Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krew pępowinowa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Krew pępowinowa

    Dowiadywałaś się może jakie to są koszty? Jak byłam w ciąży to coś czytałam ale już nie mogę sobie przypomnieć .

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Krew pępowinowa

      Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
      Dowiadywałaś się może jakie to są koszty? Jak byłam w ciąży to coś czytałam ale już nie mogę sobie przypomnieć .
      oddanie do banku publicznego nie kosztuje nas to nic jesli chcemy pobarac krew do celu tylko i wyłącznie naszych i naszej rodziny to są wysokie koszta przyjamniej dla mnie =/

      Skomentuj


        #18
        Odp: Krew pępowinowa

        o widzisz a ja myślałam że do publicznego też coś trzeba płacić. Kurcze więc dlaczego jest to tak mało popularne. Może gdybym wiedziała że za free to bym się zdecydowała

        Skomentuj


          #19
          Odp: Krew pępowinowa

          Bo przeważnie szpitale maja po trzy, cztery takie zestawy pobraniowe na miesiąc i kto pierwszy się zdecyduje ten lepszy..Nfz nie stać, żeby sponsorować więcej..niestety;-( a w tym przypadku również nfz płaci za badania takiej krwi i za jej przechowywanie..

          Skomentuj


            #20
            Odp: Krew pępowinowa

            a no to już wszystko jasne. Dobrze że chociaż tyle daje NFZ zawsze to coś i może uratuje kiedyś jakieś istotk

            Skomentuj


              #21
              Odp: Krew pępowinowa

              Jeśli dla mnie wystarczy takiego zestawu to chętnie oddam na cele publiczne..

              Skomentuj


                #22
                Odp: Krew pępowinowa

                Napisane przez macdzia Pokaż wiadomość
                Bo przeważnie szpitale maja po trzy, cztery takie zestawy pobraniowe na miesiąc i kto pierwszy się zdecyduje ten lepszy..Nfz nie stać, żeby sponsorować więcej..niestety;-( a w tym przypadku również nfz płaci za badania takiej krwi i za jej przechowywanie..
                Nie wiem czy tańsze nie byłoby dla NFZ przechowywanie takiej krwi niż później długotrwałe leczenie chorego dziecka. Mam tylko nadzieję że nasza krew którą oddaliśmy uratowała albo uratuje komuś życie.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Krew pępowinowa

                  Dobrze gadasz jjmka..ale wszyscy wiemy jaki jest NFZ :-/ a Wasza krew na pewno zostanie dobrze wykorzystana :-) Krew pępowinowa to naprawdę nieoceniony skarb, który w przyszłości może uratować życie dziecka lub jego rodzeństwa.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Krew pępowinowa

                    Czytałam jeszcze, że po przeszczepieniu komórki macierzyste namnażają się. Co ważne, prawie nigdy nie atakują komórek biorcy, nie dochodzi więc do odrzucenia przeszczepu..

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Krew pępowinowa

                      My zastanawialismy się nad pobraniem krwi pępowinowej ale w końcu zrezygnowaliśmy. Choćby ze względu na koszta i na to, że komórki macierzyste można przecież pozyskać z własnej krwi po jej "oczyszczeniu".

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Krew pępowinowa

                        Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
                        My zastanawialismy się nad pobraniem krwi pępowinowej ale w końcu zrezygnowaliśmy. Choćby ze względu na koszta i na to, że komórki macierzyste można przecież pozyskać z własnej krwi po jej "oczyszczeniu".
                        My również się nad tym zastanawialiśmy, ale kiedy zobaczyłam koszta to strasznie się przeraziłam i zrezygnowałam.


                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Krew pępowinowa

                          Widzę że większość osób odstraszają właśnie koszty, dlaczego więc nie obniżą tych cen po to by było mniej chorób? Na wszystkim tylko firmy robią pieniądze

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Krew pępowinowa

                            Jak nowość to faktycznie musi kosztować. Jak zbiją kasę to z czasem i z ceny zejdą. Takie życie. Na wszystkim trzeba w dzisiejszych czasach zarobić. Nawet na ciaży.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Krew pępowinowa

                              To chyba nie jest już aż taka nowość a cena się utrzymuje. Myślę że przymsł farmaceutyczny też niebyłby do końca zadowolony gdyby nagle spadłą o połowę luczba zachorwań ;/

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Krew pępowinowa

                                Aż taka to pewnie nie jest, ale lekarze mało o tym mówią i pewnie nie każda kobieta wie, ze coś takiego istnieje.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X