Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cytologia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Cytologia

    Czy cytologia jest wiarygodnym badaniem jeśli coś dzieje się na szyjce, czy pobranie wymazu w 100% potwierdzi zmiany na szyjce macicy bądź je wykluczy? Czy poleca Pani jeszcze do cytologii dodatkowe badania (jeśli tak to jakie?) aby być całkowicie pewną swego stanu zdrowia?
  •    
       

    #2
    Odp: Cytologia

    Witam,

    Żadne badanie profilaktyczne w 100 % nie jest w stanie wykluczyć bądź potwierdzić choroby. Posiłkujemy się możliwie najbardziej "skutecznymi" badaniami profilaktycznymi jakie mamy do dyspozycji.
    Cytologia jest badaniem bardzo, bardzo dobrym i spełnia wymogi badania profilaktycznego.
    W określonych sytuacjach może zawodzić. W takich wypadkach należy wykonywać dodatkowe badania takie jak: DNA HPV, mRNA HPV, kolposkopia, usg dopochwowe oraz inne.
    Należy zawsze zindywidualizować profilaktykę uwzględniając wywiad zebrany z pacjentką i jej badanie.

    U zdrowej kobiety wykonywanie cytologii 2-3 razy pod rząd raz w roku i uzyskanie prawidłowych wyników (brak zmian w komórkach) a następnie co 3 lata jest prawidłowym schematem profilaktyki raka szyjki macicy.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Marta Blumska-Janiak
    specjalista położnictwa i ginekologii
    ginekologia estetyczna
    www.blumska-janiak.pl
    e-mail: marta@blumska-janiak.pl

    Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
    Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Cytologia

      Cytologia co 3 lata, czy to wystarcza w ramach profilaktyki ?

      Skomentuj


        #4
        Odp: Cytologia

        Witam,

        Zgodnie z najnowszym podejściem do profilaktyki raka szyjki- rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, przy określonych warunkach m.in. brak wywiadu w kierunku dysplazji czy raka szyjki- należy wykonywać cytologię szyjki macicy co 3 lata. Czyli tak jak pisałam "U zdrowej kobiety wykonywanie cytologii 2-3 razy pod rząd raz w roku i uzyskanie prawidłowych wyników (brak zmian w komórkach) a następnie co 3 lata jest prawidłowym schematem profilaktyki raka szyjki macicy".

        W "świadomych zdrowotnie" zachodnioeuropejskich krajach cytologię wykonuje się nawet co 5 lat- ale są to społeczeństwa dużo bardziej "dojrzałe: jeśli chodzi o zachowania prozdrowotne.

        Najczęściej na raka szyjki macicy chorują kobiety, które w ogóle się nie zgłaszają na badania profilaktyczne.

        Zachęcam do badań!

        Pozdrawiam serdecznie,
        Marta Blumska-Janiak
        specjalista położnictwa i ginekologii
        ginekologia estetyczna
        www.blumska-janiak.pl
        e-mail: marta@blumska-janiak.pl

        Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
        Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Cytologia

          Dziękuję za tą odpowiedz.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Cytologia

            Mój lekarz robi raz w roku każdej pacjentce przy kontrolnej rutynowej wizycie, cytologię na nfz. Może dlatego, że jest cytologię i przykłada do tego szczególną uwagę. Zresztą do wszystkiego podchodzi z dużą dbałością i starannością.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Cytologia

              Staram się raz w roku robić cytologię. Niedługo będę musiała wybrać się na to badanie. Profilaktyka jest bardzo ważna


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Cytologia

                Mój ginekolog zawsze robi mi przynajmniej raz w roku. Jeżeli ktoś poszukuje dobrego specjalisty w Gdańsku mogę polecić pana dr Kmieć. Fantastyczny lekarz, a do tego umawiam się do niego przez internet, problem oczekiwania na zgłoszenie się Pań z recepcji- rozwiązany

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Cytologia

                  Napisane przez mileymila Pokaż wiadomość
                  Mój ginekolog zawsze robi mi przynajmniej raz w roku. Jeżeli ktoś poszukuje dobrego specjalisty w Gdańsku mogę polecić pana dr Kmieć. Fantastyczny lekarz, a do tego umawiam się do niego przez internet, problem oczekiwania na zgłoszenie się Pań z recepcji- rozwiązany
                  Mileymila, u mojego ginekologa też jest możliwość rejestracji przez Internet. Jest to bardzo wygodna opcja. Mój lekarz również kładzie duży nacisk na badania profilaktyczne


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Cytologia

                    Ja już dawno nie robiłam cytologii, będę musiała o tym pomyśleć. Tylko jak znaleźć czas przy dwójce maluchów, kiedy mąż pracuje?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Cytologia

                      według mnie tak ale gdy miałam zmiany wykazane na cytologi miałam pobierany wycinek iw ysyłany do laboratorium i to po pierwszej ciązy teraz po drugiej nie długo tez idę zbadac się z obawy przed powtórka tego

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Cytologia

                        Myślę, że tak. Cytologia jest wiarygodnym badaniem profilaktycznym. Gdy wyjdzie na nim, że coś się dzieje wtedy rusza się dalej z badaniami.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Cytologia

                          Ja robię raz w roku, tak zaleca mój ginekolog. Nic się nie dzieje ani nie ma innych wskazań by tego pilnować.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Cytologia

                            Powinno sie robić cytologie raz w roku podobanie jak badanie piersi oraz wyniki z krwi. O zdrowie trzeba dbać

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Cytologia

                              Co do usg piersi, to powiem Wam, że dopiero będąc w ciąży lekarz na moją prośbę dał skierowanie, jak się samemu nie upomnimy to przez tyle lat nigdy żaden nie zaproponował.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X