pewno będzie dobrze i czysto

http://www.lastfm.pl/user/AnnaSen1
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-07-2014, 14:56
marzenkap marzenkap jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marzenkap.polki.pl

Miasto: Pomorskie

Potwierdzam co mówi ledo2014. Ja kupiłam łóżeczko dwa w jednym ze szczebelkami, gdzie wysokość "legowiska" można regulować. Sprzedawczyni mówiła, że jeśli jest jakiekolwiek prawdopodobieństwo że dziecko może samo wstać obniża się je. Lepiej kupić jedno konkretne łóżeczko.

Kupiłam cały komplet za około 500 zł (materac,przewijak itp), a same łóżeczko bez dodatków kosztowało w okolicach chyba 300 złotych.

Co do materaca naturalnego z "robakami" - nie wyobrażam sobie aby którakolwiek mama nie dbała o miejsce gdzie dziecko śpi... Aż nie chce się tego komentować
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-07-2014, 16:46
anitak_80 anitak_80 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anitak_80.polki.pl

Ja nie polecam tych naturalnych - z prostej przyczyny - moje dziecko ma alergię. Wcale nie narzekam, nie przesadzajmy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-07-2014, 21:18
korneliaa korneliaa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
korneliaa.polki.pl

loleczka_87, chyba widziałyśmy ten sam reportaż w TV, kiedy matka walczyła z producentem zainfekowanego materaca i nic w świetle prawa nie mogła zrobić. Jeśli dziecko jest alergikiem to faktycznie gryczany nie. Moje dziecko ma gryczano-kokosowy, jesteśmy zadowoleni z wyboru.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-07-2014, 16:23
anitak_80 anitak_80 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anitak_80.polki.pl

Najgorzej, że o alergii dowiedzieliśmy się dopiero po kupnie naturalnego materaca. I nie przez wydane pieniądze - ale wizyta u lekarza, leki itp. Teraz już się nie wygłupiam z tą naturalnością
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-07-2014, 09:57
koryto koryto jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
koryto.polki.pl

Wszystko porządnie wietrzone i prane, co jakiś czas i nie powino być problemów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania