Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Biały nalot na ziemi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Biały nalot na ziemi

    Słuchajcie, mam problem kupiłam sobie dracenę i po podlaniu pojawił się taki biały nalot na ziemi z wierzchu. Nie wiem co to jest, to samo było na fikusie i przestałam podlewać bo stwierdziłam że może to pleśń i za dużo wody ma, ale potem zaczęły mu opadać liście. Nie chcę stracić draceny, co zrobić?
  •    
       

    #2
    Odp: Biały nalot na ziemi

    Może w wodzie jest za dużo wapnia,sprawdz w googlach czy dracenie nie szkodzi nadmiar wapnia.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Biały nalot na ziemi

      To może być pleśń, ale też od jakości wody zależy kiedyś oglądałam chyba w maja w ogrodzie. Wydaje mi się że wtedy należy przesadzić roślinę do nowej ziemi dobrej jakości któa nie jest zbyt zbita, ale chyba najlepiej iść do ogrodniczego sklepu i powinni tam doradzić bo na pewno są jakieś środki. Jeżeli to tylko osad z wody zbyt twardej to sa środki w ogrodniczych do jej zmiękczenia, albo, odstawić przegotowaną wodę na jeden dzień aby osad opadł łatwe do usunięcia, ale jeżeli to pleść( taki jakby puszek trochę to radzę iść do ogrodniczego, bo to grubsza sprawa

      Skomentuj


        #4
        Odp: Biały nalot na ziemi

        miałam ostatnio taki kłopot z kwiatami, a co sie okazało mój drogi synek chciał bardzo mi pomóc i podlał mi kwiaty, jedne dostały osadu na ziemi inne nie przeżyły

        Skomentuj


          #5
          Odp: Biały nalot na ziemi

          Moim zdaniem taki biały nalot na ziemi to po prostu pleśń, może w tym miejscu jest zbyt dużo wilgoci , lepiej odczekać z podlewaniem

          Skomentuj

                 
          Working...
          X