Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Chrzest
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 04-02-2013, 19:35
Smykolandia Smykolandia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Smykolandia.polki.pl

Domyślnie Odp: Prezent na chrzciny

Myślę, że taka hulajnoga to świetny pomysł na prezent. Jest to dość kosztowny zakup i być może rodzice nie mogli by sobie pozwolić na jego zakup, a jako prezent od chrzestnej będzie idealny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-02-2013, 10:27
Aga1985rok Aga1985rok jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Aga1985rok.polki.pl

Smile Odp: Prezent na chrzciny

Cytat:
Napisał majajula Zobacz post
ja np. nie byłabym zadowolona ze smoczka czy łyżeczki czy innej pamiątki chrzcielnej którą można powiesić lub postawić jak dla mnie to takie "kurzołapy"
wolę już książeczki pamiątkowe gdzie mogą się wpisać goście ksiądz udzielający sakramentu itd.
moje dziewczyny dostały kasę którą im zabraliśmy i włożyliśmy na PSO i wypłacą sobie tą kasę jak pójdą na studia albo jak zechcą kupić sobie mieszkanie (część kasy to lokata część idą w aukcje)
przed nami kolejne chrzciny i komunia i z kasą zrobimy to samo.
a co do medalika ja osobiście mam 2. Jeden ze chrztu drugi z komunii i żadnego nie noszę także dla mnie to taki sobie prezent. Zresztą pamiętam jak go dostałam... zero radości

a dla takiej 2 latki to oprócz pamiatki książeczki np dałabym kasę bo rodzice wiedzą najbardziej co dzieciom potrzeba i jakąś zabawkę aby małej też było miło

Ja mam trochę bardziej sentymentalne podejście do tego typu uroczystości. Oczywiście cenię Twoje zdanie oraz względy czystopraktyczne, ale moim zdaniem, jest to na tyle ważne wydarzenie w zyciu dziecka, że powinno, przynajmniej od chrzestnych otrzymac pamiątkę - taką właśnie srebrną grzechotkę, czy smoczek, a nawet srebrna ramkę do zdjęć z grawerem - dla mnie to kwestia symboluWięc chciałam,żeby mój maluszek takie właśnie otrzymał - i szczerze mówiąć, to jestem mega zadowolona
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-02-2013, 13:24
mika_152 mika_152 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
mika_152.polki.pl

Zdjęcia: 94

ja raczej jestem sentymentalna i bardzo lubię tego typu pamiątki,synek dostał srebrnego smoczka,fakt leży gdzieś w szafce schowany ale od czasu do czasu wpadnie mi w ręce i tak miło sie robi,przypomina mi moje duże maleństwo,a sowjemu chrześniakowi kupiłam pozytywkę buciki swarovskiego ,a na niej wygrawerowane dane dziecka,matka dziecka bardzo zadowolona i dzidzius lubi słuchać muzykę z pozytywki
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-03-2013, 09:35
agniecha1793 agniecha1793 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agniecha1793.polki.pl

Zdjęcia: 18

Ja uwazam ze odpowiednim prezentem na chcrzciny dla dziewczynki sa złote kolczyki oczywiscie nie wiszace. Z czasem na pewno bedzie miala przekuwane uszka wiec sie przydadza. Dla chlopca super prezentem jest mata edukacyjna badz tez piekne grawerowane rzeczy ktorych mnostwo mozna znalezc na internecie do koperty wedlug mnie powinno sie dawac min 200zl. Lecz uwazam ze 600zl jak przeczytalam gdzies na forum to lekka przesada
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-03-2013, 18:05
yacha yacha jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
yacha.polki.pl

Nie lubię biżuterii w przypadku tak małych dzieci, na komunię to już inna sprawa, ale na chrzciny bym raczej nie kupiła, wyjątek stanowi medalik. Osobiście lubię prezenty praktyczne, ale wiadomo chrzest to taka okazja, ze jakaś pamiątka musi być. Chrześniakowi kupiliśmy krzesełko do karmienia chicco polly (rodzice chcieli, więc złożyłam się z chrzestnym), a do tego biblie dla dzieci z dedykacją i medalik. Rodzice zadowoleni, dziecko zadowolone i pamiątka tego dnia jest
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-2013, 14:28
TusiaAJN TusiaAJN jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
TusiaAJN.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie Pomysły na prezent na chrzest

Prezenty na chrzest - sprawdź, co warto kupić >>>
Nieprzeczytane 29-03-2013, 14:36
koliberek71's Avatar
koliberek71 koliberek71 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
koliberek71.polki.pl

Zdjęcia: 42
Domyślnie Odp: Pomysły na prezent na chrzest

No my z bratem dla naszego chrześniaka zamówiliśmy podusie i kocyk z jego imieniem, datą urodzin i wagą i coś w rodzaju stópek tylko my kupilismy srebrny pociąg na pierwszy loczek i ząbek

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-2013, 19:17
agniecha1793 agniecha1793 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agniecha1793.polki.pl

Zdjęcia: 18

fakt faktem lecz pomysl ze kolczyki dziewczynce mozna zalozyc wczesniej niz lancuszek z medalikiem, dziecko sie moze przeciez udusic.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-2013, 21:12
evelinek13's Avatar
evelinek13 evelinek13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
evelinek13.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 508

ja na chrzest swojej chrzesnicy dalam pieniazki i taka ksiazke pamiatkowa dla dzieci, z allegro.cos w stylu pamietnika.
Nieprzeczytane 30-03-2013, 11:44
evelinek13's Avatar
evelinek13 evelinek13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
evelinek13.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 508
Domyślnie Odp: Pomysły na prezent na chrzest

koliberek mozeszp oakzac fotke tego pociągu na loczek i ząbek?

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania