Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ruchy dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ruchy dziecka

    Hej mam pytanie.
    Czuję ruchy już od 16 tygodnia ciąży mimo że to moja pierwsza ciąża cudowne uczucie. Niestety wczoraj zafundowałam sobie chyba zbyt długi spacer jak na moje siły. Co prawda z krótkimi przerwami, ale od tego czasu czuję dużo mniej ruchów maluszka niż dotychczas. Oczywiście wcześniej ruchy były słabiutkie ale cały czas coraz to ich więcej czułam a najbardziej wieczorem wczoraj wieczorem były 2 kopniaczki i cisza. Dziś na chwilkę położyłam się no i też 2 i cisza. Zobaczę wieczorem przed spaniem policzę ile jest na godzinę.
    Ale może się jeszcze nie ma czym martwić bo przecież dzidziulek jeszcze lmalutki i wszytskich ruchów nie muszę czuć. Bo na przykład czasem mam wrażenie jakby się przemieszczał, i np. czuję wypukłe ciałko przez chwile a jak dotknę to się odsuwa, no ale tego nie liczyłam jako ruchy. W piątek byłam u ginekologa i wszystko dobrze. Ale spacer był wczoraj.
    Stałam się straszną panikarą przez mojego syneczka
  •    
       

    #2
    Odp: Ruchy dziecka

    W którym tygodniu teraz jestes? Połóż się, zjedz cos słodkiego (to powinno wzmożyć ruchy) i licz ruchy. Jak zupełnie nic nie czujesz to zadzwoń to swego gina i się z nim skonsultuj, lub pojedz do szpitala na ktg

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ruchy dziecka

      jestem w prawie 19 tygodniu. położę się i policzę chociaż już teraz jestem spokojniejsza bo więcej niż wczoraj czuję. Ale policzę czytałam że 10 ruchów na godzinę powinnam wyczuć. Tyle że te standardy są często podawane na późniejszy etap ciąży.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ruchy dziecka

        Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
        W którym tygodniu teraz jestes? Połóż się, zjedz cos słodkiego (to powinno wzmożyć ruchy) i licz ruchy. Jak zupełnie nic nie czujesz to zadzwoń to swego gina i się z nim skonsultuj, lub pojedz do szpitala na ktg
        Coś słodkiego wzmaa ruchy dziecka? Nie miałam o tym pojęcia No to teraz już wiem dlaczego mój synek czasem tak wierzgał ;p

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ruchy dziecka

          Już wszystko ok jak zaczęłam liczyć to w niecałe 15 minut było 13 kopniaków więc nie musiałam leżeć całej godziny co dla mnie jest dośc trudne bo jestem raczej energiczną osobą jak nie śpię to jestem cały czas w ruchu dziś już też czuję ruchy, wcześniej może niepotrzebnie się martwiłam

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ruchy dziecka

            Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
            Coś słodkiego wzmaa ruchy dziecka? Nie miałam o tym pojęcia No to teraz już wiem dlaczego mój synek czasem tak wierzgał ;p
            kiedys o tym przeczytałam, sprawdziłam i rzeczywiście tak jest
            Napisane przez mama_dzidzi Pokaż wiadomość
            Już wszystko ok jak zaczęłam liczyć to w niecałe 15 minut było 13 kopniaków więc nie musiałam leżeć całej godziny co dla mnie jest dośc trudne bo jestem raczej energiczną osobą jak nie śpię to jestem cały czas w ruchu dziś już też czuję ruchy, wcześniej może niepotrzebnie się martwiłam
            Cieszę się że wszystko w porządku przezorność jest ważna jeśli chodzi o ruchy więc dobrze, że tak czuwasz wszystkiego dobrego dla Ciebie i Maluszka

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ruchy dziecka

              dziękuję, chociaż mam czasem wrażenie że przez to że siedzę w domu to jestem za bardzo przewrażliwiona

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ruchy dziecka

                mama_dzidzi, myślę że każda kobieta, szczególnie w pierwszej ciąży jest trochę przewrażliwiona ale sądzę, że lepiej dmuchać na zimne i uważać

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ruchy dziecka

                  W pierwszej ciaży to i ja byłam przewrażliwiona. Na wszystko dmuchałam i chuchała. Az teraz sama sie z tego śmieję. Ale pierwsza ciaża, więc wiadomo jak to jest.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ruchy dziecka

                    Zauważyłam niestety że nie każdy lekarz porwadzący ciąże chce podać swój nr telefonu. Czy wy miałyście nr do swojego lekarza?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ruchy dziecka

                      Ja chodziłam prywatnie do lekarza, wieć numer miałam i mogłam dzwonić o każdej porze dnia i nocy.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ruchy dziecka

                        Ja właśnie chodziłam niby prywatnie bo to opieka luxMed ale niestety tam lekarze nia chętnie dają swoje nr telefonów i to mnie bardzo martwiło

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ruchy dziecka

                          No ja właśnie nie mam numeru. Trochę mi głupio prosić, wydaje mi się że skoro chodzę prywatnie to powinien sam podać mi numer, ale ogólnie jest świetny.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ruchy dziecka

                            A słuchajcie, czy dziecko powinno się ruszać cały dzień? na przykład mam tak że jak jestem czymś zajęta to Maluszek wydaje mi się że się nie rusza, ale może czasem jestem zbyt zajęta żeby zwrócić uwagę na lżejsze ruchy niż konkretne kopniaki Czasem jednak tak mi zasadzi z nogi że aż się wystraszę np. Jak gotuję obiad
                            jakie ruchy mogę zaliczać jako ruchy? jak było u was?

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ruchy dziecka

                              Napisane przez mama_dzidzi Pokaż wiadomość
                              A słuchajcie, czy dziecko powinno się ruszać cały dzień? na przykład mam tak że jak jestem czymś zajęta to Maluszek wydaje mi się że się nie rusza, ale może czasem jestem zbyt zajęta żeby zwrócić uwagę na lżejsze ruchy niż konkretne kopniaki Czasem jednak tak mi zasadzi z nogi że aż się wystraszę np. Jak gotuję obiad
                              jakie ruchy mogę zaliczać jako ruchy? jak było u was?
                              Kiedy się ruszasz to wszystko się w brzuszku kołysze i dzidzia zazwyczaj wtedy śpi ja od okolo 28 tygodnia czulam dziecko pod żebrami z jednej strony bolało cały czas...mineło dopiero po porodzie. Kopniaki nasilały się wtedy jak spokojnie sobie lezałam lub kładłam się spać

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X