Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ból Brzucha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ból Brzucha

    Witam jestem w 27 tc i od pewnego kilku dni pobolewa mnie brzuch po lewej stronie ok 3-5 cm pod żebrami ból pojawia się po staniu lub chodzeniu wystarczy kilka minut. Ból ma charakter można powiedzieć kłujący, ciągnący . Nie wiem czy moja waga ma znaczenie (od początku ciąży przytyłam 5 kg). Co to może być?
  •    
       

    #2
    Odp: Ból Brzucha

    Witam,

    Każdy nowopojawiający się ból w ciąży uznajemy za niepokojący i każdorazowo należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

    Opisywany przez Panią ból pojawia się przy zmianie pozycji można więc go powiązać z układem kostno-stawowym- np. z kręgosłupem. Niekiedy konieczna jest konsultacja ortopedyczna i rehabilitacja.

    Sądzę, że nie ma on związku z przybraniem 5 kg masy ciała.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Marta Blumska-Janiak
    specjalista położnictwa i ginekologii
    ginekologia estetyczna
    www.blumska-janiak.pl
    e-mail: marta@blumska-janiak.pl

    Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
    Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ból Brzucha

      Super tekst! Ja jeszcze dorzuciłabym ten portal medyczny http://adamed.expert Uspokoił mnie i wsparł, gdy zaatakowała mnie grypa w ciąży... To było straszne...

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ból Brzucha

        Każde niepokojaace objawy trzeba przedyskutować z lekarzem prowadzącym ciążę..ja miałam pobolewania brzucha przy anemii, jak wszystko wróciło do normy to sie uspokoiło i występowały tylko skurcze przepowiadające.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ból Brzucha

          Myślę, że waga nie ma żadnego znaczenia. Każde dziwne bóle od razu konsultowałam z lekarzem. Może to po wysiłku, raczej zbyt wcześnie jest, by to maluch uciskał.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ból Brzucha

            Przy córce miałam rózne bóle w brzuchu bo byłam dość szczupła i odczuwałam każdy dzień jak tam się wszystko rozciągało, może to właśnie powiększająca macica ma wpływ na te bóle.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X